Likimai

kosmonautas kuzasBalandžio 12-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę aviacijos ir kosmonautikos dieną. Šią dieną paminėti privalo ir švėkšniškiai, mat drąsiai galima teigti, jog Švėkšna - Lietuvos kosmonautikos branduolys!

Švėkšnoje 1946 m. gimė ir augo mokslininkas, Vilniaus universiteto astronomijos observatorijos vedėjas Jokūbas Sūdžius. Būtent jo vardu pavadintas kosmose skriejantis asteroidas „Sūdžius“.

Kosmonautikos srityje spėjo pasižymėti ir Švėkšnos jaunajai mokslininkų kartai priklausantis 31-erių metų Pranas KUZAS. Neseniai per visą Lietuvą nuskambėjo, kad švėkšniškis prisidėjo prie pirmojo lietuviško palydovo „LitSat-1“ kūrimo.

laimute baikauskaiteIš Gaidelių kaimo kilusi, o dabar Amerikoje gyvenanti Lietuvos olimpietė Laimutė BAIKAUSKAITĖ kovo mėnesį grįžo į gimtinę atšvęsti mamos 90-metį.

Šventinių nuotaikų pasisėmusi kraštietė ir širdžiai mielus atsiminimus atgaivino: ji užsuko į Vydūno gimnaziją, kuri anksčiau buvo Sporto mokykla ir čia vykdavo pirmosios olimpietės treniruotės.

Išgirsti naudingų patarimų, pakalbėti su sportiškąja šilutiške susirinko pilna salė gimnazistų. Liejosi kalbos ne tik apie gyvenimo džiaugsmą, sporto naudą, bet ir apie skaudžiausias gyvenimo akimirkas.

vainutas 90mete degutiene stanislavaVainuto seniūnijos ir bendruomenės atstovai prieš savaitę sveikino 95-metį švenčiančią vietos gyventoją Stanislavą Degutienę.

90-metiss misiukonisKovo 28 diena vienoje Užlieknių kaimo sodyboje prasidėjo šventinėmis nuotaikomis - čia gyvenantis Gediminas MISIUKONIS sulaukė 90 metų jubiliejaus. Pas jubiliatą atvažiavę sūnus ir dukra krovė vaišes ant stalo, pats Gediminas kostiumą iš spintos traukė, net ir šunys kieme linksmiau amsėti pradėjo.

Toks sujudimas nerimo nuo ankstyvo ryto: jubiliatas ruošėsi priimti gimines iš Kaliningrado, vakare visus į pirtį palydėti ir garbingą sukaktį paminėti.

article-new-thumbnail-ehow-images-a01-vi-9t-start-aa-meeting-800x800Vieną savaitgalio popietę į Šilutės seniūnijos salę iš visų mūsų rajono kampelių ir net iš kitų rajonų rinkosi moterys ir vyrai, turintys vieną bendrą bruožą - jie yra blaivūs. Jų susirinko arti 200.

Vieni iš jų blaivybės laikosi jau 10, 15 ir dar daugiau metų, kiti tuo keliu žengia vos metus ar keletą mėnesių. Visi jie - prieš 20 metų susibūrusio Šilutės anoniminių alkoholikų (AA) klubo nariai, prieš tuos kelis ar keliolika metų, kaip patys sako, gavę antrą gyvenimą.

Anonimiškumas yra viena iš 12-os šio judėjimo visame pasaulyje tradicijų, tad tegu ir šiandien jie kalbės anonimiškai.

Simtamete Eleonora 2012-07-08 16.13.12101-eri - tokios sukakties sulaukė šilutiškė Eleonora Stancikaitė - Mišeikienė.

Išskirtinai linksmo būdo močiutė prisimena, kad būtent jai, ypač silpnos sveikatos dukrai, tėvas kažkada jau buvo paruošęs geresnių lentų - karsteliui... Bet likimas lėmė kitaip - kaip tik vyriausioji, bet silpniausios sveikatos Eleonora pergyveno visus savo brolius ir seseris ir sekmadienį, kovo 23-iąją, atšventė išskirtinę sukaktį.

katyciu 90mete sirtautienePilni namai vaikų, o tuose namuose juos pasitinkanti plati babytės šypsena. Tokį vaizdą iš vaikystės mena daugybė katytiškių, kuriems teko laimė aplankyti Onos SIRTAUTIENĖS namus.

90metis lukosiusKetvirtadienį draugėn susirinkę mišraus choro „Pamario aidas“ nariai ne tik dainavo. Jie kartu atšventė ir solidų savo kolegos Albino LUKOŠIAUS jubiliejų - jam sukako 90 metų!

Daina jubiliatą lydi jau daugybę metų, jis dainuoja nuo pat choro įsikūrimo prieš du dešimtmečius iki šiol. Tai ne vienintelis choras, praskaidrinantis A.Lukošiaus dienas, daina jį lydėjo visą ilgą jo gyvenimą.

Bedu turgus AstaViešas kalbėjimas apie savo bėdas ir skurdą neretai gali kardinaliai pakeisti gyvenimą. Tuo įsitikino „Šilutės naujienų“ herojė Asta, gyvenanti potvynių užliejamuose Žalgirių kaimo krūmynuose.

„Šilutės naujienoms“ prieš pat Kalėdas paviešinus varganą jaunos moters dalią, atsirado tiek jai neabejingų žmonių, kad šiandien Asta sako, jog jos gyvenimas keičiasi kone 180 laipsnių kampu.

Jos visai nepažįstantys geradariai Astą ir jos paauglę dukrą parėmė ne tik drabužiais, maisto produktais, bet atvežė ir kai kurių baldų. O didžiausią indėlį, žinoma, įnešė ilgametė visų mūsų šalies bėdžių rėmėja - LTV laida „Bėdų turgus“. Jos kūrybinė grupė apsilankė Žalgiriuose ir surado solidžių Astos bėdos pirkėjų.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos