Likimai

studente„Gatvėse nematome daug negalią turinčių žmonių ne todėl, kad jų nėra, o todėl, kad miestas – tarsi nesibaigiantis kliūčių ruožas“, – teigė negalią turinti studentė. Iš Šilutės rajono Šylių kaimo kilusi mergina pasiūlė Kauno miesto valdžiai pabandyti praleisti dieną neįgaliojo vežimėlyje.

benamiu kaledos ZoseSėsdami prie turtingų, vaišėmis nukrautų Kalėdų stalų, vargu ar prisiminsime, ar pagalvosime, jog taip šias šventes sutinka ne visi... Jog yra ir kita, beveik nematoma visuomenės pusė, kurios nariai didžiąsias metų šventes pasitinka vieniši, sėdėdami prie „valdiško“ televizoriaus „valdiškuose“ namuose, o vietoje kalėdinės eglutės papuošia - nykštukais apdeda - tik kambarinį vijoklį...

Šilutės socialinių paslaugų centre tokių žmonių - daugiau nei 30. Dauguma - vyrai, tik kelios moterys. Artėjant šventėmsjuos lankė miesto mokiniai - gimnazistai ir pradinukai, mat pririnkę knygų ir žurnalų bei prikepę pusantro tūkstančio keksiukų dalija juos visiems - ir vargetoms, ir ponams. Dar prideda ir laimės palinkėjimų.

Pas benamius suko ir iš tolimosios Švedijos atvykę labdariai, ir žurnalistai. Pirmieji todėl, kad irgi vežė simbolines dovanėles, antrieji dėl to, kad tokia jau jų duona - kišti nosį į visų, tarp jų - ir namus praradusių žmonių gyvenimus.

Bet vargetos nesiskundžia: anot jų, pažiūrės televizorių ir fejerverkus per šventes, ir bus gerai...

zudiko tevasStudentės Justinos Šikšniūtės žudiko Valdo Jankausko tėvas gyvenantis Šyliuose jaučia kaltę, kad sūnus vaikystėje jo beveik nematė, rašo „Lietuvos rytas“. Kompleksuotas, visų užgauliojamas vaikinas, dvasiškai sužalotas dar vaikystėje. Šitoks šilutiškio V.Jankausko portretas išryškėjo laidos „Nusikaltimas ir bausmė“ („Lietuvos ryto“ televizija) žurnalistams po pokalbių su jo šeimos nariais ir artimaisiais.

 cipariaiDeimantines - 60-ties bendro gyvenimo metų - vestuves lapkričio 21-ąją šventė Vainuto seniūnijos Galnės kaime gyvenantys Zita ir Stasys CIPARIAI.

„Šilutės naujienos“ deimantinę porą aplankė jubiliejaus išvakarėse ir pasikalbėjo apie meilę ir kitas tokios garbios sukakties priežastis.

 emigrante inesaJeigu Anglijoje esi dirbantis ir šiek tiek mąstantis žmogus, tai parduotuvėje tau nereikės krapštyti centų piniginėje, ar skaičiuoti, kiek pabrango pienas, - įsitikinusi Yorke gyvenanti kraštietė Inesa Čaikytė - Katkienė.

Prieš porą metų Inesa su vyru Roku nusprendė radikaliai pakeisti savo gyvenimą. Vilniuje palikę nuosavą butą, darbus, draugus, kartu pasiėmę augintinę vilkšunę Cocą, jie išvyko kitos kultūros pažinti ir naujų iššūkių atremti.

Anglijoje Inesa pakeitė jau dešimt darbų. Pradėjusi nuo paprastų darbų viešbučiuose ir greitojo maisto restoranuose, šiandien šilutiškė dirba atsakomybės reikalaujantį administracinį darbą ligoninėje.

Teisininko išsilavinimą turinti moteris sako, kad anglams neįdomūs lietuviškieji diplomai, o norint pasiekti karjeros aukštumų, visai nebūtinas aukštasis išsilavinimas.
„Ilgiuosi šeimos, draugų, savos kultūros ir juodos duonos“, - atvirauja Inesa ir šypteli pagalvojusi, kad nuo Lietuvos ją skiria tik pora valandų skrydžio - užsinorėjus visada galima parlėkti aplankyti gimtinę.

istekejo simona cesnaiteGražią spalio 4-osios popietę Vilniaus Šv. Onos bažnyčioje ištekėjo realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjusi atlikėja 29 metų Simona Čėsnaitė, praneša žurnalas „Žmonės“.
Simonos išrinktasis - 31 metų inžinierius Martynas Matkevičius.

Visos šventės metu vyravo ispaniška tematika, nes jaunavedžiams šis kraštas labai patinka. Juo labiau kad ir sužadėtuvės įvyko būtent ten.

achromavicius Jonas uzdarbiauja Ventes rageTa pati dešinioji Kuršių marių pakrantė, ta pati šelmiška ūsuoto vyro šypsena, tie patys ratukai po jo sužalotu kūnu. Bekojis 60-metis Jonas A. šį kartą, kitaip nei prieš 13 metų, su žurnaliste kalba ne taip smagiai, kaip tada, pažinties pradžioje. Kai buvo darbdavys, o ne malonės prašytojas.

Tada jis turėjo įsteigęs žvejybos verslo įmonę, buvo neseniai vedęs perpus jaunesnę moterį, įsigijęs seną trobą netoli Kuršių marių, augino du mažamečius vaikus ir į ateitį žvelgė optimistiškai. Neįgalumas jaustis visaverčiu žmogumi, atsakingu už savo ir savo vaikų likimą, jam netrukdė.

 prelatas"Popiežiaus Garbės prelatas, Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas kanauninkas Petras Vincentas Stukas – mūsų kraštietis",- rašo "Biržiečių žodis".  

vytautas benamis copyKiekvieną laisvą valandėlę - liūdesys ir neramios mintys apie tai, kaip reikės gyventi toliau... Kur teks glausti galvą senatvėje, kai privalės palikti Laikino gyvenimo namus?

Šiandien - nei namų, nei pinigų, nei sveikatos, nei artimų žmonių, o ir ateityje, regis, jokių prošvaisčių, kad bus kitaip. Toks Vytauto gyvenimas.

Paprašytas papasakoti savo likimą, Laikinojo gyvenimo namuose besiglaudžiantis vyras prašo nekeisti jo vardo, sutinka ir fotografuotis. Anot jo paties, kai tau už nugaros - vėčiusio ir mėčiusio gyvenimo 60 metų, jau nebeturi ko bijoti nei nuo ko slapstytis.