Likimai

90 meciai 14Gražia tradicija tampa garbaus amžiaus sulaukusių senelių sveikinimas. 90-mečio proga dėmesio sulaukė Šilutės senelių globos namuose gyvenanti Stefa ŠĖPERIENĖ ir šiuo metu ligoninės Slaugos skyriuje sveikatą besitaisantis Šilutės „Bočių“ draugijos narys Juozas MAZILIAUSKAS.

Milasiu jubiliejus 1 copyŠiandien kaip reta triukšminga bus Šilutės seniūnijos Tarvydų kaime gyvenančių Aldonos Brigitos ir Apolinaro MILAŠIŲ namuose: 55-ąjį - smaragdinį - vestuvių jubiliejų švenčiančius tėvus sveikins gausus būrys vaikų su šeimomis.

„Jei jau suėjot, prieš Dievą prisiekėt, per vargą ir skausmą turite kartu gyventi, kol mirtis jus išskirs“, - tokiais žodžiais prieš 55-erius metus prie altoriaus Aldoną Brigitą ir Apolinarą išlydėjo jų tėvai, tokį priesaką jie ir patys vėliau išsakė septyniems savo vaikams.

Ir patys sutinka, kad toks priesakas, pagarba tėvų ir senolių puoselėtoms vertybėms ir vienas kitam padėjo drauge įpusėti šeštą dešimtį.

oldwomanSena kaip pasaulis tiesa - nesutarimai ir kivirčai tarp giminių dažniausiai kyla dėl turto ir pinigų. Vienas toks ginčas neseniai spręstas Šilutės r. apylinkės teisme. Teismą pralaimėjusioji pusė asmeninį šeimos gyvenimą nusprendė paviešinti ir laikraštyje. Tačiau vienos tiesos, kaip žinia, nebūna, tad nenuostabu, kad antroji pateikė visai kitokią įvykių versiją.

Kas teisesnis, teismas jau nusprendė. Motinos niekada nemylėtas sūnus įrodė, kad lazda visada turi du galus: meilės sūnui nuo jo kūdikystės nerodžiusi ir leidusi jį skriausti mama gyvenimo saulėlydyje iš sūnaus nesulauks ne tik globos ir meilės, bet ir finansinės paramos.

Tačiau panašu, kad istorija tuo nesibaigs ir giminės dar bylinėsis aukštesnės instancijos teisme.

sveksnos senoleKlausantis 90-metės Elenos JANČAUSKIENĖS pasakojimų apie Švėkšną, kurioje ji praleido visą savo gyvenimą, kaip kinematografinėje juostoje atgyja miestelio istorija. Galima užuosti didžiojo gaisro dūmus, pajusti vaikų baimę, kurie paveikti prietarų vengė žydų, ar net išvysti po parką vaikščiojantį grafą Pliaterį.

Senolė kikena, kad praeitį atsimena kur kas geriau, nei kur neseniai pasidėjo lazdelę.

lapynu kaimas viktorasSustojau pasitikslinti, kur gyvena Viktoras K. iš vieno Saugų seniūnijos kaimo. „Ar ant šieno su juo gulsi?!“ - pasipiktino ir kartu sarkastiškai išsišiepė užkalbinta kaimo moteris.

„Eina čia ir eina „šniūrais“ tos moteriškės, nesuprantu, kaip jis jas sugundo...“ - atsidūsta šalimais stovintis vyras, bet parodo, kur gyvena mano būsimas pašnekovas.

Kai įsuku į Viktoro kiemą, prasilenkiu su policija.

Internete Viktoras - „Karštas666“ arba „Viktoras26“, laikraščio skelbime - 26-erių vaikinas, auginantis vaiką, ieškantis moters be žalingų įpročių rimtai draugauti.

Kaimo žmonės šneka kitaip: „Jis apvaisins visą Lietuvą! Prie jo tvoros reikėtų prilipinti užrašą kaip piktas šuo - „Mergaitės, saugokitės!!!“ Ir prašė užrašyti tris šauktukus.

90metis gecasRugsėjo pradžioje 90-metį atšventęs Katyčių seniūnijos Uikšių kaimo gyventojas Povilas GEČAS gausiems savo svečiams pasakojo prieš keturis dešimtmečius čigonės ištartą pranašystę, jog 90-mečio tikrai sulauksiąs.

Tuomet dabartinis ilgaamžis čigone nepatikėjo, mat šioji nesugebėjusi teisingai atspėti jo vardo. Bet laikas bėgo ir šiandien jis svarsto, jog teisi ir protinga buvusi toji pranašautoja...

90-mete paupariene 10Rugsėjo pirmąją 90 metų jubiliejaus sulaukusiai Pranciškai Pauparienei gyvenimas nepagailėjo sunkumų, tačiau atseikėjo ir gražių dienų. Slaugydama paralyžuotą vyrą, moteris užaugino net 10 vaikų, apgaubdama juos meile ir rūpesčiu.

Dabar garbaus amžiaus mamą slaugo Šilutėje gyvenanti dukra Joana Olchovneva, kuri irgi įsitikinusi, jog nėra nieko geriau, kaip grįžtant iš darbo į namus žinoti, kad juose laukia vienas brangiausių žmonių - mama.

90 metisRugpjūčio 26-ąją garbingą 90 metų jubiliejų atšventęs Šilutės senelių globos namų gyventojas Bronius KATAUSKAS pirmadienį sulaukė netikėtų svečių.

Su gėlėmis ir gomurį pasaldinančiomis dovanėlėmis jį aplankė rajono merė Daiva Žebelienė, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Šimelionis, Seimo narys Remigijus Žemaitaitis ir p.Broniaus sūnėnas - savivaldybės Tarybos narys Vladas Kainovaitis.

mitkus namuosePagal pokario metų sovietų įstatymus, į tolimosios Rusijos platybes buvo tremiami ne tik stambūs, daug žemės turėję ūkininkai ar vadinamieji „banditai“ (partizanai). Už tūkstančių kilometrų, į Sibirą, palikę viską, ką buvo užgyvenę, prievarta iškeliavo ir tie, kurių giminės buvo, pavyzdžiui, partizanų ryšininkai.

Taip 1949-ųjų kovo pabaigoje nutiko ir tuomet, paauglystėje, dar Rietave gyvenusio, o dabar jau daug metų šilutiškio Antano MITKAUS šeimai - tėvams, močiutei ir keturiems vaikams. Užteko to, kad du tėvo broliai buvo partizanų ryšininkai, kartais dalyvaudavo kovinėse operacijose ir buvo nuteisti kalėti po 25 metus.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininko pavaduotojas, ilgametis choro „Pamario aidas“ dainininkas A.Mitkus savo tų dienų prisiminimais pasidalijo ir su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt