Svetainė

134822191-a8ef5fac-e1d1-413c-9ab1-c0eff9fe55bdPrieš 13 metų maisto konteineryje ieškojęs, gatvėje miegojęs ir alkoholio liūne skendęs klaipėdietis Šilutėje įkūrė verslą. Po gydymo reabilitacijos centre, jis atidarė dvi kavines.

Nors viena bankrutavo, o kitą teko parduoti, buvęs benamis, laimę atrado pats įkūręs reabilitacijos centrą. Andrejus Ivanovas padeda priklausomybių turintiems žmonėms. Jo centre gydosi ne tik žmonės iš gatvės, bet ir narkomanė, kvaišalų paragavusi vos 13-os metų ir į alkoholio liūną įklimpusi psichiatrė-narkologė.

kompiterinio rastingumo_kursai_biblioteka1Gruodžio pradžioje Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko nemokami kompiuterinio raštingumo kursai pradedantiesiems, vykdomi įgyvendinant projektą „Bibliotekos sociumas“. Džiugu tai, kad gyventojai, nepaisant vyresnio amžiaus, stengiasi neatsilikti nuo šiuolaikinių technologijų ir nori išmokti naudotis jų teikiamais privalumais.

 

Igne 2Lietuvos kultūros taryba paskelbė 2019 m. individualių valstybinių stipendijų konkurso rezultatus. Stipendijoms gauti buvo pateikta 715 paraiškų, finansavimas paskirtas 260 architektūros, bibliotekų, cirko, dailės, dizaino, etninės kultūros, fotografijos, kultūros paveldo, literatūros, muziejų, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, teatro sričių kūrėjų. Stipendijų programos tikslas – skatinti kultūros ir meno kūrėjų individualią kūrybinę veiklą. Stipendijos pradedamos mokėti nuo 2019 m. sausio (po 600 eurų per mėn.).

 

Kokteilis su_onine_1Martyna Feser, šeimininkaujanti Klaipėdos širdyje esančiame gastrobare, kokteilių miksologijos gebėjimais stebina ne tik lietuvius, bet ir pasaulį. Tačiau naujausiais savo eksperimentais ji meta iššūkį ne tik tradicinio alaus mėgėjams, bet ir visiems savo gastrobaro svečiams. Siekdama pabrėžti ir išryškinti apynių skonio natas, alaus kokteilius ji gardina neįprastais ingredientais – net pušų spygliais ar kepta šonine.

 

siluteje-robotu-mokykla-ikures-is-svedijos-grizes-programuotojas-tarp-nominantu-globalios-lietuvos-a-5c23c7bcc6115Šiandien įvyks kasmetiniai „Globalios Lietuvos apdovanojimai“ – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama ceremonija, skirta pagerbti pasaulio lietuvius, kurie savo tarptautine patirtimi prisideda prie Lietuvos augimo. Apdovanojimai bus tiesiogiai transliuojami LRT PLIUS. Vienas nominantų kategorijoje „Už tarptautinę patirtį regionams“ – Eivanas Maksvytis, grįžęs iš Švedijos ir Šilutėje įkūręs mokomąją robotikos laboratoriją „Tavo robotas“. Kalbamės su Eivanu apie šį neįprastą sprendimą.

 

Christmas-Background-HD-Desktop-Wallpaper-16304Mieli skaitytojai, taip maža šviesos aplinkui. Taip maža. Tokia trumpa diena, neskubanti ateiti, bet skubanti išbėgti pro siaurutes ir girgždančias nuo šalčio vakaro duris. O kiek daug šviesos širdyse. Kaip skaisčiai ja apšviečiame savo rimtį ir laukimą, savo baltutį stalą, išpuoštą eglės šakelėmis... Kaip gražiai plevena žvakė, savo liepsna nutvieksdama mūsų veidus – susikaupusius, rimtus, bet laimingus, kad štai, prabėgus metams, mes vėl drauge: bendroje maldoje, bendroje ramybėje, apgaubti tos pačios meilės ir namų šilumos.

 

keliones ziema2Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad vis dažniau didžiąsias metų šventes – Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus, žmonės linkę sutikti ne prie mišrainėmis apkrautų šventinių stalų, o poilsinėse kelionėse į vasarine šiluma net žiemos metu alsuojančius kurortus. Populiarios ir savaitgalio kelionės į Europos šalių sostines. Išnaudojama kiekviena ilgesnio savaitgalio ar atostogų galimybė. Šilutiškiai irgi šluote šlavė pigesnius lėktuvų bilietus, ir švenčių sutiktuvėms ne Lietuvoje pradėjo ruoštis dar rugpjūtį.

 

christmas-2971961 960_720Namus, gatves, kavines ir parduotuves gruodį užtvindęs šurmulys, kurio centre atsidūrė laukiamiausia metų šventė – Kalėdos ir ją lydinčios linksmybės, daliai lietuvių kasmet atneša dar spalvingesnes nuotaikas.

Argi jūsų netrikdytų, jei visur aplink skambėtų vien jūsų pavardė? O planuodami didžiųjų švenčių renginius organizatoriai į šventinę programą net nesusimąstę įrašytų ir jūsų vardą?

 

VudisMuzikiniame televiziniame realybės šou projekte išgarsėjęs dainininkas, grupės DAR narys Arvydas Martinėnas-Vudis atvirai kalba apie savo nuopuolius: jis turėjęs rimtų problemų dėl alkoholio ir narkotikų.

Jau septynerius metus be svaigalų ir kvaišalų gyvenantis 34-erių metų vyras džiaugiasi, kad jam savo jėgomis pavykę išbristi iš šito liūno. Tačiau žmonėms, už kuriuos priklausomybės stipresnės, jis patarė nepulti į neviltį: išeitis – specialistų pagalba.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt