Likimai

 motina janina domeikiene su prezidente ir vaikaisArtėjant Motinos dienai Juknaičių seniūnijos Pašyšių kaime gyvenanti Janina Domeikienė sulaukė netikėtos žinios: turės vykti į Prezidentūrą.

Iš pradžių 86-erių moteris manė, kad tai - tik vaikų pajuokavimas, tačiau sulaukusi paraginimo ir iš dukters Vandos bei seniūnijos darbuotojų, galiausiai patikėjo, jog turės susitikti su pačia šalies Prezidente Dalia Grybauskaite.

Balandžio 29-ąją LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino bei ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas. Tarp jų - ir pašyšiškė Janina Domeikienė, pagimdžiusi 10 ir užauginusi 9 vaikus.

Į jaudinančią kelionę mamą, močiutę, promočiutę lydėjo dukra Vanda su dukterimi Inga ir anūku Kornelijumi bei sūnus Antanas su žmona.

mama nijole juscieneDvylika besišypsančių pačių mieliausių veidų, ratu sudėliotų laikrodžio ciferblate, 12 vaikų mamai usėniškei Nijolei Juščienei primena nenumaldomai bėgantį laiką. Tačiau jis dosnus, nes vasaromis ar per didžiuosius šeimos suėjimus Juščių kieme įsikuria tikras palapinių miestelis - čia su savo šeimomis apsigyvena paviešėti sugrįžę 8 sūnūs ir 4 dukterys.

Gimtųjų namų dar nepaliko du mažiausieji, kurie lanko mokyklas ir jau yra pagalbininkai tėvams ūkyje.

Nijolė džiaugiasi ne tik vaikais, o ir anūkėliais, kurių šiandien jau turi 15. Jauniausiajai iš jų - vos keturi mėnesiai.

Paklausta apie tokią gausią šeimą, Nijolė šypsosi ir jokio vargo, kai reikėjo auginti vaikus, neatmena. „Kai visi suvažiuoja, širdis džiaugiasi, o kai reikia išleisti - sopa“, - sako ji.

90mete jurjonieneDvi garbios jubiliatės ir vienas jubiliatas - 90-metį švenčiantys senjorai - neseniai sulaukė artimųjų, seniūnijų ir rajono vadovų sveikinimų.

Sveikintojai skubėjo į Šilutės senelių globos namus, kur gyvena Stefanija Jurjonienė, į Saugas, kur Kukorų kaime vis dar savarankiškai tvarkosi Stanislava Smilikaitienė, ir į Vainutą, kurio pakraštyje, Bikavėnuose vis dar aktyviai gyvena Juozas Žymančius.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriui šiemet iš viso teks organizuoti net 109 jubiliatų (vyresnių nei 90-ties ir vieno 100-mečio) pasveikinimus.

 olegas-titorenka-5535165456299Rusijos propagandą skleidžiančiame portale „LifeNews“ pirmadienį pasirodė publikacija, kurioje „kovotojas už Lietuvą“ Olegas Titorenka pasakoja, kaip jam sunku gyventi mūsų šalyje.

tv pagalba nuotraukaŠilutiškės Alfos istorija, kuri buvo papasakota TV3 laidoje „TV pagalba”, sujaudino ne vieną žiūrovą.

Vienas netikėtas policijos pareigūnų skambutis į duris šilutiškės gyvenimą ne tik apvertė aukštyn kojomis, bet ir negailestingai sutrupino, prislėgdamas aibėmis rūpesčių: moteris sužinojo, jog užsienyje mirė jos sūnus.

Šešių vaikų motina prarado vieną sūnų prieš kelis mėnesius. Alfos sūnus Česlovas, kaip ir daugelis jaunų žmonių, buvo išvykęs užsidirbti į užsienį. Apie tai, kad Česlovas užsienyje, nežinojo nė vienas iš Lietuvoje gyvenusių artimųjų.

Tiesa, dar praėjusių metų vasaros pabaigoje sūnus, kalbėdamas su mama, užsiminė apie savo ketinimus išvykti. Toks ir buvo paskutinis jo ir motinos pokalbis.

seserys is silutes emigrantaiNeseniai LRT televizijos laidoje „Emigrantai“ buvo papasakota dviejų šilutiškių seserų istorija. Moterų pasakojimams turbūt neliko abejingų.

Indrė ir Rūta Gailiutės šiandien pripažįsta, kad jei ne emigracija į Švediją, vargu ar jos besidžiaugtų šeimynine laime ir ramybe.

Abi šilutiškės jau ketverius metus gyvena Švedijos sostinės Stokholmo pakraštyje. Indrė čia   rado prieglobstį nuo smurtaujančio ir nuolat terorizuojančio buvusio draugo, sūnaus tėvo, o antroji sesuo Rūta bėgo nuo ją gramzdinančių skolų bankui.

Seserys gimtinę paliko ne iš gero gyvenimo, o priverstos išorinių aplinkybių, kurios yra palietusios ne vieną jau emigravusįjį iš Lietuvos ar joje dar gyvenantį.

95 Bastakienei vienaVienas po kito sveikintojų automobiliai praėjusią savaitę suko į Gardamo seniūnijos Šylių kaimo pakraštyje gyvenančios Kazimieros BASTAKIENĖS namus, mat šeimininkė šventė garbų 95-erių metų jubiliejų.

Senolę sveikino ne tik vaikai, anūkai ir proanūkiai, bet ir seniūnijos bei rajono vadovai, socialiniai darbuotojai, kaimynai. O tokios pagarbos nesitikėjusi jubiliatė kai kada dėl to ir vieną kitą ašarą nubraukė.

etiquette nuotrDraugavę modeliai Šilutėje užaugusi ir dabar Vilniuje mokslus tęsianti Karolina Toleikytė (18) ir Simonas Phamas (22) nusprendė pasukti skirtingais keliais. Pora išsiskyrė prieš kelias savaites, žinią Žmonės.lt patvirtino pati K.Toleikytė.

seserys is silutes emigrantaiJau ketverius metus Indrės ir Rūtos Gailiučių namai ne gimtojoje Šilutėje, o Stokholmo pakraštyje. Viena jų emigracijoje rado prieglobstį nuo grasinančio, terorizuojančio buvusio širdies draugo, sūnaus tėvo, kuris neleido vaikui gyventi su mama. O antroji sesuo bėgo nuo Lietuvoje ją gramzdinančių skolų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt