Svetainė

kalvis Rusnes_skulptura_sauleSaulę simbolizuojanti šiaudinė skulptūra praėjusią savaitę iškilo prie senojo Rusnės uosto. Šios idėjos autorius Darius Vilius, profesionalus kalvis iš Vilkyčių, atvirauja: „Truputį kitaip myliu savo šalį. Labai daug mokesčių valstybei nesumoku, bet kitaip atiduodu save“.

Prieš kelias dienas jis Lietuvos kultūros mažąją sostinę Priekulę papuošė didžiule šiaudine gerve. Turi užsakymų skulptūras iš šiaudų pastatyti kituose miestuose.

Kuzminskiene90-metė Valerija Kuzminskienė iš Inkaklių (Švėkšnos seniūnija) nugyveno ilgus ir nelengvus metus, tačiau sunkumai neištrynė šypsenos nuo jos veido.

Šiandien ilgaamžė stengiasi turiningai išnaudoti savo laiką: daug skaito, dainuoja, iš atminties deklamuoja senovinius eilėraščius, o vaikų įkalbėta netgi nuvažiuoja į „Švyturio“ arenoje vykstančius koncertus.

Valerija stengiasi kuo mažiau vartoti cheminių vaistų. Vaikų padedama, prisirenka daug vaistažolių, kurias įvairiais būdais paruošia - susidėlioja į krūveles, dėžutes, o vėliau geria arbatas ar trina skaudamas vietas.

SG104260„Esu laiminga, nes turiu puikų vyrą ir vaikus, nuostabius šokių kolektyvų narius, draugus, kurie tiki manimi ir teikia jėgų“, - sako choreografė, šokių kolektyvų „Salūnas“ ir „Dakota“ vadovė Reminta Stoškuvienė.

Gegužės 16 dieną moteris paminėjo kūrybinės veiklos dvidešimtmetį ir šilutiškiams surengė jubiliejinį koncertą, kuriame koncertavo keturi jos vadovaujami šokių kolektyvai.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, kas Remintai teikia didžiausią džiaugsmą, kur ji semiasi kūrybinės energijos ir kieno palaikymą dieną iš dienos visus du dešimtmečius ji jaučia.

vairuotojas padejo„Tokių žmonių dar yra... Tai yra kažkas vau...“, - šimtai interneto skaitytojų praėjusią savaitę stebėjosi kilniu šilutiškio Vaido Barkausko poelgiu.

Vaidas „Facebook“ grupėje perskaitė, kad iš Kauno į Klaipėdą važiuojantis vairuotojas automagistralėje patyrė nelaimę - jo automobiliui sprogo padanga, o atsarginio rato jis neturėjo.

Šilutiškis neliko abejingas kito nelaimei ir atvažiavo iš Šilutės iki Kryžkalnio padėti visiškai nepažįstamam vairuotojui. Jis atvežė ratlankį su padanga, padėjo ją pakeisti.

Šis V.Barkausko poelgis nustebino ne tik bėdos ištiktą vairuotoją, bet ir šimtus internautų, mačiusių situacijos aprašymą „Facebook“ grupėje, o vėliau - ir portale lrytas.lt.

19059447 1562631687143933_6590288775127666132_nPraėjusią savaitę gera žinia pasiekė Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Istorikas Ignas Giniotis laimėjo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos organizuotą konkursą ir pateko į Baltijos muzeologijos mokyklos mokymus.

zuviene-74368150Kodėl svarbu keliauti ir ragauti? Gastronominio turizmo specialistų teigimu, keliautojai per maistą įgyja tokių pat patirčių kaip ir per dailę ar muziką. Vasaros savaitgaliams Turizmo departamentas adaptavo 10 maršrutų po Lietuvos regionus su idėjomis, ko kuriame būtina paragauti.

the-day-of-knowledge-1636816 960_720Norėčiau papasakoti apie Vilkyčių pagrindinės mokyklos mokytojo Broniaus Mulskio išskirtinį poelgį, kuris labai sujaudino ne tik mane, bet ir mano šeimą.   

egle-ir-valerijus-paulauskaivaikai-tevus-supranta-kai-uzaugaŠešetas vaikų. Šiais dviem žodžiais daug kas pasakyta. Paklaustas, ar sunku būti tėvu šešiems skirtingo amžiaus žmonėms, Valerijus Paulauskas tik pažvelgė nustebęs. Nemėgsta tuščiažodžiauti. Atsakymą išskaičiau iš žvilgsnio: „Ar sunku? Negalvoju apie tai. Esu tėvas, ir taškas.“ Ir nuėjo tramdyti įsidūkusio mažėlio.

gyvunai kiaune_3„Prie kelio guli mažutėlis žvėriukas, matyt, šeškiukas“, - neįprastas pagalbos šauksmas gegužės pabaigoje pasiekė Všį „Šilutės gyvūnų gerovė“ savanorius.

Rūpestingiems gyvūnų globėjams neliko nieko kita, kaip tik gelbėti laukinuką. Kaip paaiškėjo vėliau, jauniklis pasirodė esąs ne šeškiukas, o kiauniukas.

Aplinkosaugininkai nuolat perspėja, kad imti laukinių gyvūnų jauniklių nevalia, tačiau kartais nutinka taip, kad be žmogaus pagalbos gyvūnas būtų pasmerktas mirčiai. Taip buvo ir šiuo atveju.

Gyvūną radę žmonės įsitikinę, kad kiaunės jauniklis greičiausiai būtų žuvęs po automobilio ratais.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos