Įvairenybės

 

vertimai-vilniujeĮvairaus pobūdžio tekstų vertimas – sudėtingas, specialių įgūdžių reikalaujantis darbas. Norint būti geru vertėju neužtenka tik mokėti dvi kalbas ir turėti kompiuterį. Profesionalus vertėjas turi pasižymėti tam tikromis savybėmis, turėtų tam tikrų įgūdžių, apie kuriuos pakalbėsime šiam straipsnyje.

Lagamino staliukasDažnas, turintis kaimo sodybą ar kolektyvinį sodą, ten gabena įvairius senus ir nebenaudojamus rakandus. Jų sandėliukuose bei palėpėse galima atrasti įvairiausių daiktų, kurie yra palikti dar prosenelių ar senelių ir kaupiami juos niekaip nepanaudojant. Tačiau neretai tas senienas galima atnaujinti, restauruoti arba paversti kitos paskirties namų interjero detalėmis.

 

Untitled-1 copyVestuvės – viena svarbiausių gyvenimo švenčių, tad jas planuojantys turi apgalvoti tikrai nemažai dalykų, kurių vienas svarbiausių – vestuviniai žiedai, kurie, kaip tikimasi, bus mūvimi visą gyvenimą. Norintiems rasti pačius tinkamiausius žiedus tenka apgalvoti ne taip ir mažai dalykų, taigi, kurie jų yra patys svarbiausi?

 

HaroldHalibut copyDešimtys žaidimų kūrėjų iš visos Europos, sėkmingiausių studijų iš Lietuvos, Latvijos atstovai, savo žaidimais jau atkreipę į save dėmesį pasaulyje. Tarptautinis BLON animacijos ir videožaidimų festivalis šį savaitgalį uostamiestyje jau ketvirtą kartą suburs visus, kurie neįsivaizduoja savo gyvenimo, ar laisvalaikio be žaidimų. Be tradicinio naujų žaidimų demonstravimo ir pranešimų, festivalio paraštėse bus organizuojamos atviros diskusijos, kurių metu kūrėjai dalinsis savo patirtimi kuriant žaidimus, spręndžiant problemas, ar sužavint pasaulio publiką ir investuotojus.

 

violet-2374509 960_720Pavasaris – geriausias metas persodinti kambarinius augalus, kad jie vešėtų ir džiugintų ištisus metus. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ pavasarį sulaukia daugiausiai pirkėjų, kurie domisi kambarinėms gėlėms skirtomis prekėmis arba planuoja atnaujinti gėlynus lauke. Specialistai siūlo kelis patarimus, į ką reikėtų atsižvelgti persodinant kambarinius augalus.

Pernai „Maximos“ asortimente buvo per 1500 skirtingų pavadinimų prekių, susijusių su kambario ir lauko augalų sėja ir sodinimu. Todėl ilgainiui išryškėjo tendencijos, kokių gėlių žiedais ir žaluma lietuviai labiausiai mėgsta puošti savo namus, kokių daržovių daigams pirmiausia ruošia savo šiltnamius.

„Iš vazoninių gėlių pernai daugiausia parduota kalankių, taip pat rožyčių ir sanpaulijų. Per tris šių metų mėnesius tendencijos išliko panašios – pirkėjai vėl perka vazonines rožytes, kalankes ar Algimanto Žemaičio ūkyje užaugintus hiacintus – malonus šių ryškių gėlių kvapas iškart pasklinda namuose“, – sako „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė. Pasak jos, į pirkėjų namus šiemet iškeliavo daugiau negu 40 tūkstančių vazonėlių su kvapniaisiais hiacintais.

 

11Kavos mėgėjai puikiai supranta, kad gerai kavai paruošti esminis įrankis yra geras ir kokybiškas kavos aparatas. Investicija į tokį kavos aparatą yra gana nemaža, tačiau ji atsiperka jau su pirmaisiais kavos puodeliais – tokios kavos ne visose kavinėse galima gauti... Laikui bėgant kava ima prastėti. Kodėl? Kas nutiko? Dažnai to klausia profesionalių kavos aparatų serviso meistrų. Atsakymas paprastas – jei kavos aparato neprižiūrėsime, apie kokybišką ir skanią kavą galime pamiršti. Apie tai kalbėjomės su patyrusiais meistrais iš Sorpreso.lt. Jie kavos aparatus taiso nuo 2005-jų, todėl yra matę ir šalto, ir šilto. Be to kas metai savo kvalifikaciją kelia Šveicarijoje ir gamintojų rengiamuose seminaruose. Rimti specialistai, tad jų nuomonė labai svarbi. Meistrai iš Sorpreso.lt davė 5 esminius patarimus, kaip prižiūrėti kavos aparatą.

 

Untitled-3 copyVaizdo įrašų platformoje „Youtube“ pasirodė skandalingas himnas. Prodiuseris ir laidų vedėjas Arūnas Valinskas patalpino grupės „Rondo“ dainą „Himnas šventajam Aurelijui Verygai“. Šios dainos teksto autorius yra mūsų kraštietis, "Pamario ožkų" ir Žuvienės virimo čempionatų sumanytojas ir organizatorius Marijus Budraitis, priėmęs Arūno Valinsko pasiūlymą šiemet prisidėti prie šio ilgamečio renginio humoristinio formato kūrybinio proceso.

barcelona-3226639 1920Barselona – viena labiausiai lietuvių pamėgtų krypčių. Atrodo, kad ir koks platus ir margas pasaulis, tačiau Ispanijos sostinė kviečia lankyti būtent ją. Ir tiesa, kviečia labai sėkmingai, kadangi daugelis kartą apsilankę Barselonoje noriai grįžta atgal. Pigūs skrydžiai į Barseloną šiuo metu atveria galimybes pasiekti tašką B su mažomis investicijomis. Tiesa, kadangi pati Barselona nėra labai pigus miestas, tai galimybė įsigyti bent jau pigius bilietus labai gelbsti.

plaukai-63821900Ne paslaptis, jog plaukų dažymas grožio salonuose – brangus malonumas. Todėl dažna moteris ryžtasi savo plaukus dažyti namuose. Neretai pasiektas rezultatas nedžiugina, spalva būna visai kitokia, negu pavaizduota ant dažų pakuotės, tad kaip dažyti plaukus namuose, jog būtų pasiektas norimas rezultatas?

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos