Likimai

90mete beniulieneGimtadienis - kovo 11-ąją - Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Pastaruosius du dešimtmečius kartu su nepriklausoma Lietuva jį švenčia šilutiškė Konstancija BENIULIENĖ. Šiemet senolės šventė ypatinga - 90-mečio!

Ateidama į šį pasaulį p.Konstancija atsinešė ir vardą, tad savaitgalį jos namuose buvo triguba šventė: jubiliejus, vardadienis ir Lietuvos gimtadienis.

kuskieneKai 90-metį švenčianti šilutiškė Bronislava KUSKIENĖ išvydo pro duris žengiantį būrį žurnalistų ir ją pasveikinti atvykusį rajono merą Virgilijų Pozingį, Socialinės paramos skyriaus vedėją Alvidą Šimelionį bei miesto seniūną Raimondą Steponkų, tesugebėjo ištarti „Va Jėzau“...

Tačiau labai greit atkuto ir svečius pakvietė prie stalo, o pati papasakojo, kaip vienodai ir dosnus, ir neteisingas buvo jos gyvenimas. Dosnus tuo, kad padovanojo net šešis vaikus ir gerą vyrą, o neteisingas - kaip ir daugelio represinę sovietų valdžią patyrusių žmonių, kuriuos vežė į Sibiro platybes...

29 naujagime 1Vasario 29-ąją dieną, 15 val. 14 minučių Šilutės ligoninėje gimė mažylė. Tiek jai, tiek jos šeimai ši diena ypatinga: tikrąją savo gimimo dieną mergaitė kalendoriuje galės žymėti tik kas ketverius metus.

Jos mama šio fakto nesureikšmina ir sako, kad švęsti teks išvakarėse.

martynas su gelemisSvajonės pildosi. Vieniems - artėjant Kalėdoms, kitiems - prieš Velykas.

Pamenate 19-metį Martyną GIRULĮ, „Šilutės naujienų“ 10 numeryje prašiusį: „Padėkite man turėti rankas...“

Dabar Martynas jau žino, kad vieną rankelę jis tikrai turės. „Esu labai labai laimingas“, - sako jis.

O skaitytojų gerumo sujaudinti jo tėvai, su ašaromis akyse dėkojantys visiems, aukojusiems jų sūnaus operacijoms, sako niekada nemanę, kad tokia maža Šilutės krašto žemė gali išauginti tiek nepaprasto gerumo ir plačių širdžių žmonių...

Kai kurios motinos nesirūpina dar negimusiu kūdinkiu. / addiction.narcononrehab.com asociatyvi nuotr.Trečiadienį į namus iš Rokiškio rajono ligoninės išleista 28 metų gimdyvė, sekmadienį pagimdžiusi visiškai girtą naujagimį. Vos gimusio berniuko organizme medikai rado 2 promiles alkoholio. Girta gimdyti atvažiavusi moteris (1,7 promilės) medikams tvirtino, kad nėra girtuoklė – tądien ji išgėrusi vos dvi stiklines sidro, rašo portalas lrytas.lt.

Į Rokiškį ši moteris prieš pusantrų metų atsikraustė iš Šilutės rajono. Per internetinę pažinčių svetainę moteris susipažino su septyneriais metais vyresniu rokiškėnu ir atsikraustė gyventi pas jį.

martynas rankosKas supras tėvų skausmą, kai ilgai lauktas sūnus gimsta neįgalus, o medikai ištaria vilčių nepaliekantį verdiktą: „Jis niekada nevaikščios, savo rankomis niekada negalės apsitarnauti savęs“?

Kas širdimi pajus trimečio, penkiamečio mažylio išgyvenimus, kai paklaustas, ko norėtų dovanų, jis paprašo... batukų ir naujų kojyčių? Pagaliau, kas galėtų žvelgti į akis dabar jau 19-mečiui vaikinui, kai išgirdus klausimą apie svajones, jose pasirodo ašaros?.. Daug ašarų.

Svajonių tiek daug! Jos tokios žemiškos ir kuklios: kad norėtų nors sargu dirbti, kaip nors vidurinę mokyklą baigti, būti nors kiek naudingas žmonėms...

Taip gyvena Martynas, kurio istoriją jau daug metų seka tūkstančiai Lietuvos ir Švedijos žmonių. Gyvena ir svajoja, ir turi vilčių.

Neseniai Martynui gimė dar viena viltis - pagaliau turėti bent vieną ranką. Ir vos užgimusi viltis atsimušė į negailestingą gyvenimo realybę: tos rankelės kaina - net 120 tūkstančių litų...

larisaNuolat vyro smurtą kentusi katytiškė gyvenimą baigė tragiškai. Savęs gelbėti nenorėjusios moters gyvybės neišsaugojo ir naujas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Žiauriai vyro sumušta moteris praėjusią savaitę mirė Šilutės ligoninėje.

Daug metų žmoną daužęs ir prieš porą savaičių vėl iki sąmonės netekimo pritalžęs vyras pagaliau sės už grotų. Tačiau kas palengvins mamos netekusių vaikų skausmą?

stubriu neigalusis portretas pgKalėdinė dovana - tokia, kokios Kalėdų Senelis jokiais būdais nepaneštų... Ir jūs apie tokią svajojote? O ji prieš didžiąsias šventes teko Katyčių seniūnijos Stubrių kaime gyvenančiam Vladui JURAŠKAI - Švedijos labdaros organizacija „Pagalba Lietuvai. Tikėjimas. Meilė. Viltis“ saviškių suaukotomis lėšomis pradėjo stubriškio buto remontą.

Drakonas. / en.bloguru.com nuotr.Ateinančius 2012 metus globoja vandeninis Drakonas. Tai reiškia, kad šiuo periodu seksis žmonėms, siekiantiems savo tikslų ne audringu proveržiu, o minkšta diplomatija, išmintimi ir lojaliomis gudrybėmis.

Daugumą įvykių teks palikti savieigai, ne skubėti, o išlaukti tinkamo momento. Vandeninis Drakonas globoja meno, kūrybos žmones, taip pat dirbančius su finansais, kurie vadovaujasi konservatyvia, švelnia kapitalo didinimo politika. Šiaip ar taip, metų eigoje galimi nemaži materialinės padėties svyravimai, kurie bus susiję su pasauline finansine padėtimi – ugnimi alsuojanti reptilija gali sudeginti ne vieną kapitalą, tačiau didžiausia grėsmė tyko tų, kurių pinigai uždirbti nelegaliais būdais.

Drakonas – ryški būtybė, o metų stichija – vanduo – apdovanoja jį kantrybe, taigi jam puikiai seksis toleruoti svetimą parodomąjį blizgesį ir prabangą.