Įvairenybės

 

NuotrUnsplashcomKiekvieną pavasarį kartu su šviežių daržovių derliumi ant lietuvių pietų stalo sugrįžta pavasarinės salotos, šaltibarščiai ir daugybė kitų patiekalų. Laukiamiausių daržovių sąraše esantis agurkas yra ypač mėgstamas dėl daugybės savo savybių. Prekybos tinklo „Iki“ ekspertai atskleidžia, kodėl lietuviai taip vertina šią daržovę ir pataria, ką pasigaminti iš šviežių agurkų be jau įprastų patiekalų.

 

1-zidiniaiŠaltuoju metų laiku ar vėsų vasaros vakarą sunku rasti jaukesnę vietą nei prie židinio. Šilta antklodė, puodelis karštos arbatos ar kakavos, knyga ar mylimo žmogaus glėbys – ko dar gali reikėti? Juk dabar galima mėgautis tokia visapusiška šiluma be didelio vargo. Židiniai gali būti įvairiausi, tereikia išsirinkti jums ir jūsų namams tinkamiausią.

 

5e68dbb655788Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, šventinių renginių dalyviai Vilniuje sukūrė unikalią dovaną Lietuvai – apie 400žmonių susibūrė į rekordinio dydžio Vytį. Šią iniciatyvą bus siekiama užregistruoti kaip naują Lietuvos rekordą.

 

89638819 2952094998187351_7438400641002635264_n„Aš esu kovotojas už ekonominę žmonių gerovę, už geresnę Lietuvos ateitį. Pažymėjimas man nuolat tai primena. Pažvelgęs į jį visuomet pagalvoju, ką dar galiu nuveikti mūsų žmonių, mūsų miesto ir Lietuvos labui“, – tokiais žodžiais UAB „Mantinga“ savininkas ir įkūrėjas Klemencas Agentas paaiškina, kodėl dar ir šiandien savo piniginėje nešioja tėčio laisvės kovų dalyvio pažymėjimą.

87671853 2956397877750906_4427428326541361152_nKaip tarnybiniam šuniui suteikti pirmąją pagalbą, tvarstyti jo žaizdas, palaikyti gyvybę vežant į veterinarijos gydyklą – šių ir daugybės kitų dalykų amerikiečiai mokė lietuvius.

Visą praėjusią savaitę VSAT Pasieniečių mokykloje Medininkuose vyko mokymai kinologams, kurių metu keturi JAV Karo medicinos tarnybos veterinarijos gydytojai mokė suteikti pirmąją pagalbą tarnybiniams šunims. Neįprastuose mokymuose dalyvavo ir trys šilutiškės kinologės, tarnaujančios VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje.

 

APalikis iluvaSkeptiškai nusiteikusiems, kelionei po Lietuvą gali užtekti ir pusdienio. Smalsiems ir pasiruošusiems atrasti – vargiai pakaks ir kelių dienų. Unikalios Lietuvos vietovės dar tik skinasi kelią į populiariausių šalies turizmo vietovių sąrašą. Jose kol kas pasitinka ne turistų pilni autobusai, o unikalūs atradimai: svetingi šeimininkai, istorinis bei kultūrinis paveldas, ir, žinoma, poilsis.

 

LietiniainuotrPixabayNors šiemet šalta žiema, kurią reikėtų varyti iš kiemo, mūsų neaplankė, šilti orai nekeičia nuo seno nusistovėjusių tradicijų. Apie artėjantį pavasarį bylojanti Užgavėnių šventė yra neatsiejama nuo persirengėlių, kaukių, Lašininio ir Kanapinio kovos bei, žinoma, blynų. Kad jie būtų ypač gardūs, prekybos tinklo „Iki“ ekspertai primena, jog galima išsikepti pačių įvairiausių blynų ir pateikia keletą jų idėjų.

 

20200219121350 Kaipsumaintimaistovaistymirplanuotialdytuvoturin.freepik.comnuotrPreliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto. Kodėl jo išmetama tiek daug? Viena iš priežasčių – netinkamas šių produktų laikymas ir netvarkingas šaldytuvas. Dalinamės taisyklėmis, kurios padės palaikyti tvarką šaldytuve ir sumažinti švaistomo maisto kiekį.

 

fireworks-865104 1280Jei jūs įprastai negalite nei vienos šventės įsivaizduoti be fejerverkų, kurie neįtikėtino grožio spalvomis išmargina naktinį dangų ir būsimos šventės, kurią turite suorganizuoti, metu jūs taip pat esate numatę pasitelkti fejerverkus, turėtumėte pasinaudoti keliais labai naudingais patarimais, kurie yra skirti tiek saugumo užtikrinimui, tiek ir pačių fejerverkų įsigijimui bei pasiruošimui juos naudoti.