Svetainė

Azukaitis gydytojas_kabinete_oKodėl vaikystėje lėtine inkstų liga sirgę vaikai dažnai miršta nuo širdies kraujagyslių sistemos ligų sulaukę vos 30-40 metų? - atsakymo į šį klausimą, o kartu ir būdų, kaip padėti tokiems pacientams, ieško šilutiškis Karolis AŽUKAITIS, vaikų inkstų ligų specialistas.

27-erių metų gydytojas yra Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikos Vaikų ligoninės rezidentas, Vilniaus universiteto doktorantas, Lietuvos ir Europos vaikų nefrologų draugijų narys.

 

Jau trejus metus Karolis kartu su Vokietijos Heidelbergo universitetu vykdo mokslinį projektą vaikų nefrologijos srityje, yra šio projekto regiono koordinatorius, atsakingas už tyrimų eigą šešiose šalyse.

Jaunas vyras dar yra penkių tarptautinių mokslinių publikacijų bendraautorius, iš anglų kalbos išvertęs dalį medicininės knygos, gelbstinčios sergantiems kraujo vėžiu. Jis taip pat dirba įvairiuose mažesniuose projektuose.

Karolis sako, kad daug ką jo gyvenime sudėliojo atsitiktinumas - buvimas reikiamoje vietoje reikiamu laiku. Bet pripažįsta, kad siekiant mokslų reikia žinoti, ko tu nori, ir orientuotis ne į rezultatą, o tikslą, dar daug dirbti. Tada tikrai pavyks.

pas-kalvi-viliu„Kviečiu visiems drauge pajausti, kokia jėga slypi senosiose lietuvių dainose, atgaivinti ir pažinti mūsų protėvių paliktus turtus. Pasiklausę įrašų ar pagal natas pabandysime sudainuoti Pamario krašte L. Rėzos surinktas ir kitas lietuvių liaudies išsaugotas dainas. Renkamės pas Darių Vilių. Jaukiai gurkšnodami arbatą pasimėgausime prasmingu vakaru...“

Vasario 18 dieną Darius Vilius vilkytiškius kvietė į dainų vakarą - pabūti, pabendrauti, „išdainuoti tamsumus“. Kvietė praleisti vakarą jo namuose - be svaigalų, be pykčio, su daina ir darna.

„Dainos skambėdavo visur, visomis progomis. Apdainuojami buvo darbai, namai, santykiai, išgyvenimai, vargai... Viskas sutilpdavo dainose. Sielos ramybę, proto skaidrumą, pasaulio pažinimą, istoriją, - viską protėviai išdainavo mums“, - sako vilkytiškis.

1-dsc-0339 origVasario 26 dieną Švėkšnos gyventoja Zuzana Beržanskienė sulaukė garbingo amžiaus - 102 metų.Neoficialiais duomenimis, ši garbaus amžiaus senolė - laikoma seniausia Švėkšnos seniūnijos gyventoja.

 jazbutineNuo vasario 7 d. Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininko pareigas pradėjo eiti šio teismo teisėja Daiva Jazbutienė, kuri pakeitė iki šiol dvi kadencijas teismui pirmininkavusią teisėją Virginą Pankauskienę. Pastaroji pagal Teismų įstatymą pretenduoti trečiai kadencijai iš eilės nebegalėjo.

D.Jazbutienės kandidatūrą eiti Šilutės rajono apylinkės teismo pirmininko pareigas palaikė tiek Šilutės teismo kolektyvas, tiek Teisėjų taryba. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dekretu šias pareigas D.Jazbutienei pavedė eiti laikinai - iki 2017 m. gruodžio 31 d., t.y. iki tada, kai įgyvendinus teismų reorganizaciją Šilutės rajono apylinkės teismas bus prijungtas prie Tauragės apylinkės teismo.

D.Jazbutienė Šilutės teisme dirba nuo 2003 metų. Prieš tai ji dirbo prokurore, o teisininko karjeros pradžioje - policijos komisariato kvotėja, tardytoja.

Naujajai Šilutės teismo vadovei pateikėme kelis klausimus.

zibaiciai dalia_ir_anatolijusBuvęs pedagogas, šilutiškis Anatolijus Žibaitis, kilęs iš Gardamo apylinkės, neseniai visuomenei pristatė naują apybraižų knygą „Gardamo istorijos vingiai“.

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje surengtose knygos sutiktuvėse dalyvavęs Šilutės pirmosios gimnazijos istorijos mokytojas Algirdas Gečas papasakojo apie savo įspūdžius perskaičius naująjį  leidinį.

„Esu įsitikinęs, kad ši knyga turėtų tapti Gardamo krašto žmonių knyga, liudijančia ir stiprinančia jų ryšį su gimtine. Ir ne tik gardamiškių“, - tvirtina A.Gečas ir savo įžvalgomis dalijasi su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

ratomskyte monika_portretas_MG_3907Vasaris ypatingas ne tik todėl, kad jis - paskutinis žiemos mėnuo, nešantis žinią apie tai, jog greitai sulauksime šiltų saulės spindulių, sugrįžusių paukščių klegėjimo. Šis mėnuo pažymėtas ypatingomis datomis - jau pripratome vasario 14-ąją minėti Įsimylėjėlių dieną, o Vasario 16-ąją buriamės su pagarba atšvęsti Valstybės atkūrimo dieną. Abi šias iš pirmo žvilgsnio skirtingas šventes vienija bendras jausmas -meilė. Meilė draugui, artimui, meilė Tėvynei, jos praeičiai, dabarčiai bei ateičiai.

Ta proga kviečiame susipažinti su kuriančia kraštiete Monika Ratomskyte, kuri teigia, kad ją įkvepia būtent meilė. Mergina ne tik kuria eilėraščius, jos poezija virsta ir skambiomis dainomis.

Monikos sukurti tekstai jau antrus metus skambėjo iš rusniškio Valdo Lacko lūpų per nacionalines „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankas.

Legionieriai„Nebijokite su mumis pasisveikinti ar pasikalbėti. Mes esame draugiški ir mokame pasakyti „Labas“, - linksmai sako Šilutės krepšinio komandos legionieriai Ulyssesas Thomasas III (Ulysses Thomas III) ir Brianas Stevenas Wanamakeris (Brian Steven Wanamaker).

Mezon - NKL sezono metu Šilutėje gyvenantys amerikiečiai yra rezultatyvūs žaidėjai, per varžybas į priešininkų krepšius įmetantys ir po 20 taškų. O štai Ulysesso dėjimas viena ranka buvo pripažintas gražiausiu epizodu 14-ąją Mezon-NKL pirmenybių savaitę.

„Šilutė - mažas miestas, bet man patinka žmonės, maistas“ , - atvirauja Ulyssesas. Beje, Šilutė yra pirmasis miestas Europoje, į kurį jis prieš metus atvyko žaisti krepšinio.

Profesionaliems krepšininkams Lietuva patinka, tačiau mūsų mieste jiems trūksta sporto renginių, kino, vietų, kur būtų galima pavalgyti įvairesnio maisto.

Valdas LackoŠeštadienį 21 val. per LRT televiziją bus transliuojama nacionalinė „Eurovizijos 2017“ atranka, kurioje aštuntuoju numeriu pasirodys rusniškis Valdas Lacko su daina „It's So Unfair“.

juknaitiskis lukas__sediPrieš 9 metus juknaitiškis Lukas Grikšas (23 m.) kartu su tėvais išvyko gyventi už Atlanto - į Kanadą, Toronto miestą, Ontarijos provincijos sostinę, kuri neretai pavadinama kanadietiškuoju Niujorku.

Apsisprendimas palikti gimtąsias vietas jaunam vaikinui buvo tikras iššūkis, nes Šilutėje jis jau kopė į pergalingas bokso turnyrų aukštumas. Bet šiose aukštumose vaikinas pabuvojo ir gyvendamas Kanadoje, kur kelerius metus tęsė bokso treniruotes. Vėliau, pabaigęs mokslus ir įgijęs profesiją juknaitiškis apsisprendė savo verslo sumanymus sieti su Europa, tai sėkmingai šiuo metu ir daro.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos