Svetainė

dovydas pancerovasPrieš Vasario 16-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių.

Tarp jų - 15min.lt žurnalistas šilutiškis Dovydas Pancerovas. Jam įteiktas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medalis, jis apdovanotas drauge su internetinio portalo 15min.lt Tyrimų skyriaus redaktoriumi Šarūnu Černiausku.

Ledai PikelieneMaurizio Paci yra visame pasaulyje garsus „gelato“ - itališkų ledų gaminimo meistras, per metus aplankantis apie 50-60 šalių, nuo Vietnamo iki  Čilės.

Ilgąjį savaitgalį jis lankėsi Šilutėje, itališko stiliaus restorane „Kitchen Inn“, kur restorano šeimininkę Jurgitą Pikelienę mokė „gelato“ gaminimo paslapčių. Galime džiaugtis, kad nuo šiol Šilutėje turime diplomuotą itališų ledų gaminimo meistrę - kol kas vienintelę tokią Lietuvoje.

Antrą kartą Šilutėję viešėjęs Maurizio mūsų šalyje atrado daug panašumų su Italija: anot jo, žmonės čia draugiški, o Rusnė panaši į Veneciją. Tiesa, „gelato“ gaminimo srityje lietuviams dar reikėtų tobulėti, nes mūsų šalyje vyrauja pramoniniu būdu pagaminti ledai.

Taigi šiandien, jūsų dėmesiui, išskirtinis „Šilutės naujienų“ interviu su Maurizio Paci, kuris apie ledus žino tikriausiai viską - nuo mašinų veikimo principo iki slaptųjų ingredientų ledų receptuose.

 

1383 5bfb40278c12e4878776b4f78e36714aŠeštadienio rytais TV3 žiūrovus prie televizoriaus ekranų kviečia laida „Aplink Lietuvą“. Prieš savaitę parodytoje laidoje Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus kartu su istorijos mokslų daktare Neringa Dambrauskaite ir turizmo departamentu aplankė žaliąją tropikų oazę Kretingoje, mokėsi gaminti senovinius saldainius, svečiavosi Šilutės Hugo Šojaus dvare bei neatsispyrė Švėkšnos kulinariniams siurprizams.

Ilgaamze NaujokieneVasario 16-ąją devyniasdešimtąjį gimtadienį šventė Gaidelių kaime gyvenanti Bronislava Naujokienė. Jubiliatę aplankę Šilutės rajono savivaldybės valdžios atstovai jai linkėjo geros sveikatos, džiaugsmo ir puikių santykių su vaikais bei anūkais. Savivaldybės vardu Bronislavai jie padovanojo įrėmintą tautišką giesmę, nes ši ilgaamžė yra gimusi tokią ypatingą Lietuvai dieną.

Koka ir_jos_seimininke_seimos_fotoPenktadienį, švęsdami šimtąsias atkurtosios Lietuvos valstybės metines, įžengėme ir į naujuosius metus pagal Kinų kalendorių. Pagal Rytų zodiaką, naujai prasidėję 2018-eji metai bus globojami Geltonojo Šuns.

Sakoma, kad šuo geriausias žmogaus draugas. Tai galėtų patvirtinti ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) kinologė Deimantė, kurios belgų aviganė Koka yra ne tik geriausia draugė, bet ir patikimiausia kolegė tarnyboje.

Pernai vasarą Koka išgarsėjo visoje Lietuvoje, kuomet padėjo surasti besislapstantį nusikaltėlį, o žiemą iki automobilių stovėjimo aikštelės atsekė Švėkšnos klebonijos užpuolikų pėdsakais.

 

Deimantę su Koka buvo galima pamatyti šventinėje Vasario 16-osios eisenoje, kuomet  Lietuvininkų gatve žygiavo Krašto apsaugos pajėgų Šilutės kuopos savanoriai ir sukarintų struktūrų atstovai.

2Pastarieji metai Lietuvos mokslininko, profesoriaus ir visuomenės veikėjo Liudo Mažylio gyvenime – kupini netikėtumų, o surastas Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės Aktas mokslininkui pelnė ne vieną valstybės apdovanojimą ir tautos herojaus vardą. Tačiau autorius į šiuos įvykius žvelgia su humoru ir sako, kad šios patirties įkvėpta debiutinė „veiksmo dokumentikos“ knyga „99 metai po įvykio“ – tai siekis į mistines gyvenimo aplinkybes pažvelgti kitaip – truputį pankiškai, ironiškai ir per fantastikos prizmę.

Apie fantastinius aplinkybių aiškinimus bei fikciją ir tikrovę jungiančią originalią istoriją interviu pasakoja pats L. Mažylis. Skaitytojai savąją įvykių versiją galės susikurti leidyklos „Šviesa“ išleistos L. Mažylio knygos „99 metai po įvykio“ pristatyme vasario 24 d., šeštadienį, 17 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje.

Simtamete ElenaValstybės atkūrimo šimtmetis skatina susimąstyti, kiek daug visko valstybėje įvyko ir pasikeitė per 100 metų. O ką šimtmetis reiškia žmogui? Šilutėje dabar gyvenanti šimtametė Elena Ūsienė sako esanti dėkinga už kiekvieną rytą ir tai, kad iki pat dabar gali džiaugtis gyvenimu, vaikščioti, susitikti su žmonėmis. Pasak jos, didžiausia ilgaamžiškumo paslaptis - meilė žmonėms, optimizmas ir, tikėtina, sportas.

„Kas man metų tokį kraitį davė, tai aš nežinau: ar Dievas, ar lemtis, ar genetika“, - šypteli Elena, šimtąjį gimtadienį atšventusi dar pernai. Pasak jos, gyvenime visko būta - ir skaudžių netekčių, ir išgyvenimų, tačiau ji visada mėgusi juoktis, džiaugtis, bendrauti su žmonėmis. Ir dabar Elena svečius visada pasitinka su šypsena ir meile, ir ragina visus nestokoti optimizmo ir mėgautis gyvenimu.

 

biblioteka linkejimai_atvirukuose1Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Pamario krašto gyventojai Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir seniūnijų centrų bibliotekose turėjo galimybę rašyti ir nemokamai išsiųsti (rėmėja – Šilutės rajono savivaldybė) sveikinimus emigravusiems į užsienį savo giminaičiams, draugams, pažįstamiems.

 fb galva„Šilutės naujienos“ šilutiškių ir visų rajono seniūnijų gyventojų namus lanko jau 15  metų. Turime daugybę ištikimų skaitytojų, kurie neretai laiškais, žinutėmis ar tiesiog užėję išsako redakcijos darbuotojams savo pastebėjimus vienu ar kitu klausimu, palinkėjimus ar pageidavimus. Tai džiugina, nes taip turime galimybę pažvelgti į save iš šono, tik taip galime tobulėti ir žengti pirmyn.

Artėjant laikraščio 15 metų sukakčiai keletą ištikimiausių bičiulių pakalbinome specialiai ir paprašėme pasidalinti pastebėjimais apie laikraštį, išsakyti pageidavimus apie ką dar jie norėtų skaityti.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt