Likimai

sveikina simkiene 90metuGarbaus 90-ojo jubiliejaus proga neseniai pasveikinta Vainuto seniūnijos Gorainių kaime gyvenanti Juzefa Šimkienė.

J.Šimkienė gimė 1923 metais rugpjūčio 2 d., bet jos gimtadienis visada būdavo švenčiamas rugpjūčio 23 dieną.

Jubiliatė augo gražiame, miškų apsuptame Gorainių kaime, tuometiniame Vainuto valsčiuje, 8 vaikų šeimoje. Anksti, vos 8-erių sulaukusi, neteko mamos ir tai skaudžiai palietė visą šeimą, nes tėtis liko vienas su keliais jau ūgtelėjusiais ir keliais dar visai mažais vaikais. Tačiau, kaip pati Juzefa pasakoja, vaikams pamotės jis neparvedė.

90mete simaitiene audziaVainuto seniūnijos Bikavėnų kaime gyvenanti Kostancija Šimaitienė - nuolatinė vietos Senųjų kaimo tradicijų centro renginių talkininkė ir dalyvė, tad tą faktą žinantys ir neįtartų, jog senolė neseniai atšventė 90-mečio jubiliejų.

„Rodos, visai nedaug dar man tų metų, rodos, viskas, kas buvo, buvo ką tik, ir gyvenimas tarsi nematomai pro šalį praėjo“, - taip savo ilgą gyvenimą apibūdina bikavėniškė.

senolis ViktorasGarbų 90-mečio jubiliejų pasitiko Šilutėje įsikūręs vilkaviškietis Viktoras Žebraitis. Vaikystėje augęs šalia, kaip jis sako, dėdės Jono Basanavičiaus, pragyvenęs tris valdžias Lietuvoje, kovojęs fronte, ten matęs karo realybę ir pats sužeistas, vėliau dirbęs kriminalinėje policijoje, senolis sako, kad storą memuarų knygą tikrai galėtų parašyti. Tačiau apgailestauja, kad visus metus šiai veiklai reikėtų paskirti - suprask, per daug laiko tai atims...

Man looking out of a window-881714Senatvė neturint stogo virš galvos, kraustantis iš vieno nuomojamo butuko į kitą, kartkartėmis miegant ir pas draugą ant grindų, o galiausiai apsistojant socialinės globos namuose... Kas gali būti baisiau?..

71-erių Antanas (vardas pakeistas) - pirmasis neseniai duris atvėrusių Šilutės Laikinojo gyvenimo namų gyventojas. Gyventi tuose namuose jis galės tik pusmetį. Po to - vėl klajonės po nuomojamus būstus...

Tokia realybė, kuria vyras atvirai dalijasi. Regis, ir nekaltina nieko - nei gyvenimo, nei jame buvusių savo pakeleivių. Tik kartkartėmis pratrūkstanti rauda išduoda: nors nesiguodžia - skauda, labai skauda...

misija paulius Laura ZulinskaiteVedinas šūkiu „Tikros istorijos dalelė, išsaugota ateičiai“ kartu su šių metų ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviais liepos 17-ąją į Rusijos Federaciją išvyko ir saugiškis Paulius Bartkus.

abiturientai po 50 m„Šilutė - kaip visada graži. Gražėja kasmet ir tampa vis mielesnė. Tegu ji puošiasi, tegu žmonės čia būna laimingi, pakantesni vieni kitiems, tegu myli savo miestą“, - po savaitgalio viešnagės Šilutėje sakė Lietuvos kariuomenės kanceliarijos viršininkas Juozas Rimkus, triskart pasaulio krepšinio veteranų čempionas, keturiskart Europos čempionas, buvęs garsiosios Vilniaus „Statybos“ žaidėjas, prieš 50 metų baigęs tuometinę Šilutės pirmąją vidurinę mokyklą.

Bendraklasiai į susitikimą suvažiavo jau 10-tą kartą. „Visada susirenkame visi, nes esame kaip šeima, kaip giminės. Nebūna tik tų, kurie atgulė amžinojo poilsio“, - sakė į mokyklą užsukę švytintys garbaus amžiaus 18-tos laidos 11b klasės abiturientai.

Juknaitiskio 1Juknaitiškis Steponas Stankus mini 90-ąjį gimtadienį. Sveikas ir guvaus proto, pašmaikštaudamas pasitiko jį pasveikinti atvykusius svečius. Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas apjuosė jubiliatą specialiai jam išausta juosta, ilgaamžį pasveikino Savivaldybės atstovai. 

S.Stankus prie puodelio kavos svečiams pasakojo apie savo gyvenimą. Apgailestavo, kad jau palaidota žmona, su kuria užaugino 4 vaikus. Jam vienam liko džiaugsmas džiaugtis 9 provaikaičiais.

servaiteŠilutiškė manekenė Kristina Servaitė su vyru verslininku Vytautu Martinaičiu per Žolinę dalyvavo bendrovės „TV manija“ vykdomosios prodiuserės, modelių agentūros „G- models“ bendrasavininkės Godos Skačkauskaitės ir modelio Andriaus Jokubaičio vestuvėse.

Sutuoktuvių svečių ir žiniasklaidos dėmesį Martinaičių šeima patraukė, nes į vestuves atvyko su poros mėnesių kūdikiu.

asmen arcyvTai nėra įprasta sėkmės istorija. Jos herojus nesukūrė galingo verslo, nestudijavo prestižiniuose universitetuose, neapkeliavo pasaulio. Jis nėra garsus menininkas ar sportininkas. Tačiau prieš keturiasdešimt metų šiam lietuviui labai pasisekė. Jis akis į akį bendravo su paslaptingiausiu žmogumi Sovietų Sąjungoje.

Juozas Tamašauskas yra vienišius. Jis gyvena Šakių rajone, vienkiemyje tarp Slavikų kaimo ir Sudargo miestelio.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt