Likimai

90mete smirnova su dukraVisą praėjusią savaitę svečių klegesys netilo Grabupiuose gyvenančios Elenos Smirnovos namuose - čia vienas po kito suko artimieji, giminės, kaimynai, Savivaldybės ir seniūnijos atstovai, skubantys pasveikinti šeimininkę garbaus 90-mečio proga.

IMG 2514Žvilgterėti į tarpukario Šilutės gatves, pajusti tuometinį miesto šurmulį padeda ne tik architektūriniai paminklai, istoriniai liudijimai, bet ir žmonių pasakojimai.

90metis gardamo genys seniunasGardamo seniūnijos atstovai antradienį skubėjo į Šilutę - čia sveikino savosios bendruomenės narį, 90-metį švenčiantį Juozapą Genį.

Ilgametis gardamiškis tik pastarąjį pusmetį persikėlė pas dukrą į Šilutę, tad šios seniūnijos bendruomenės nariai jo, o ir jis jų, neužmiršo.

Šilto pokalbio metu prisimintas ilgas jubiliato gyvenimas, jo meilė savo šeimai ir vargonams. 

90mete rackauskiene su vaikaisBegalinė meilė žmonėms: saviems vaikams ir vaikaičiams, sesėms, tėvams, bendradarbiams, buvusiems viršininkams ir visiems, kurie supo visus 90 metų, - taip tiksliausia būtų apibūdinti Pagryniuose gyvenančios ilgaamžės Bronės Račkauskienės gyvenimo nuostatą.

Bendraujantys su šia žavia senole nejučia pagauna save pagalvojantys, jog tik tokia visa apimanti meilė ir gali įrėžti veide tokią šiltą šypseną, tik ji gali sukviesti tokį gausų būrį sveikintojų, kokio neseniai sulaukė pagryniškė. 

girskiai padekaSakoma, kad geras pedagogas turi būti ne tik mokytojas, bet ir geriausias vaiko draugas. Tuo visiškai neabejoja Švėkšnos specialiojoje mokykloje dirbantys Inga ir Jonas GIRSKIAI. Atsidavę savo profesijai sutuoktiniai pripažįsta, kad savęs kitame darbe jie nebeįsivaizduoja, nes, pasak jų, pedagogika tvirtai įleido šaknis jų kraujyje.

aida uzpurvyteRetas kuris šiandien nėra girdėjęs apie anoniminės pagalbos linijas - vaikų, jaunimo, vilties (suaugusiesiems), pagalbos moterims.

Vienoje jų - „Jaunimo linijoje“ - laisvalaikiu dirba saugiškė, Lietuvos edukologijos universiteto ikimokyklinio ugdymo specialybės ketvirtakursė Aida Užpurvytė.

Su „Sveikatos šaltinio“ skaitytojais dalindamasi patirtimi, kurią įgijo per šios savanorystės metus, Aida sako supratusi labai daug: svarbu kalbėtis su savo artimaisiais, dalintis savo išgyvenimais ir išklausyti kitą, nevertinti žmogaus ir jo problemų, o priimti jas kaip neišvengiamą realybę ir, jei gali, - padėti. Nes tavo išklausymas ir žodis kitam gali būti geriausias vaistas.

90metis petras girciusĮžengus į 90-mečio kunigo Petro Girčiaus kambarį, žvilgsnis stabteli ties lubas remiančiomis lentynomis, svyrančiomis nuo knygų lietuvių, italų, vokiečių kalbomis. Ant sienos kabo nuotrauka, kurioje kunigas įamžintas šalia popiežiaus Jono Pauliaus II. Prie stalo tiesus sėdi ir pats ilgaamžis. Jis jau daug metų nemato, tačiau spinduliuoja šviesiu protu, įstabia atmintimi ir nuoširdumu.

P.Girčius daugiau kaip 40 metų gyveno Vokietijoje, du kartus lankėsi Amerikoje, Kanadoje, yra išvažinėjęs Angliją, Olandiją, Belgiją. Tačiau gyvendamas užsienyje visą laiką jautė troškimą grįžti į gimtinę. „Be Tėvynės, be namų, tai klajonė tarp laukų, miestų ir kaimų“, - grįžimo į Lietuvą priežastį sueiliavo p.Petras.

emigrantas 1 copyLiepos 5-ąją šilutiškių akis patraukė Lietuvininkų gatvėje, ant medžių, iškabintos jaunuolio fotografijos. Užrašai prie nuotraukų „Šilutėj tu užaugai“, „Tu pagaliau namuose“, „Būk pasveikintas“, „Sveikas sugrįžęs“ liudijo, kad tai - sveikinimai, skirti į gimtinę grįžusiam emigrantui.

Taip draugai pasitiko JAV gyvenantį krepšininką Osvaldą GAIŽAUSKĄ. Vaikinas džiaugėsi šia staigmena, bet netrukus dėl to jam teko aiškintis policijai...

90 mete DSCF4520Gardamo seniūnijos atstovai prieš savaitę skubėjo į atokų Ramoniškių kaimą pasveikinti 90-metį švenčiančios Petronėlės Vilniškienės.

Tik garbus močiutės jubiliejus šįkart sutapo su begalinio skausmo diena - savojo gimtadienio dieną ji laidojo sūnų...

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt