Likimai

kasparas mikuzis su pianinuPrancūzijos, Gruzijos, Lenkijos, Šveicarijos, Estijos ir kitų šalių publika ploja atsistojusi, o publikai nuo scenos lenkiasi ką tik fortepijono melodijas jai skyręs šilutiškis Kasparas MIKUŽIS. „Muzika man - visas gyvenimas“, - sako dvylikametis berniukas, prieš 6 metus įžengęs į muzikos pasaulį.

Kasdien po 3-4 valandas grodamas, kartais - ir visą dieną prie fortepijono prieš koncertus praleisdamas, Kasparas per kelerius draugystės su muzika metus užaugo taip, kad jo talentas pastebėtas ne tik Lietuvoje - jis tampa pasauline žvaigžde.

marija bytautiene„Kiekgi jums metų?!“, - nors sakoma, kad negražu šito klausti moters, tačiau sutikus garbaus amžiaus ilgametę Degučių pedagogę Mariją Bytautienę sporto klube, nesusilaikome...

Bet šiuo klausimu jos nesutrikdome: „48-eri!“, - su plačia šypsena veide tuoj metų skaičiukus vietomis apkeitė degutiškė.

Iš tiesų, rodos, ties šiuo amžiumi senatvė ir pralėkė pro Mariją, jos beveik neužkliudydama: kai lauke nešalta, degutiškė ir su dviračiu po kaimą važinėja, atvėsus orams - į sporto klubą Šilutėje autobusu skuba, dukras Vilniuje, Klaipėdoje aplanko, prireikus - pėsčiomis iš Degučių į Žemaičių Naumiestį lekia... „Tokia jau esu, bėgu, lekiu, skubu“, - savo neblėstančios energijos paslaptį išduoda Marija.

padegele asta su broliuIš kiekvieno vargano namelio kampo žvelgiantis skurdas, ant stalo - patys kukliausi valgiai ir jokių saldumynų, nes jiems pinigų nėra, nes prieš pat Kalėdas pasiskolinta 50 litų būtiniausiems maisto produktams nupirkti...

Lauke, visų vėjų pagairėje, prie seniai nudegusio ir pastaruosius keletą metų po truputį atstatomo namelio, stovi palaikiais blizgučiais padabinta eglutė. Kukli dirbtinė šakelė puošia virtuvės stalą. Tai ir visi kalėdiniai atributai, kuriais savo vienuolikmetę dukrą švenčių proga galėjo pamaloninti jauna mama Asta...

Martynas girulis bionine ranka Viena 12 02 1 -1Bioninės rankos laukiantis Martynas Girulis žengė spartų žingsnį link savo tikslo - Austrijoje jį apžiūrėję medikai konstatavo, kad rankoje įsodintus raumenis jis gali valdyti taip, kaip valdo kiekvienas sveikas žmogus.

Antradienį iš Austrijos grįžęs Martynas prieš šias Kalėdas ypač džiugiai nusiteikęs - patikrinimas parodė, jog jis tikrai galės naudoti bioninę ranką.

„Kai Martynas patikros metu pamatė, kad mintimis gali sulenkti bioninės rankos kumštį, apsidžiaugė taip, kaip laimėjęs krepšinio čempionatą. Mums šios Kalėdos tikrai bus be galo džiaugsmingos“, - geros nuotaikos neslepia Martyno mama Danguolė Girulienė.

petkuteIš Šilutės kilusi Goda Petkutė (23 m.) niekada nesvajojo būti aktore, bet tapo ja dėl neįprastai susiklosčiusių aplinkybių ir dabar nuolat klaidžioja tarp tikro ir suvaidinto gyvenimo. Aktorystė merginą neretai įstumia į keistą būseną: vaidindama ji patiria daug stiprių emocijų, o realus gyvenimas atrodo pilkesnis. Ir jausmai – ne tokie ryškūs. Tuomet teatro scena ir filmavimo kameros ima traukti lyg narkotikai.

jonaitis simelionis steponkusTrečiadienį sveikinimus priiminėjo 95-metį švenčiantis Šilutės garbės pilietis Jonas Jonaitis.

„Jau senokai pasenau“, - atvykusių svečių būriui šmaikštaudamas prisipažino jubiliatas, bet visus stebino anaiptol nepasenusia savo atmintimi: prisiminė dar pradinėje mokykloje neišlaikytą aritmetikos egzaminą, kuris nesutrukdė vėliau tapti „Šilutės melioracijos“ vyriausiuoju buhalteriu, prisiminė ypač anksti nežinia kodėl užgimusią meilę Klaipėdos kraštui, į kurį vėliau jį patį atbloškė likimas, priminė visiems ir tikrąją savo pavardę...

karys nikanovas su silutiskiaisAtvykusi į sutartą pokalbio vietą, profesionalų karį šilutiškį Audrių Nikanovą randu jau gurkšnojantį „latte“ kavą. „Aš visada pripratęs atvykti gerokai anksčiau, nei reikia, tik va, šiandien be uniformos“, - šypteli jis ir prasitaria, kad praėjusią parą praleido karinėse pratybose Kazlų Rūdos miškuose. Nuovargio 24 metų vaikino veide neužfiksuotų joks radaras.

Lapkričio 23-ąją, minėsime Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga su Audriumi kalbamės apie tarnavimo Lietuvos kariuomenėje sunkumus ir romantiką: bemieges naktis miškuose, šlapius drabužius, drėgmės laužomus kaulus, fizinį nuovargį. Pasak šilutiškio, kai karinių pratybų metu pasidaro sunku, visada pavyksta emociškai persilaužti, o grįžus namo išgyventa patirtis sukelia nostalgiją ir kartu pakylėja - verčia dar labiau stengtis, tobulėti.

100mete Picture 082Net 100 baltutėlių rožių - tokią įspūdingą puokštę, simbolizuojančią ir sunkius, ir ramius ilgo gyvenimo metus, vaikai ir vaikaičiai sudėjo mylimai mamai Adelei Budrikienei, sulaukusiai 100-mečio jubiliejaus.

Atokiais kaimo keliukais į Gardamo seniūnijos Bartininkų kaimą sveikinti jubiliatės važiavo vaikai, anūkai ir proanūkiai, rajono savivaldybės ir seniūnijos vadovai.

Svečius priiminėjusi guvi močiutė pripažino, kad skaudžių valandų per tą ilgą jos amžių buvo tiek daug, o gerų laikų taip ir neturėjusi. Sunkiausi ilgaamžės prisiminimai - iš karo metų, kuomet du frontus teko išgyventi, bunkeriuose su mažais vaikais slėptis, o apie valgį iš viso pamiršti...

milukienePabeldžiame į Joanos Milukienės duris ir iš karto išgirstame greitą bėgimą laiptais. Žinome, kad, rudeniui prasidėjus, moteris paminėjo savo 90-metį ir tądien laukė jos pasveikinti atvykstančių svečių.

„Gal anūkas bėga atidaryti durų?“, - garsiai pamąstome. Spynai trakštelėjus, į vidų mus įleidžia šypsena pasipuošusi pati p. Joana.

„Ar tai jūs taip lėkėte laiptais?“, - nesitiki.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos