Svetainė

pirmoji gimnazija_vokieciu_kalbos_dienos_Liubeke1Spalio 18 -21 dienomis Vokietijoje Liubeko mieste vyko Baltijos šalių vokiečių kalbos mokytojų dienos, kuriose dalyvavo Klaipėdos miesto Zudermano gimnazijos direktoriaus pavaduotoja N. Tallat- Kelpšaitė Dapšienė, „Vaivorykštės tako“ gimnazijos mokytoja K. Kerpė bei Šilutės pirmosios gimnazijos mokytoja Lijana Venckienė bei kitų miestų vokiečių kalbos mokytojai.

 

5bed43604cbdeJaponai garsėja savo darbštumu, mandagumu ir pakantumu, šalies ekonomika – viena stipriausių, o švietimo sistema – viena geriausių. Japonai išsiskiria ir šimtmečius skaičiuojančia vaikų auginimo tradicija, kurios esmė – užauginti harmoningą ir visuomenei naudingą asmenybę. Japonijoje tikima, kad vaiko asmenybė susiformuoja iki 6 m., todėl šiuo laikotarpiu vaikui skiriama itin daug dėmesio. Kaip japonams tėvams pavyksta iš vaikystėje lepinamo vaiko išauginti disciplinuotą pilietį, pasakoja Japonijos agentūros „Yukari“ vadovė Gabija Kaunelienė ir japoniškų edukacinių žaislų žinovė, „Japoko“ įkūrėja Metodija Vidūnaitė.

lina-rastokaite-5badf52acccb9Per mažiau nei metus tikra legenda tarp mamų ir ne tik jų tapęs spektaklis „Urvinė mama“ atsinaujina: motinystės džiaugsmus, vargus ir beprotybę scenoje šmaikščiai tyrinėja dar viena mama - aktorė Lina Rastokaitė. Neseniai susilaukusi pirmagimio L.Rastokaitė repetuoja ne tik pjesės tekstus, bet ir asmenine patirtimi paremtas monospektaklio scenas bei džiaugiasi galėdama su žiūrovais pasidalinti kiekvienai mamai pažįstamomis, ironijos kupinomis mintimis apie tikrąjį motinystės veidą.

 

132718202-14c9eb5c-af58-4aa0-a5ed-55022f9f78beAndrejus Ivanovas (34 m.) dabar turi mylimą žmoną, du vaikus ir darbą, kuriame mato prasmę. O prieš trylika metų jis buvo niekam nereikalingas valkata ir girtas miegodavo krūmuose ar daugiabučio laiptinėje. Kaip jam pavyko pakilti iš bedugnės?

Klaipėdoje gyvenusio vaikino bėdos prasidėjo, kai jam buvo aštuoniolika. Tuomet nuo diabeto mirė jo močiutė, kuri jį augino nuo septynerių, nes, jo žodžiais tariant, „tėvai manęs atsisakė“. Andrejaus motina buvo (ir dabar tebėra) alkoholikė, kuriai sūnus visai nerūpėjo, o jo tėvas priklausomybės neturėjo, bet išsiskyrė, sukūrė naują šeimą ir sūnumi iš pirmosios santuokos nesidomėjo.

 

130848068-ea3c787d-a78d-4f29-adc1-58bf21a1be00Vienoje pagrindinių Vilniaus gatvių greta arbatos ir prieskonių parduotuvės bene kasdien stovi nuotaikingos merginos, kviečiančios paragauti įvairių skonių karštos rinktinių žolelių arbatos.

Iš beveik 300 skirtingų ir spalvingų žolelių derinius kurianti parduotuvės „7 Ievos namai“savininkė ir įkūrėja, iš Rusnės miestelio kilusi Ieva Jonaitienė kartu su vyru ir verslo partneriu Valdu tikino, kad degustacija parodo tikrąją arbatos gėrimo proceso magiją, kuomet išvirtu karšto gėrimo puodeliu žmonės dalijasi vieni su kitais.

„Savo arbatą vis dar geriu kiekvieną dieną ir ji man tikrai neatsibosta“, – šypsojosi žolininkė, pasakodama, ką skirtingos arbatžolių gėrimo tendencijos gali pasakyti ne tik apie patį žmogų, bet ir visą miestą, kuriame jis gyvena.

delfinas1Nuotrauka, kurioje 250 kg sveriantis Kalifornijos jūrų liūtas pakšteli savo treneriui į skruostą žavi nuoširdumu, nesuvaidintomis emocijomis, žmogaus ir gyvūno draugyste. Dar įdomiau pasidaro, kai sužinai, kad žmogus šalia egzotiško gyvūno - šilutiškis Tomas Lebeckis, jau šešioliktus metus Klaipėdos jūrų muziejuje dirbantis ne tik su jūrų liūtais, bet ir su delfinais.

„Manau gyvūno elgesys stipriai piklauso nuo žmogaus santykio su gyvūnu: jeigu tu gerai elgiesi su juo, tai ir jis su tavimi bus geranoriškas, teigiamai reaguos į tave, pasiduos mokymams“, - sako Tomas.

21 prižiūrimą gyvūną - 16 delfinų ir 5 Kalifornijos jūrų liūtus Tomas puikiai pažįsta ne tik iš elgesio, bet ir skleidžiamų garsų. Treneris juokauja, kad niekada nežino, kada darbe gaus šalto dušo, nes kai gyvūnai pasiilgsta, dėmesį į save atkreipia... išmaudydami.

O dvi delfinės - Gabija ir Tija - Tomui ypatingos, nes yra jo dukrų bendravardės.

 

5bbc416b9d33cTeigiamos kurkumino savybės ne be reikalo vertinamos ne tik medicinoje, kulinarijoje, bet ir kosmetologijos pasaulyje. Jaunystės eliksyru pramintas ekstraktas odos ląsteles prisotina kolageno, kuris padeda kovoti su odos senėjimu. Dėl daugybės sveikatai naudingų kurkumino savybių jį vertina ir mūsų grožio specialistai. Veido mankštų trenerė Viktorija Baltramiejūnienė pripažįsta jau seniai įvertinusi šio ekstrakto naudą ir naudojanti jį įvairioms veido procedūroms.

 fotokonkursas 1_vietaVakar minėjome Pasaulinę gyvūnijos dieną. Šiai progai įprasminti, „Šilutės naujienų“ redakcija buvo paskelbusi fotokonkursą „Mano augintinis“. Šunis, kates, papūgas, kalakutą, ožiuką, triušį, voverę, gaidžius, gandrą, netgi akvariumo gyventoją aksolotį, veislinius ir neveislinius, naminius ir lauko gyvūnus pamatėme jūsų atsiųstose nuotraukose.

Svarbiausia, kad ir koks bebūtų gyvūnas - jūsų nuotraukose jis mylimas!

Per beveik tris savaites į redakcijos elektroninį paštą atkeliavo 266 nuotraukos, dar daugiau kaip 100 nuotraukų internautai kėlė į komentarus feisbuke.

Kaip ir skelbėme, šios dienos laikraštyje metas paskelbti konkurso prizinių vietų laimėtojus.

egle fRugsėjo 24 dieną Vyriausybės rūmuose buvo pasveikinti sportininkai, kurie pasiekė įspūdingų pergalių pasaulio ir Europos čempionatuose 2018 metais. Tarp apdovanotojų buvo ir šilutiškė rankų lenkikė Eglė Vaitkutė bei jos treneris Aleksandras Pancerovas. Apdovanojimus įteikė pats Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.    

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt