Likimai

jonaitis simelionis steponkusTrečiadienį sveikinimus priiminėjo 95-metį švenčiantis Šilutės garbės pilietis Jonas Jonaitis.

„Jau senokai pasenau“, - atvykusių svečių būriui šmaikštaudamas prisipažino jubiliatas, bet visus stebino anaiptol nepasenusia savo atmintimi: prisiminė dar pradinėje mokykloje neišlaikytą aritmetikos egzaminą, kuris nesutrukdė vėliau tapti „Šilutės melioracijos“ vyriausiuoju buhalteriu, prisiminė ypač anksti nežinia kodėl užgimusią meilę Klaipėdos kraštui, į kurį vėliau jį patį atbloškė likimas, priminė visiems ir tikrąją savo pavardę...

karys nikanovas su silutiskiaisAtvykusi į sutartą pokalbio vietą, profesionalų karį šilutiškį Audrių Nikanovą randu jau gurkšnojantį „latte“ kavą. „Aš visada pripratęs atvykti gerokai anksčiau, nei reikia, tik va, šiandien be uniformos“, - šypteli jis ir prasitaria, kad praėjusią parą praleido karinėse pratybose Kazlų Rūdos miškuose. Nuovargio 24 metų vaikino veide neužfiksuotų joks radaras.

Lapkričio 23-ąją, minėsime Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga su Audriumi kalbamės apie tarnavimo Lietuvos kariuomenėje sunkumus ir romantiką: bemieges naktis miškuose, šlapius drabužius, drėgmės laužomus kaulus, fizinį nuovargį. Pasak šilutiškio, kai karinių pratybų metu pasidaro sunku, visada pavyksta emociškai persilaužti, o grįžus namo išgyventa patirtis sukelia nostalgiją ir kartu pakylėja - verčia dar labiau stengtis, tobulėti.

100mete Picture 082Net 100 baltutėlių rožių - tokią įspūdingą puokštę, simbolizuojančią ir sunkius, ir ramius ilgo gyvenimo metus, vaikai ir vaikaičiai sudėjo mylimai mamai Adelei Budrikienei, sulaukusiai 100-mečio jubiliejaus.

Atokiais kaimo keliukais į Gardamo seniūnijos Bartininkų kaimą sveikinti jubiliatės važiavo vaikai, anūkai ir proanūkiai, rajono savivaldybės ir seniūnijos vadovai.

Svečius priiminėjusi guvi močiutė pripažino, kad skaudžių valandų per tą ilgą jos amžių buvo tiek daug, o gerų laikų taip ir neturėjusi. Sunkiausi ilgaamžės prisiminimai - iš karo metų, kuomet du frontus teko išgyventi, bunkeriuose su mažais vaikais slėptis, o apie valgį iš viso pamiršti...

milukienePabeldžiame į Joanos Milukienės duris ir iš karto išgirstame greitą bėgimą laiptais. Žinome, kad, rudeniui prasidėjus, moteris paminėjo savo 90-metį ir tądien laukė jos pasveikinti atvykstančių svečių.

„Gal anūkas bėga atidaryti durų?“, - garsiai pamąstome. Spynai trakštelėjus, į vidų mus įleidžia šypsena pasipuošusi pati p. Joana.

„Ar tai jūs taip lėkėte laiptais?“, - nesitiki.

80mete zvirblieneKiekviena diena - džiaugsmas. Kas rytą - padėka Dievui už pragyventą ir atėjusią dar vieną naują dieną, už tai, kad jos sulaukė. Jokių pretenzijų likimui, jokių naujų prašymų... Nors gyventa jau ilgai, bet juk dar tiek daug nepadaryta, nesužinota, nepamatyta...

Tokios mintys sukasi jubiliejaus proga sveikintojų sulaukusios 80-metės naumiestiškės Birutės Žvirblienės galvoje. Gal todėl ši moteris išskirtine šiluma apgaubia kiekvieną į jos namus įžengusį svečią, gal todėl jos namai ta šiluma traukia ne tik artimuosius, bet ir ją vos pažįstančius naumiestiškius.

Teo Lukiene su seimaMalaizija. Dvidešimt aštuonių laipsnių šiluma rudenį, arbatos šiltumo jūros vanduo ir  smėlėti paplūdimiai -atrodytų, ne gyvenimas, o vien atostogos. Būtent šią šalį pasirinko verslininkė Jurgita Lukienė darbui ir gyvenimui su šeima.

„Iš Lietuvos norėjome išvykti ne todėl, kad čia būtume nesudūrę galo su galu. Visko mums užteko, turėjome savo mėgstamus darbus“, - pasakoja kalbų mokyklos ir vertimų biuro Lietuvoje savininkė J. Lukienė, kuri dvejiems metams kartu šeima išvyko gyventi į Malaizijos salą Penangą.

95metis matevicius95-erių jubiliejų rugsėjo 20-ąją švenčiantis Vainuto seniūnijos Bikavėnų kaime gyvenantis Baltras Matevičius pastarosiomis dienomis nespėja priiminėti svečių: garbų jubiliatą sveikina giminės, kaimynai, bendruomenės nariai ir seniūnijos vadovai.

Šeimininkas - seniausias viso kaimo gyventojas - susėdusiems svečiams varto sunkius savo ilgo gyvenimo puslapius: pasakoja apie saugumiečio spyrį į nugarą, po kurio nuriedėjęs laiptais iš antrojo aukšto nežinia kiek laiko gulėjo netekęs sąmonės, apie tremties Sibire metus, kur pateko todėl, kad atsisakė bendradarbiauti su saugumiečiais ir kad... pernelyg gražiai rašė, apie vienintelio sūnaus Albino gimimą verandoje, kurioje spigino bene 20-ties laipsnių šaltis, apie šeimos badavimą, kai nuo mirties gelbėjo tik pačių rusų, irgi badaujančių, gerumas...

90 m degutiskisSavomis rankomis statytame name dienas leidžiantis degutiškis Povilas Šakurskis neseniai pasitiko 90-mečio jubiliejų. Su meile kurtas šeimos židinys, skendęs vaikų klegesyje, nenutyla ir p. Povilo senatvėje - čia jaunystės nuotaikomis kambarius pripildo augantys jo proanūkiai.

Beveik prieš dešimtmetį senolio anūkė Daiva Dlugoborskienė su vyru ir vaikais didmiesčio triukšmą iškeitė į gyvenimą Degučiuose, kad senelis sotus, švarus, prižiūrėtas būtų, kad su kuo pasišnekėti apie pralėkusias jaunystės dienas turėtų. 90-metis už tai nepamiršta atsidėkoti ir didžiausiu savo turtu - išmintimi ir patirtimi - su vaikaičiais vis pasidalina.

bundorfas kolekcija buteliukaiAntradienį Savivaldybės merė Daiva Žebelienė, Seimo narys Artūras Skardžius, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis pasveikino ir padėkos raštus įteikė net 75 - erius metus kolekcininko veiklą vykdančiam šilutiškiui Henrikui Bundorfui.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt