Likimai

pas Martyna1 120-metis Pagėgių savivaldybės Mociškių kaimo gyventojas Martynas Girulis, prieš išvykdamas į Austriją medikų apžiūrai, surengė padėkos šventę savo kaime tiems, kurių gerumas vis didina jo viltį turėti ranką.

Susirinkusius linksmino Vudis, Grūdas, Dūmas, roko grupė „Fans of the Sky“.

Trečiadienį Mociškiuose surengtos šventės metu Martynas sunkiai valdė emocijas ir sakė negalįs patikėti, kad yra tiek gerų žmonių, kurie linki jam gero.

emigrantas DarbeViena opiausių mūsų rajono problemų yra gyventojų emigracija į kitus Lietuvos miestus ar užsienį. Daugelis šilutiškių išvažiuoja, tačiau ne visi išsvajotąją laimę už jūrų marių atranda. Šiandien - apie tuos, kurie sugrįžta ir gimtąjį kraštą įsimyli iš naujo.

„Daugelis skundžiasi, kad Šilutėje nėra kas veikti, bet norintys tą veiksmą tikrai atras. Šis miestas neprivalo būti pramogų sostine ar traukos centru - čia tiesiog ramu ir gera gyventi. Šiuo metu esu patenkintas savo pasirinkimu“, - teigia po 14-kos metų į Šilutę gyventi sugrįžęs Feliksas Stanišauskas.

1999 m. baigęs tuometinę 4-ąją vidurinę mokyklą, jis išvažiavo studijuoti į Kauną ir ten pasiliko. Paskutinius pusantrų metų Feliksas gyveno Londone ir, kaip pats sako, turėjo apsispręsti, ar įleisti šaknis ten, ar grįžti į Lietuvą.

pukis 2Baigęs pirmąjį krepšinio sezoną Ispanijoje, mūsų kraštietis 21-erių metų krepšininkas, kelis kartus tapęs Europos, kartą - ir pasaulio jaunių ir jaunimo čempionu, Deividas PUKIS atostogoms pasirinko savo gimtinę.

8 mėnesius žaidęs Ispanijos komandoje, į Šilutę jis grįžo pasisėmęs naujų įspūdžių, kuriais dalijasi su „Šilutės naujienų“ skaitytojais: apie ispaniškąjį gyvenimą, fanų meilę ir prisirišimą prie mažo miestelio.

Dabar, po intensyvių treniruočių ir varžybų maratono, Deividas Šilutėje planuoja tik ilsėtis ir artimiausiomis dienomis kamuolio į rankas tikrai nežada imti. O kada vėl nutars kibti į darbus ir paliks Šilutę, nežino net ir pats, nes būtent iš ispanų išmoko gyventi šiandiena.

fotografe 3Pažvelgus į statistiką, kiek šilutiškių paliko gimtąjį miestą ir užsienyje ieško laimės, darosi liūdna ir baisu. Turbūt nebėra šeimos, kurios draugas ar giminaitis nebūtų išvykęs už jūrų marių. Tačiau kad ir kaip jų mums trūktų, vis tiek pasidomime, kaip jiems sekasi kurti gyvenimus, kur nauja aplinka, žmonės, svetima kalba, kultūra?

„Šilutės naujienų“ facebook.com socialiniame tinkle susirenka daug mūsų kraštiečių. Visi mūsų tinklapio gerbėjai - emigrantai domisi savo krašto naujienomis, seka jas, komentaruose bendrauja tarpusavyje.

Viena jų - Simona REINYTĖ, 31 metų šilutiškė, emigravusi į Airiją. Simona dalyvavo „Šilutės naujienų“ surengtame nuotraukų konkursėlyje „Bundantis pavasaris“. Atsiųsta nuotrauka iš karto patraukė mūsų dėmesį kokybe, subtiliai pagauta akimirka.

motina drobniene su apdovanojimais„Be galo, be krašto myliu savo vaikus, anūkus ir proanūkius“, - sako 10 vaikų pagimdžiusi ir į gyvenimą išleidusi Marijona Drobnienė iš Rusnės Šyškrantės kaimo. Šiomis dienomis į pasaulį beldžiasi 23-iasis moters anūkas ir 6-tasis proanūkis. Ji juokauja, kad kai krūvon susirenka visa šeima, sunku prie vieno stalo susėsti, nes susidaro 56 žmonių būrys.

Prieš savaitę M.Drobnienę, kaip ir kitas 46 mamas iš visos Lietuvos, kurios pagimdė, išaugino ir gerai išauklėjo 7 ir daugiau vaikų, pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį įteikė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Apie šį apdovanojimą jau rašėme antradienio „Šilutės naujienų“ numeryje. Šiandien skaitytojus plačiau supažindiname su Motina, kuri džiaugiasi ir didžiuojasi ne tik Prezidentės įvertinimu, bet ir kiekviena savo atžala.

DSC 0440Mamos meilė tarytum gilus bekraštis vandenynas, kuriame banguoja juokas, ašaros, džiaugsmas, skausmas, pakilimai ir nusivylimai. Kaip ir kiekvieno gyvenimas, taip ir kiekviena motinystė yra unikali, kiekvienai skirtingai duota.

Traksėdiškių Eglės ir Valerijaus Paulauskų šeimoje auga penki vaikai: Vitalija, Karolina, Justas, Akvilė ir Ugnė. Vyriausiai dukrai - 17 metų, jauniausiai - 5 mėnesiai.

Dukterys auga sveikos, o 6-erių sūnus turi įgimtą sutrikimą - Dauno sindromą. Sakoma, kad mamos meilė kiekvienam vienodai atmatuota, tačiau šis atvejis kitoks, nes neįgalus vaikas reikalauja viso jos dėmesio.

Zilvinas prie irangos„Mano pažintis su fizika įvyko vaikystėje, kuomet tėtis pamokė lituoti mikroschemas, parodė pagrindinius elementų jungimo į elektros grandinę principus.

Supratau, kad atrandant įdomius dalykus kartais galima ir pirštus nusvilti“, - šypsosi šiandien jau fizikos mokslų daktaras Žilvinas Ežerinskis, Fizinių ir technologijos mokslų centre tyrinėjantis 129-ąjį jodo izotopą, kuris yra radioaktyvus.

senole naumeistis budreviciene90-mečio sulaukusią Žemaičių Naumiesčio gyventoją Johaną BUDREVIČIENĘ kaimynai pažįsta kaip kvatoklę. Tad nenuostabu, kad atvykus jos pasveikinti šio garbaus jubiliejaus proga, Johana plačiai šypsojosi ir nuoširdžiai kikeno.

Ir sveikintojams pasigirti spėjo: pati vedžiojo pirštu sveikinimo žodžius ir garsiai skaitė įrodydama, kaip gerai akys „gaudo raides“ be akinių.

Babaliauskiene prie paminklo„Režisierius yra tas žmogus, kuris, turėdamas viziją, bet nežinodamas galutinio rezultato, tarsi per dykumą veda visą kūrybinę grupę“, - teigia šios profesijos atstovė Dalia Babaliauskienė, jau antrus metus dirbanti kultūros projektų vadove Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Tegu jos darbai kalba patys: ilgametis darbas Lietuvos radijuje ir televizijoje, per kurį paraleliai kartu su vyru režisieriumi Valdu Babaliausku sukurta daugybė meninių, dokumentinių ir vaidybinių aukso fondo vertų filmų, tokių kaip: „Sparnuotoji Lietuva“, „Tarp dangaus ir žemės“, „Mergaitės“, „Vidurnakčio vargonai“, „Vargšų biblija“; režisuoti ir garsieji serialai „Dapkai ir Butkai“, „Broliai“. Vėliau Dalia režisavo pirmuosius realybės šou Lietuvoje „Akvariumas“, „Dangus“, „Holivudas“.

Tai tik dalelė to, ką Dalia yra nuveikusi. Kaip pati sako, įvairūs televiziniai projektai atspindi jos pramoginę, o dokumentiniai filmai - meninę pusę.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt