Likimai

90metis cervinckas filatelija1„Kaip sveikata?“ - klausė sveikintojai, užsukę į 90 metų jubiliejų atšventusio šilutiškio, visuomenininko, mokytojo Algirdo Červinsko namus.

„Pakenčiamai“, - atsakė jubiliatas ir juokaudamas patikslino, jog šiuo metu sunkiausia jo liga - filatelija: pastaroji persekioja nuo vaikystės ir neketina apleisti.

O 90-mečio jubiliejaus smagiausia staigmena - žvejyba Kintų karpyne ir puikus laimikis!

ilgaamze elze195-erių jubiliejus pasibeldė ir į vienos seniausių Šilutės seniūnijos Sausgalvių kaimo gyventojų Elzės Lukošienės sodybos duris.

Tikrąją gimtadienio dieną - rugpjūčio 10-ąją senolė, sutikdama svečius iš rajono Savivaldybės ir seniūnijos, laukė ir netrukus užsuksiančių giminaičių. „Gyvenimas nebuvo lengvas, nėra lengva ir dabar“, - prisipažino jubiliatė, kilusi iš devynių vaikų šeimos, užaugusi 5 brolių ir 3 seserų apsuptyje.

auksin pora ceremonija3 DSCN9352Stebint gausiam būriui liudininkų, liepos 7-ąją Šilutės r savivaldybės civilinės metrikacijos skyriuje labai puoselėtus ir brangintus savo darnios šeimos įžadus dar kartą po 50-ies bendro gyvenimo metų patvirtino rusniškiai Dalia Ona ir Michailas Griščenkovai.

Auksinių vestuvių proga garbingai porai linkėta laimės, sveikatos, šviesių bei džiaugsmingų metų.

Iškilmėse Dalią ir Michailą sveikino dukros Alvida ir Vaida su vyrais, anūkė Ingrida, atstovaujanti šventėje negalėjusiems dalyvauti anūkams, bei kiti artimiausi žmonės, draugai, giminės, kurie ir prieš pusšimtį metų buvo šios poros santuokos liudininkais.

90metes sveikina„... su gimtadieniu, su gimtadieniu...“ - skambėjo liepos 31-osios vidudienį per Šilutės neįgaliųjų draugijos būstinės langus daina, skirta net dviem jubiliatėms: 80-metį tądien šventė ilgametė Šilutės ligoninės darbuotoja Stefanija PAŽERECKIENĖ, o 90-metį - mokytoja Jadvyga PAŠKAUSKIENĖ.

Neįgaliųjų draugijos nariai nutarė jau daug metų draugijos veikloje aktyviai dalyvaujančias savo nares sveikinimo ceremonijai atsivežti į savo būstinę ir surengė joms šventę su ąžuolo lapų vainikais, muzika, gėlėmis ir vaišėmis. „Džiaugiamės, kad jūs esate su mumis“, - sakė neįgaliųjų pirmininkė Laima Dulkytė ir daina pasitikę likimo draugai.

Tokios pagarbos nesitikėjusios ilgaamžės taip jaudinosi, kad net džiaugsmo ašaras braukė ir dėkojo visiems savo bičiuliams.

sturmaiVilnius yra tas mūsų šalies miestas, kuriame kulinarinės įvairovės yra gausu. Tačiau kad ir kaip keista būtų, sostinėje ilgą laiką buvo juntamas žuvies, o ypač lietuviškos, patiekalų stygius. Šią klaidą ištaisyti pasišovė garsusis „Šturmų švyturys“, kuris Užupyje prieš kelis mėnesius atidarė savo antrąjį restoraną Lietuvoje.

jezerska sveikina 90metis1Šeštadienį legendiniam paukščių žieduotojui Leonui Jezerskui sukako 90 metų. Dieną prieš tai Ventės rage, jo ilgametėje darbovietėje, vyko jo jubiliejaus minėjimas. Į šventę atvyko L.Jezersko draugai, mokiniai, bendradarbiai, giminės ir visi, norintys pasveikinti jubiliatą 90-mečio proga.

90metis zigmas zukas kontrabosasLaikas - tarytum vandens srovė, pratekanti neužčiuopiamai, nusinešdama su savimi minėtinus atsitikimus, faktus, įvykius. Laikas eina, likimas dėlioja gyvenimo kelius, bet praeitis alsuoja šalia mūsų, tik reikia karts nuo karto ją prisiminti, kad neprarastume to, kas jau tapo mūsų kultūros istorija.

Žmogaus gimtadienis - tai tiesiog slenkstis kelyje iš praeities į ateitį, puiki proga šiek tiek paklaidžioti ir prisiminti praeitį.

Zigmas Žukas - žinomas muzikantas, kontrabosų maestro, scenos artistas, aktyvus visuomenininkas, pedagogas, šiemet švenčiantis 90-metį. Su jubiliatu galėtum kalbėtis ir kalbėtis, prirašytum storiausią knygą - toks spalvingas jo ilgas gyvenimas.

90metis jonas raudonis DSCN7142Vos prieš kelias dienas atšventęs vardadienį, svečių sulaukė Žemaičių Naumiesčio gyventojas Jonas Raudonius.

Su garbingu jubiliejumi savo bendravardį sveikino seniūnas Jonas Budreckas, seniūnijos ir savivaldybės atstovai, penktadienį sugužėję į senolio sodybą, stovinčią arti miestelio centro.

sveksniske ir neigalus sunusDešimt metų Birutė Urbonavičienė (61 m.) dienas ir naktis leidžia šalia sūnaus Giedriaus (35 m.). Jei ne mamos pastangos jį maitinti ir palengvinti tuštinimąsi, jis mirtų per kelias dienas ar savaites. Gydytojai nebyliai siūlo į pastovią nesąmoningą būseną panirusį sūnų numarinti. Valstybė įsitikinusi, kad sūnus dar yra 5 proc. darbingas. O motina nori vienintelio - kad sūnus užgestų anksčiau nei ji ir slaugos namuose jam netektų mirti dėl nepriežiūros.

„Jis ne komoje, bet ir neatsigavęs. Jis nekalba, nejuda, nereaguoja. Jis nieko nesupranta, su juo kontakto nėra. Nežinia, kur jis“, - apie sūnaus būklę kalbėjo Švėkšnoje gyvenanti motina.

Moteris puikiai prisimena Kauno klinikų chirurgo, kuris operavo G.Urbonavičių, žodžius: „Rekordas tokio žmogaus gulėjimo yra 41-eri metai“. Ji suvokia, kad nesąmoningas jis liks iki gyvenimo pabaigos.

Visgi motina negalėtų įvykdyti sūnui eutanazijos: „Šimtu procentų žinau, kad jis neišeis iš tos būsenos, bet jis kvėpuoja, yra atsimerkęs, kriuksi, kartais per miegus šypsosi. Kaip nužudyti? Ne, negalėčiau“.

Nešti B.Urbonavičienės kryžių padėtų panašiose situacijose buvusių mamų palaikymas, pagarbesnis visuomenės, valdžios, gydytojų bei slaugytojų požiūris į keblią jos ir sūnaus situaciją.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos