Svetainė

R.Ubartas. / Asmeninio archyvo nuotr.Disko metikui Romui Ubartui ir visiems Lietuvos olimpiečiams ši vasara – jubiliejinė. Prieš dvidešimt metų Barselonos vasaros olimpinėse žaidynėse lietuvio mestas diskas nuskriejo toliausiai (65,12 m.), sporto istorijoje aukso raidėmis įrašydamas R.Ubarto ir Lietuvos vardą.

Pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo viso pasaulio akivaizdoje Barselonos stadione ant Matjuic kalvos R.Ubarto ir mūsų šalies garbei pakilo trispalvė ir nuskambėjo tautinė giesmė.

cirkas papugosPalikimu gavęs namuką, cirko artistas Vladimiras GORODETSKY jį pardavė ir nusipirko... dvi didžiąsias papūgas. Taip įgyvendino vaikystės svajonę auginti šiuos paukščius.

Jau daugiau nei 12 metų unikalius triukus su didžiosiomis papūgomis atliekantis artistas šiemet pasirodo profesionaliame „Baltijos cirke“. Stebėdami ryškiaspalvių arų, o ypač - čiauškučių kakadu žaismingus triukus, šilutiškiai turėtų būti ištempę ausis - galbūt papūgos ištars naujai išmoktą lietuvišką žodį.

kulesu 90metisRetai, juo labiau - pas seną žmogų, pamatysi tiek mokslo knygų, ir dar - rusų kalba, kiek jų yra Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Kulėšų kaime gyvenančio Antano JUNČO namuose.

Šviesią atmintį išsaugojęs senolis nesuklysdamas vardija ne tik svarbiausių savo gyvenimo įvykių metus, bet ir mėnesius bei dienas.

Antaninių dieną - birželio 13-ąją - 90-mečio sulaukusį p.Antaną sveikino seniūnijos vadovai, o „Šilutės naujienos“ paprašė prisiminti savo ilgą gyvenimą.

zagatpurviu kapines suldekovas seputisAr daug reikia, kad mūsų apylinkės, visas mūsų kraštas taptų gražesnis? Pasirodo, visai nedaug - tereikia entuziazmo. Jei jo yra, tada jau ir idėjų, ir laiko, ir jėgų atsiranda.

Taip tvirtina Švėkšnos seniūnijos Žagatpurvių kaime gyvenantis Eugenijus ŠULDEKOVAS. Prieš keliolika metų iš Klaipėdos į atokų mūsų rajono kaimą atsikėlęs jaunas vyras kaip tik to entuziazmo ir nepristigo. Pasidairęs po apylinkes greit sumetė, jog labiausiai jo rankų prisilietimo laukia apleistos senosios kaimo kapinaitės. Ir niekam nieko nesakęs ėmėsi darbo.

balciausku siemynaŠilutės rajone yra dvi vaikus globojančios šeimynos, bet ne tik šeimynose ir vaikų globos namuose auga tikrųjų savo tėvų globos netekę vaikai. Auga jie ir tiesiog globėjų šeimose, kurios ne visada skuba steigti oficialią instituciją - šeimyną. Tokių šeimų mūsų rajone yra net 103, o jose auga 140 vaikų.

Lankydamiesi naumiestiškių Romos ir Arūno BALČIAUSKŲ šeimoje sušilome. Šilumą skleidė keturias mergaites globojantys abu tėvai, šildė ir stebino laisvas pačių mergaičių bendravimas su jais, su svečiais ir vienos su kita. Regis, gėrėme ramybę, sklindančią ir iš mamos, ir iš tėčio, viso pokalbio metu prie savęs glaudusių dvi paaugles ir dvi pradinukes.

Nebeliko abejonių - tie, kam bent kartą teko matyti meile spinduliuojančias visų šios šeimos narių akis, nesuabejos - globojamos mergaitės čia ne svetimos. Jos - savos dukros.

R.Kuncaitis Žuvienės virimo čempionate Šilutėje. /  Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas Robertas Kuncaitis turi ne tik trenerio darbo patirties. Šilutiškis ne vienerius jaunystės metus praleido auklėdamas jaunimą, dirbdamas kūno kultūros mokytoju. Apie tai jis papasakojo „Lietuvos ryto“ televizijai.

„Gimiau Pagėgiuose ir būdamas metukų ar dviejų atvažiavau gyventi į Šilutę“, - pasakojo R.Kuncaitis.

dulkys raso linkejimaPokalbis su krepšininku Deividu DULKIU prieš pat jam išvykstant į Lietuvos krepšinio rinktinės treniruočių stovyklą Druskininkuose - Šilutės sporto mokyklos kiemelyje. Su šios mokyklos sporto sale susiję visi ryškiausi krepšininko prisiminimai iš Šilutės.

Prieš išvykdamas mokytis į Jungtines Amerikos valstijas, paskutinius dvejus metus čia jis praleisdavo po 6 valandas per dieną.

Atstovauti savo šaliai buvo D.Dulkio svajonė nuo tos dienos, kai pradėjo žaisti krepšinį. Dabar atkaklaus darbo dėka svajonė tapo pasiekiama ranka.

D.Dulkys svečiuojasi "Zip FM" studijoje. / Kadras iš Youtube.com"Zip Fm" laidos "Radistai" vedėjai tęsia krepšinio temą. Šį kartą tiesioginiame eteryje vedėjas Jonas Nainys kamantinėjo iš JAV sugrįžusį Lietuvos rinktinės kandidatą Deividą Dulkį, kuris laidoje lankėsi su sese Kamile.

Iš Šilutės kilęs gynėjas pasakojo apie pasiryžimą siekti svajonės, pirmuosius žingsnius NCAA lygoje ir norą atstovauti nacionalinei mūsų šalies komandai.

dulkysŠilutiškis krepšininkas Deividas Dulkys (24 m.), žaidžiantis Floridos universiteto „Seminoles“ komandoje, savo artimuosius ir gerbėjus nustebino malonia žinia. Vaikinas pasipiršo savo draugei, amerikietei Mccal Maynor (23 m.), rašo lrytas.lt.

Sportininkas patikina, kad jis nėra meilės emigrantas – prieš šešerius metus išvykti už Atlanto jį privertė kitos aplinkybės, o savo mylimąją lietuvis sutiko studijuodamas universitete Floridoje.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt