Įvairenybės

lapkritisNASA skelbia, jog 2017 m. lapkritis buvo trečiasis pagal šiltumą lapkričio mėnuo, per 137 metų modernių stebėjimų istoriją. Anot NASA mokslininkų Goddard Kosmoso tyrimų institute (GISS) Niujorke atliktos analizės, praėjęs mėnuo buvo +0,87 laipsnio pagal Celsijų šiltesnis už vidutinę pasaulinę lapkričio mėnesio temperatūrą 1951-1980 metais ir nežymiai, vos 0,03_C vėsesnis už 2016 metų lapkritį (+0,90 C).

 

1353 ba089346081a0caab77bdfeb9739092b_copyŠiuolaikinis turistas, pagrindinės informacijos apie keliones ieškantis internete, vis dažniau gali matyti pasiūlymą atostogoms rinktis Lietuvą. Šiuo metu skirtingose tikslinėse rinkose vyksta net trys e-reklamos kampanijos, skirtos atvykstamojo turizmo į Lietuvą skatinimui.

 

MaximaAtsitraukus nuo kalėdinio stalo dažnas susiduria su problema: ką daryti su šventinių patiekalų likučiais? Išmesti maisto nesinori, tačiau pabaigti valgyti nebėra nei jėgų, nei vietos skrandyje. Bet išeitis yra: pasitelkus kūrybiškumą, šventinių patiekalų likučius nesunku „prikelti naujam gyvenimui“ – panaudoti naujų patiekalų gamybai, tačiau tai reikėtų daryti atsargiai ir itin didelį dėmesį kreipti į patiekalų galiojimą.

christmas-2971961 960_720Mielieji, trumpas dienos dygsnis. Toks trumpas, kad vos spėjus atmerkti akis jau ir vėl tamsu. Bet naktis daugiau neilgės. 7.14 lygiai tiek dabar tos dienos, bet dar šiek tiek palūkėkime, sustokime niekur neskubėdami, ir jau visai netrukus pastebėsime, kad diena ilgėja, kad pradedame eiti į šviesą.

 

house-1407562 960_720Nelaimingi atsitikimai, susiję su gyvenamuoju būstu ir turtu, gali gerokai apkartinti šventes. Tipinė nelaimė švenčių metu paliktuose namuose – vandens užliejimas. Ką reikėtų žinoti, švenčių metu išvykstant iš namų ilgesniam laikui, kad nemalonumai nepriverstų grįžti ir negadintų šventinės nuotaikos, pataria specialistai.

 

Arvi keptas_kalakutasArtėjant didžiosioms metų šventėms, dažnas suka galvą, kaip nustebinti ir pamaloninti svečius. O pastarųjų metų apsipirkimo prieš šv. Kalėdas tendencijos rodo, jog kalėdiniam pietų stalui pirkėjai vis dažniau renkasi kalakutą. Būtent dėl šios priežasties gruodžio 20 d. į lietuvišką prekybos tinklą „Maxima“ atkeliauja didžiausias iki šiol, rekordinis kiekis – 10 tūkst. ekologiškai užaugintų kalakutų, kuriuos šventėms paruošė didžiausias šalyje, lietuviškas kalakutų augintojas „Arvi kalakutai“.

googleKokie žmonės, vietos ir įvykiai šiemet pasaulyje susilaukė daugiausia dėmesio? Kokia naujiena pasaulyje buvo populiariausia per paskutiniuosius 12 mėnesių? Kokie nauji muzikantai bei filmai labiausiai patraukė vartotojų dėmesį? Visa tai šiandien skelbiama „Google“ 2017 m. paieškų rezultatų suvestinėje, kuri, remiantis ieškotais raktažodžiais, leidžia apžvelgti esminius šių metų momentus ir pagrindines tendencijas pasaulyje ir Lietuvoje.

 

1349 f5a7743978bc626ffdfbf11826de4276Šiaurės Lietuvos krašte, garsėjančiame aludarystės tradicijomis bei bajorų virtuve, dešiniajame Kruojos upės krante – klasicistinio stiliaus dvaras, patekęs į Rekordų knygą kaip didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas mūsų šalyje. Jame visais metų laikais, tiek vasarą, per naktigonę, tiek kalėdmečiu, klausant pasakos apie Spragtuką, galima pasinerti į dvarišką gyvenimą ir dvaro istorijas – apie baronus fon Ropus, apie to meto dvaro technikos stebuklus, vėjo malūną ar net lietuviškojo Robino Hudo, Tado Blindos, ūsus. Pakruojo dvaras skelbiamas Patraukliausia Lietuvos kultūrinio turizmo traukos vietove 2017.

 

Lina Nikitinaite_DofeKasmet pasaulyje savanoriauja milijonai žmonių. Daugybę nevyriausybinių organizacijų laukia savanorių, kurie savo laisvą laiką galėtų skirti žmonėms, susiduriantiems su tam tikromis problemomis, dirbtų aplinkosaugos srityje, gyvūnų prieglaudose, įvairiuose renginiuose arba savo profesinėmis žiniomis neatlygintinai dalintųsi su tais, kuriems to labiausiai reikia. Ir nors savanorystė kasmet įgauna svarbesnį vaidmenį mūsų visuomenėje, tačiau nemaža dalis vis dar atsargiai renkasi šios altruistinės veiklos kelią. Viso to priežastis – nežinojimas ir laiko stoka.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos