Svetainė

LAIVAS 2Sekmadienį, birželio 18 dieną, rusniškių įmonės „Skatulė“ dirbtuvėse atkurtas medinis senovinis laivas „Vytautas Didysis“ nuleistas į Atmatos upę. Jis plukdys šių metų Nacionalinės ekspedicijos dalyvius iš Lenkijos į Lietuvą.

Laivo projektuotojas Simas Knapkis bei statybos meistras Viktoras Spiridonas Belokopytovas pagaliau įsitikino, jog laivo grimzlė tokia, kokią ir prognozavo - dugnas paniro 30 centimetrų. Įbrinkęs ir su įgula bei kroviniu, jis, tikėtina, panirs dar kelis centimetrus giliau.

Laiskas 30_metu_senumoPrieš 30 metų dvylikamečio Saugų vaikų globos namų auklėtinio Ričardo K. siųstas laiškas taip ir nepasiekė gavėjos Olės C. Klaipėdoje.

Dabar, keisdami senas pašto dėžutes, tą laišką radę žmonės jo neatplėšė ir tikisi rasti gavėją ar bent siuntėją.

Ši portale DELFI paskelbta istorija sujaudino daugelio širdis, tūkstančiai žmonių ja dalijosi socialiniuose tinkluose.

Žinia pasiekė ir „Šilutės naujienų“ redakciją. Susidomėjome, kai pamatėme, kad laiškas buvo siųstas iš Saugų vaikų globos namų. Šios įstaigos direktorius Eugenijus Judeikis mums papasakojo daugiau detalių apie paslaptingojo laiško siuntėją. Jis patvirtino, kad toks vaikas čia tikrai gyveno, pasakė ir jo tėvų adresą.

kalvis Rusnes_skulptura_sauleSaulę simbolizuojanti šiaudinė skulptūra praėjusią savaitę iškilo prie senojo Rusnės uosto. Šios idėjos autorius Darius Vilius, profesionalus kalvis iš Vilkyčių, atvirauja: „Truputį kitaip myliu savo šalį. Labai daug mokesčių valstybei nesumoku, bet kitaip atiduodu save“.

Prieš kelias dienas jis Lietuvos kultūros mažąją sostinę Priekulę papuošė didžiule šiaudine gerve. Turi užsakymų skulptūras iš šiaudų pastatyti kituose miestuose.

Kuzminskiene90-metė Valerija Kuzminskienė iš Inkaklių (Švėkšnos seniūnija) nugyveno ilgus ir nelengvus metus, tačiau sunkumai neištrynė šypsenos nuo jos veido.

Šiandien ilgaamžė stengiasi turiningai išnaudoti savo laiką: daug skaito, dainuoja, iš atminties deklamuoja senovinius eilėraščius, o vaikų įkalbėta netgi nuvažiuoja į „Švyturio“ arenoje vykstančius koncertus.

Valerija stengiasi kuo mažiau vartoti cheminių vaistų. Vaikų padedama, prisirenka daug vaistažolių, kurias įvairiais būdais paruošia - susidėlioja į krūveles, dėžutes, o vėliau geria arbatas ar trina skaudamas vietas.

SG104260„Esu laiminga, nes turiu puikų vyrą ir vaikus, nuostabius šokių kolektyvų narius, draugus, kurie tiki manimi ir teikia jėgų“, - sako choreografė, šokių kolektyvų „Salūnas“ ir „Dakota“ vadovė Reminta Stoškuvienė.

Gegužės 16 dieną moteris paminėjo kūrybinės veiklos dvidešimtmetį ir šilutiškiams surengė jubiliejinį koncertą, kuriame koncertavo keturi jos vadovaujami šokių kolektyvai.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kas Remintai teikia didžiausią džiaugsmą, kur ji semiasi kūrybinės energijos ir kieno palaikymą dieną iš dienos visus du dešimtmečius ji jaučia.

vairuotojas padejo„Tokių žmonių dar yra... Tai yra kažkas vau...“, - šimtai interneto skaitytojų praėjusią savaitę stebėjosi kilniu šilutiškio Vaido Barkausko poelgiu.

Vaidas „Facebook“ grupėje perskaitė, kad iš Kauno į Klaipėdą važiuojantis vairuotojas automagistralėje patyrė nelaimę - jo automobiliui sprogo padanga, o atsarginio rato jis neturėjo.

Šilutiškis neliko abejingas kito nelaimei ir atvažiavo iš Šilutės iki Kryžkalnio padėti visiškai nepažįstamam vairuotojui. Jis atvežė ratlankį su padanga, padėjo ją pakeisti.

Šis V.Barkausko poelgis nustebino ne tik bėdos ištiktą vairuotoją, bet ir šimtus internautų, mačiusių situacijos aprašymą „Facebook“ grupėje, o vėliau - ir portale lrytas.lt.

19059447 1562631687143933_6590288775127666132_nPraėjusią savaitę gera žinia pasiekė Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Istorikas Ignas Giniotis laimėjo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos organizuotą konkursą ir pateko į Baltijos muzeologijos mokyklos mokymus.

zuviene-74368150Kodėl svarbu keliauti ir ragauti? Gastronominio turizmo specialistų teigimu, keliautojai per maistą įgyja tokių pat patirčių kaip ir per dailę ar muziką. Vasaros savaitgaliams Turizmo departamentas adaptavo 10 maršrutų po Lietuvos regionus su idėjomis, ko kuriame būtina paragauti.

the-day-of-knowledge-1636816 960_720Norėčiau papasakoti apie Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokytojo Broniaus Mulskio išskirtinį poelgį, kuris labai sujaudino ne tik mane, bet ir mano šeimą.   

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos