Svetainė

 

surplys2„Meilė - dovanojimas savęs kitiems, nieko neprašant už tai atlygiu“, - sako šio straipsnio pašnekovas Marius Surplys - 33 metų nuoširdus vyras, šaunus dviejų vaikų tėvas, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro direktorius.

Dalindamasis mintimis apie tai, kas yra meilė, šis jausmas, kas yra dviejų priešingos lyties asmenų santykiai, M.Surplys maloniai grįžteli ir į savo paties keliolikos metų praeitį, kai gyvenimą ketino pašvęsti kunigystei. Tai yra būti nuolankiu Dievo tarnu ir visiškai atsiduoti šiam pašaukimui. Iki to jau buvo likęs vos... vienas žingsnis - vieneri metai iš šešerių. Pašnekovas šypsodamasis pripažįsta, kad nuo šio lemtingo žingsnio jį sulaikė paskutiniaisiais studijų seminarijoje metais pasikeitęs aplinkos vertinimas ir užgimęs vidinis konfliktas: kas svarbiau - pašaukimas ar pasirinkimas būti savimi be kaukės?

Pamario Erazmus_3Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos tarptautinio projekto Erasmus+ „Kinestetinio mokymo ir mokymosi įtaka mokinių ugdymo kokybės gerinimui” dalyvės - direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Kurpeikienė, projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja, Iveta Ambrulaitienė ir lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Kungelienė -  vyko į partnerių susitikimą Kipre. Septynias dienas vykusiame šalių partnerių susitikime pasidalinta patirtimi, pristatyti nauji kinestetiniai mokymo metodai, susipažinta su salos istorija, kultūra.

 

Mano meile_1_vietaMeilė gali būti aistringa, laukianti, besąlygiška, globojanti, netgi nelaiminga... Mes mylime savo vaikus, tėvus, mylimuosius, naminius gyvūnus. Tokios mintys kyla žiūrint į jūsų atsiųstas nuotraukas tradiciniam „Šilutės naujienų“ konkursui „Mano meilė“.

Taigi šiandien, šv. Valentino arba visų Įsimylėjėlių dieną, skelbiame šio konkurso nugalėtojus.

 

Pagrindin straipsnio_nuotraukaŠi savaitė yra pilna renginių ir švenčių. Užgavėnėms maišome tešlą blynams, Valentino dienai galvojame kaip nustebinsime savo antrąją pusę, o savaitės pabaigoje – vasario 16-tąją minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Taip pat šią dieną yra ir dar viena mums mažiau atpažįstama šventė. Sutinkami kinų Naujieji metai.
Kinų Naujieji metai prasideda nuo pirmosios Mėnulio jaunaties dienos, kuri gali būti bet kurią dieną nuo sausio 20 d. iki vasario 20 d. pagal Grigaliaus kalendorių, ir tęsiasi 15 dienų – iki Mėnulio pilnaties. Per šį, dviejų savaičių laikotarpį yra skiriamas didelis dėmesys pasiruošimui sutinkant naujuosius metus. Pagal kinų papročius, manoma, kad išvaizda ir nusiteikimas lemia ateinančių metų gyvenimą.

spalvoti sniego_seniaiŠilutėje gausiai pasnigo trečiadienio rytą, tačiau sniegu, kad ir nedideliu jo kiekiu, kai kurie šilutiškiai sugebėjo pasidžiaugti ir gerokai anksčiau.

Atrodo neįtikėtina, bet du šilutiškiai vyrai nulipdė sniego skulptūras - raudona širdele papuoštą sniego senį Valentiną ir pingvinuką Lolo. Prie šių įspūdingų sniego skulptūrų vyrukai darbavosi ne po vieną valandą, o kad birus sniegas išsilaikytų, purškė jį vandeniu, vėliau spalvino dažais.

cepelinai Klumpeje_1Šilutiškiai neabejotinai žino, kad pirmąjį vasario sekmadienį švenčiama Pasaulinė cepelinų diena, nes apie tai kasmet primena ir „Šilutės naujienos“. Šiemet tokią dieną minėjome jau ketvirtus metus iš eilės.

Originalią akciją „Pavaišink senjorus cepelinais“ ta proga sumanė tinklaraštininkas ir restoranų kritikas „Riebus katinas“. Jis iš anksto pranešė žinantis, kur Lietuvoje gaminami gardžiausi cepelinai.

Bent jau taip, anot jo, rodo tris mėnesius vykęs balsavimas už geriausius didžkukulius. Tad tai ne maisto kritikų, ne virtuvės šefų, o paprastų cepelinų valgytojų nuomonė. Ir ypač džiugu, kad tame „Riebaus katino“ pagal skaitytojų nuomones išreitinguotame dešimtuke įstaigų, kuriose verdami gardžiausi didžkukuliai, yra ir Šilutės kavinė „Klumpė“. Ji stovi šalia tokių žymių maitinimo įstaigų, kaip „HBH“ Palangoje, Kretingos „Kryžkelė“, Klaipėdos „Lietuviškų patiekalų“ ar „XXL cepelinų“ Karmėlavoje.

O sekmadienį „Klumpėje“ buvo ypač karšta: čia taip pat pavaišinti 10 senjorų ir net sumuštas per sekmadienį išvirtų cepelinų kiekio rekordas...

 

sirdeles lietuvaiLietuvos šimtmetis bei artėjanti vasario 16-oji – puiki proga visiems aktyviems piliečiams parodyti, kaip mylime savo gimtąją Lietuvą ir ką esame dėl jos pasiruošę padaryti. Iš pamario krašto, Šilutės kilusi Edita Mikužienė meilę išreiškė netikėtu būdu – ji sukūrė 100 širdelių su Lietuvos vėliava.

 

deividas-dulkys-su-zmona-mccall-maynor-5968c4f478a8aKrepšininko Deivido Dulkio ir jo žmonos, amerikietės McCall Maynor šeimoje – džiugios žinios. Praėjus vos kelioms savaitėms po Naujųjų, porą aplankė gandrai – Dulkiai sulaukė šeimos pagausėjimo ir jau sūpuoja pirmagimę, praneša 15min.

JUBILIATES 2„Klausiantiems kiek man metų, atsakau, kad 9, o šalia esantis nulis nieko nereiškia...“, - taip šmaikštavo garbaus 90-mečio prieš pat Naujuosius metus sulaukusi Žemaičių Naumiesčio gyventoja Genovaitė Pielikienė.

Kita bemaž tuo pat metu gimusi naumiestiškė Stanislava Stancikienė sakė, kad dar galėtų būti Žemaičių Naumiesčio seniūno padėjėja. Mat močiutė, aplankiusi miestelio centrą, kaip mat paskambina seniūnui ir informuoja, kur kokie medžiai turėtų būti nugenėti ar kur sušluotos šiukšlės vis dar neišvežtos.

Abi jubiliates tradiciškai aplankė Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis ir socialinė darbuotoja Alma Pupšienė.  Ilgaamžėms įteikta gėlių, padovanota vitaminų ir po simbolinį 51 euro čekį - tokią sumą tradiciškai Savivaldybė skiria visiems 90 ir daugiau metų sulaukusiems jubiliatams.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt