Svetainė

medikes primamasisKūčios, šv. Kalėdos ar Naujieji metai daugeliui yra šeimos susibūrimo, linksmybių ir malonumų metas. Į šį šventinį sūkurį pakliūna ne visi. Medikai sako, jog dirbti per šventes - tiesiog pareiga.

Šiemetinės penkios šventinės paros prieš Kalėdas ir po jų budėjimo režimu - tai vienas sunkiausių išbandymų per visą darbo praktiką tekęs Šilutės ligoninės Priėmimo - skubios pagalbos skyriaus medikams.

Dažnai per šventes vaikai prisimena, kad turi ligotus tėvus, ir suveža juos į ligoninę, priimamajame neblaivūs ligoniai mojuoja kumščiais ir koneveikia, dar kiti - koketuoja ir kviečia į vakarėlį. Vos prasidėjus pirmajai Naujųjų metų valandai ima plūsti fejerverkų ir (per)gėrimo aukos.

naujagimiai saugiskiaiIštikimiausi mūsų skaitytojai jau žino, jog kasmet, tuoj po didžiųjų švenčių, mes juos supažindiname su praėjusius metus Šilutės ligoninėje palydėjusiais ir naujuosius pasitikusiais naujagimiais.

Tradicijai nenusižengsime - jau aplankėme ligoninės Akušerijos - ginekologijos skyriuje priešpaskutinę Drakono metų dieną pasaulį išvydusius Andrėją ir Mantą ir šiemet sausio 2-ąją gimusį bei Gyvatės metus pradėjusį Matą. Beje, šiuos du berniukus ir vieną mergaitę vienija tai, kad visi jie savo šeimose - pirmagimiai.

deguciu radiolokacines vade krasauskaite jurgitaDegučių radiolokacinio posto vadę J.Krasauskaitę džiugina vietos bendruomenė, gėlių auginimas, eksperimentai virtuvėje ir susitikimai su artimaisiais

Šilutės rajono gyventojai geriausiai pažįsta Lietuvos kariuomenės pėstininkus - Inžinerijos bataliono karius, kurie kasmet teikia pagalbą nuo potvynio kenčiantiems pamario gyventojams, amfibijomis evakuoja žmones, gabena į apsemtas vietoves maistą ir vaistus.

Mažiau šilutiškiams matomas Šilutės rajone veikiantis Karinių oro pajėgų padalinys - Oro erdvės stebėjimo kontrolės valdybos radiolokacinis postas, įsikūręs Degučių kaime, buvusios sovietinės radiolokacijos stoties vietoje. 

mere zebeliene daivaGruodžio 13-ąją suėjo pusė metų, kai rajono savivaldybei vadovauja merė Daiva ŽEBELIENĖ.

Kieta ar minkšta mero kėdė moteriai? Ar dirbant politikų - vyrų - apsuptyje netenka pastebėti nuostatos, esą ką norėti iš moters, jos juk ir protas moteriškas?.. Ar lieka laiko šeimai, ramiam pasivaikščiojimui po miestą vakare, mažiems moteriškiems poreikiams - kirpyklai, manikiūrui?

Apie tokius dalykus buvo šį kartą išskirtinai moteriškas „Šilutės naujienų“ pokalbis su rajono vadove jos pusmečio darbo šiose pareigose proga.

lesto paramaPokalbio su daugiavaike mama fone - televizoriaus ekrane savo virtuvėje čiauškanti kulinarė Beata. Ji moko, kaip pasigaminti kalėdines pagalvėles. Ingrida KINČIENĖ šypteli, jog jai nėra laiko rankdarbiais užsiimti, nes aplink dūzgia būrys vaikų, o daugiausia dėmesio reikalauja mažylis.

Gausią Ingridos ir Edvardo KINČIŲ šeimą prieš Kalėdas lankė Šilutės seniūnas, AB „Lesto„ Šilutės klientų aptarnavimo centro darbuotojai. Švenčių proga jie nutarė pasidalinti gerumu.

ventvejas buriavimasJėgos aitvarai arba „kaitai“ (nuo angl. „kite“ - aitvaras) - naujausias mados klyksmas dievinantiems vėją ir vandenį. Šilutės ekstremalaus sporto klubo „Ventvėjas“ nariai sako, kad Šilutės krašte, nors ir gausu vandens, tačiau jis neišnaudojamas. „Kaituotojų“ pastebėjimu, vietiniams itin tinka liaudies posakis - arti bažnyčia, toli Dievas.

Susitikę su Šilutės rajono jaunimo organizacijos „Pamario jaunimas“ nariais ekstremalai kviečia jaunimą išmokti kaituoti ir tai pradėti jau žiemą - pasikinkius ledroges.

jaunius kariuomenes dienaPlyšti į tris dalis - šeima, ūkis ir jaunieji šauliai - toks jausmas kartais apima Šilutės jaunųjų šaulių vadą saugiškį Donatą JAUNIŲ. Didelė dalis jo laisvalaikio šiuo metu padovanota jaunimo ugdymui, padedant jiems atrasti tikrąsias vertybes.

Savanoriškas darbas neišmatuojamas jokiais matais ir vertinant jį pragmatiškai apkarsta. Tačiau Donatui su jaunaisiais šauliais praleistas laikas yra itin svarbi gyvenimo dalis.

Lietuvos kariuomenės dienos proga „Lietuvos karžygio“ apdovanojimuose D.Jauniui šiemet įteiktas apdovanojimas „Už pasiaukojimą ugdant jaunuosius šaulius“. Tai jis vertina kukliai ir sako, kad šis apdovanojimas skirtas ne jam, o Šilutės šauliams, nes būtent jų veiklumas, iniciatyvos yra tokios ryškios ir svarbios, kad neliko nepastebėtos šalies mastu.

Rajono socialinių darbuotojų būrys kasmet renka geriausią savo dasocialine vainuto geriausia juzaitiene copyrbuotoją. Šiemet taip įvertintas Vainuto seniūnijos socialinės darbuotojos darbui su socialinės rizikos šeimomis Linos JUZAITIENĖS darbas.

Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigas laikinai einanti Virginija Paulauskienė sako, jog Lina išties verta geriausiosios vardo. Tai iniciatyvi jauna moteris, nebijanti savojo darbo sunkumų, nuolat ieškanti naujovių, patirtimi besidalijanti su kolegėmis, nebijanti ir jų klausti patarimo.

Su Lina kalbamės jau nurimus profesinės šventės šurmuliui, bet, žinoma, apie darbą. Darbą, kuriame savo globotinius jai tenka mokyti elementariausių higienos ir vaikų priežiūros įgūdžių, ir kuris išmokė ją nebesiekti maksimumo, bet suprasti, kad minimaliausias pasiektas rezultatas jau yra maksimumas.

Rima Olberkyte StankusLapkričio 21-ąją minimos Pasaulinės televizijos dienos proga paprašyta duoti interviu TV3 televizijos rinkodaros ir viešųjų ryšių direktorė ir „Išsipildymo akcijos“ vadovė Rima OLBERKYTĖ - STANKUS sureaguoja žaibiškai. „Kaip malonu gauti laišką iš Šilutės! Šį savaitgalį su šeima trumpam į ją užsuksime aplankyti tėvų, bus gera“, - atskrieja šiltas atsakymas.

Darbuose paskendusi kraštietė Šilutėje - retas svečias. Įsisukusi į paramos projektą „Išsipildymo akcija“ ir kitosveiklos, Rima prisipažįsta, kad iš šeimos ir draugų pavogtą dėmesį stengiasi su kaupu grąžinti per atostogas ir keliones, kurias šeima be galo mėgsta. Tačiau ir televizijos jai trūktų kaip oro.

Vilniuje įsikūrusią šilutiškę rytais pažadina ne gardus kavos aromatas, o mintis skubiai keltis ir pažiūrėti, kiek pinigų per parą žmonės suaukojo „Išsipildymo akcijos“ globojamiems ligoniukams.