Likimai

90mete zutautienePatys šviesiausi prisiminimai - iš vestuvių, atšoktų beveik prieš septynis dešimtmečius, - tokius pirmiausia mena šalia Šilutės, „Ąžuolo“ sodų bendrijoje, gyvenanti Joana ŽUTAUTIENĖ, pirmadienį atšventusi garbų 90-metį.

Tolesnis gyvenimas buvo sunkių darbų kupinas, netekčių atnešė, ir tik senatvėje artimųjų rūpestis nuskaidrino senolės dienas.

laidotuviu procesijaArtimo žmogaus mirtis - skaudus įvykis, kurio ištikti visi trokštame atjautos, supratimo, pagalbos ir pagarbos savo velioniui. Ir tikrai nesitikime bažnyčios tarnų griežtų nurodymų, kaip turėtume elgtis lydėdami jį į paskutinę kelionę.

Žemaičių Naumiesčio gyventojai tvirtina, kad būtent parapijos klebonas sunkią valandą dar padidino jų skausmą.

tremtiniai tarvydaiKasmet artėjant birželio 14-ąjai Saugų gyventojų Emilijos ir Bronislovo TARVYDŲ atmintyje ir širdyse - sumaištis: vienas po kito grįžta prisiminimai apie tremties Sibire, Tomsko srityje, metus.

Bronislovas ir šiemet nueis prie paminklo tremtiniams Saugose, susitiks su panašaus likimo vietiniais bendraamžiais, pasidalins prisiminimais. Ir nors tuos prisiminimus laikas kasmet vis labiau trina iš atminties, bet lieka bendra mintis: buvo sunku, kamavo tėviškės ilgesys, bet išgyveno.

Paiesku tarnyba 3Trijų jaunų žmonių praeityje - po pora dešimčių gyvenimo metų, galvose - galybė kirbančių klaustukų, o dabartyje - visą ligtolinį jų gyvenimą aukštyn kojom apvertusi realybė.

Tokioje situacijoje neseniai atsidūrė trys jaunuoliai - dvi sesės ir brolis: Vainuto seniūnijos Balčių kaime gyvenanti Eglė bei telšiškiai Vidas ir Monika.

Visą paieškų ratą užsuko Vidas, kai kitą dieną po 18-ojo savo gimtadienio paskambino Lietuvos televizijos laidos „Nacionalinė paieškų tarnyba“ kūrėjams. Paskambino ir pasakė, kad nori rasti kitus savo artimuosius. Ir jau netrukus kartu su sese Monika ir televizininkais važiavo link Vainuto, kur jų laukė vyresnioji sesė, kur gyvena dar 5 broliukai ir sesutės...

martynas girulis bionine rankaGegužės 31 d., Šilutės miesto šventės metu, Šilutės rajono bendruomenės organizuoja paramos akciją, kurios tikslas padėti išsipildyti bioninės rankos laukiančio Martyno Girulio svajonei.

Gerumo ir labdaros akcijos metu bus parduodami Šilutės rajono bendruomenių suaukoti vertingi leidiniai, paveikslai ir kiti dirbiniai. Juos šventės dalyviai galės įsigyti H.Šojaus dvaro prieigose įsikursiančiame bendruomenių kiemelyje, pavadintame „Bendruomenių uostas“.

Visi šios akcijos metu surinkti ir suaukoti pinigai bus skirti Martyno Girulio fondui.

90-mete Dobrovolskiene MarceeSenolių gyvenimas Švėkšnos miestelyje - ramus ir lemiantis ilgaamžiškumą. Tai įrodo 2014-ųjų metų pirmasis ketvirtis, kuris čia pabėrė jubiliatų lietų: 90-mečio sulaukė keturi ilgaamžiai.

Šie švėkšniškiai - trys moterys ir vienas vyras - visi netolimi kaimynai, bent iš matymo pažįstantys vienas kitą ir turintys kelis bendrus dalykus: gyvenimo patirties bagažą, anūkų bei proanūkių meilę ir gerą nuotaiką!

95 Povilas PaleckisVyriausiasis Usėnų gyventojas Povilas PALECKIS kovo pabaigoje tvirtu žingsniu įžengė į 96-uosius metus. Žinojo vyras, kad kai kurie atvykę jį pasveikinti svečiai gali ir suabejoti jo amžiumi, todėl pasą iš anksto pasiruošė - kaip įrodymą, kad gimęs jis tikrai 1919 metais.

Mat suabejoti būta ko: garbingo jubiliejaus sulaukęs senolis sveikata nesiskundžia ir dviračiu nevengia iki Usėnų seniūnijos nuvažiuoti, o jeigu reikia, ir prie automobilio vairo sėda - nuvažiuoja iki Šilutės, atėjus pavasariui su kastuvu savo daržą kasinėja.

kosmonautas kuzasBalandžio 12-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę aviacijos ir kosmonautikos dieną. Šią dieną paminėti privalo ir švėkšniškiai, mat drąsiai galima teigti, jog Švėkšna - Lietuvos kosmonautikos branduolys!

Švėkšnoje 1946 m. gimė ir augo mokslininkas, Vilniaus universiteto astronomijos observatorijos vedėjas Jokūbas Sūdžius. Būtent jo vardu pavadintas kosmose skriejantis asteroidas „Sūdžius“.

Kosmonautikos srityje spėjo pasižymėti ir Švėkšnos jaunajai mokslininkų kartai priklausantis 31-erių metų Pranas KUZAS. Neseniai per visą Lietuvą nuskambėjo, kad švėkšniškis prisidėjo prie pirmojo lietuviško palydovo „LitSat-1“ kūrimo.

laimute baikauskaiteIš Gaidelių kaimo kilusi, o dabar Amerikoje gyvenanti Lietuvos olimpietė Laimutė BAIKAUSKAITĖ kovo mėnesį grįžo į gimtinę atšvęsti mamos 90-metį.

Šventinių nuotaikų pasisėmusi kraštietė ir širdžiai mielus atsiminimus atgaivino: ji užsuko į Vydūno gimnaziją, kuri anksčiau buvo Sporto mokykla ir čia vykdavo pirmosios olimpietės treniruotės.

Išgirsti naudingų patarimų, pakalbėti su sportiškąja šilutiške susirinko pilna salė gimnazistų. Liejosi kalbos ne tik apie gyvenimo džiaugsmą, sporto naudą, bet ir apie skaudžiausias gyvenimo akimirkas.