Likimai

achromavicius Jonas uzdarbiauja Ventes rageTa pati dešinioji Kuršių marių pakrantė, ta pati šelmiška ūsuoto vyro šypsena, tie patys ratukai po jo sužalotu kūnu. Bekojis 60-metis Jonas A. šį kartą, kitaip nei prieš 13 metų, su žurnaliste kalba ne taip smagiai, kaip tada, pažinties pradžioje. Kai buvo darbdavys, o ne malonės prašytojas.

Tada jis turėjo įsteigęs žvejybos verslo įmonę, buvo neseniai vedęs perpus jaunesnę moterį, įsigijęs seną trobą netoli Kuršių marių, augino du mažamečius vaikus ir į ateitį žvelgė optimistiškai. Neįgalumas jaustis visaverčiu žmogumi, atsakingu už savo ir savo vaikų likimą, jam netrukdė.

 prelatas"Popiežiaus Garbės prelatas, Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas kanauninkas Petras Vincentas Stukas – mūsų kraštietis",- rašo "Biržiečių žodis".  

vytautas benamis copyKiekvieną laisvą valandėlę - liūdesys ir neramios mintys apie tai, kaip reikės gyventi toliau... Kur teks glausti galvą senatvėje, kai privalės palikti Laikino gyvenimo namus?

Šiandien - nei namų, nei pinigų, nei sveikatos, nei artimų žmonių, o ir ateityje, regis, jokių prošvaisčių, kad bus kitaip. Toks Vytauto gyvenimas.

Paprašytas papasakoti savo likimą, Laikinojo gyvenimo namuose besiglaudžiantis vyras prašo nekeisti jo vardo, sutinka ir fotografuotis. Anot jo paties, kai tau už nugaros - vėčiusio ir mėčiusio gyvenimo 60 metų, jau nebeturi ko bijoti nei nuo ko slapstytis.

90mete zutautienePatys šviesiausi prisiminimai - iš vestuvių, atšoktų beveik prieš septynis dešimtmečius, - tokius pirmiausia mena šalia Šilutės, „Ąžuolo“ sodų bendrijoje, gyvenanti Joana ŽUTAUTIENĖ, pirmadienį atšventusi garbų 90-metį.

Tolesnis gyvenimas buvo sunkių darbų kupinas, netekčių atnešė, ir tik senatvėje artimųjų rūpestis nuskaidrino senolės dienas.

laidotuviu procesijaArtimo žmogaus mirtis - skaudus įvykis, kurio ištikti visi trokštame atjautos, supratimo, pagalbos ir pagarbos savo velioniui. Ir tikrai nesitikime bažnyčios tarnų griežtų nurodymų, kaip turėtume elgtis lydėdami jį į paskutinę kelionę.

Žemaičių Naumiesčio gyventojai tvirtina, kad būtent parapijos klebonas sunkią valandą dar padidino jų skausmą.

tremtiniai tarvydaiKasmet artėjant birželio 14-ąjai Saugų gyventojų Emilijos ir Bronislovo TARVYDŲ atmintyje ir širdyse - sumaištis: vienas po kito grįžta prisiminimai apie tremties Sibire, Tomsko srityje, metus.

Bronislovas ir šiemet nueis prie paminklo tremtiniams Saugose, susitiks su panašaus likimo vietiniais bendraamžiais, pasidalins prisiminimais. Ir nors tuos prisiminimus laikas kasmet vis labiau trina iš atminties, bet lieka bendra mintis: buvo sunku, kamavo tėviškės ilgesys, bet išgyveno.

Paiesku tarnyba 3Trijų jaunų žmonių praeityje - po pora dešimčių gyvenimo metų, galvose - galybė kirbančių klaustukų, o dabartyje - visą ligtolinį jų gyvenimą aukštyn kojom apvertusi realybė.

Tokioje situacijoje neseniai atsidūrė trys jaunuoliai - dvi sesės ir brolis: Vainuto seniūnijos Balčių kaime gyvenanti Eglė bei telšiškiai Vidas ir Monika.

Visą paieškų ratą užsuko Vidas, kai kitą dieną po 18-ojo savo gimtadienio paskambino Lietuvos televizijos laidos „Nacionalinė paieškų tarnyba“ kūrėjams. Paskambino ir pasakė, kad nori rasti kitus savo artimuosius. Ir jau netrukus kartu su sese Monika ir televizininkais važiavo link Vainuto, kur jų laukė vyresnioji sesė, kur gyvena dar 5 broliukai ir sesutės...

martynas girulis bionine rankaGegužės 31 d., Šilutės miesto šventės metu, Šilutės rajono bendruomenės organizuoja paramos akciją, kurios tikslas padėti išsipildyti bioninės rankos laukiančio Martyno Girulio svajonei.

Gerumo ir labdaros akcijos metu bus parduodami Šilutės rajono bendruomenių suaukoti vertingi leidiniai, paveikslai ir kiti dirbiniai. Juos šventės dalyviai galės įsigyti H.Šojaus dvaro prieigose įsikursiančiame bendruomenių kiemelyje, pavadintame „Bendruomenių uostas“.

Visi šios akcijos metu surinkti ir suaukoti pinigai bus skirti Martyno Girulio fondui.

90-mete Dobrovolskiene MarceeSenolių gyvenimas Švėkšnos miestelyje - ramus ir lemiantis ilgaamžiškumą. Tai įrodo 2014-ųjų metų pirmasis ketvirtis, kuris čia pabėrė jubiliatų lietų: 90-mečio sulaukė keturi ilgaamžiai.

Šie švėkšniškiai - trys moterys ir vienas vyras - visi netolimi kaimynai, bent iš matymo pažįstantys vienas kitą ir turintys kelis bendrus dalykus: gyvenimo patirties bagažą, anūkų bei proanūkių meilę ir gerą nuotaiką!

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos