Įvairenybės

 

0.439654001512545236Ką tik išleistos knygos „Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje“ autoriai – Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys ir žinomi šalies ornitologai Saulius Karalius ir Liutauras Raudonikis – ją skyrė mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui. Šioje knygoje pateikti pastarojo šimto metų laikotarpio išsamūs duomenys apie visas retas ir naujas šalyje paukščių rūšis.

 

suniukai po_egleJei Kalėdoms planuojate vaikams padovanoti šuniuką ar kačiuką, gerai pagalvokite, apsvarstykite, pasitarkite. Pakalbėkite apie pareigas šeimoje ir vaikų elgesį su gyvūnais.

 

Tradicine silkeSenovės lietuvių buities ir papročių tyrinėtojų tvirtinimu, mūsų protėviai gerai žinojo, ką naudinga valgyti tamsiuoju metų laikotarpiu. Žuvies patiekalai ant tautiečių stalo anaiptol nebuvo egzotika, o prieškalėdiniu laikotarpiu jie tapdavo ypač svarbūs. Būtinybę per pasninką mėsos ir pieno produktus keisti žuvimi diktavo metų laikas, religiniai įsitikinimai bei fiziologiniai žmonių poreikiai. Pasirodo, ši tradicija gyva ir šiandien.

 

grybas kopustgalvis_1Vaikštinėdama netoli savo namų esančiame Macikų miškelyje Marija Ramašauskienė aptiko tikrą gamtos stebuklą - itin retą grybą kopūstgalvį raukšlių, kuris įtrauktas į Lietuvos raudonąją knygą. Patyrusi grybautoja tokį retą grybą pamatė pirmą kartą savo gyvenime.

Kopūstgalvį raukšlių radusią moterį ir jį mačiusius žmones stebina jo dydis, grožis ir tai, kad jis išdygo lapkričio pabaigoje, kai įprastai miškuose auga rugpjūčio mėnesį.

„Visur potvyniai, o pas mus grybai auga“, - linksmai apie gamtos stebuklą kalba Marija.

 

dovana 1Lietuvos paštas pradeda didžiausią metuose šventinių pašto siuntų ir kalėdinių sveikinimų siuntimo maratoną. Kad visos siuntos laiku ir saugiai pasiektų tikslą, verta žinoti, kaip tinkamai jas parengti.

„Rinkdami, pakuodami ir siųsdami kalėdines dovanas bei sveikinimus parodome dėmesį mylimiausiems ir artimiausiems žmonėms. Kad šventinio džiaugsmo neaptemdytų pažeista, pasimetusi ar grąžinta siunta, reikia žinoti kelis esminius dalykus, kaip užtikrinti sėkmingą siuntos kelionę iki adresato“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė.

Lietuvos paštas, atsižvelgęs į pasikartojančias siuntėjų klaidas ir dažniausiai kylančius klausimus, dalinasi 5 svarbiausiais kalėdinių dovanų siuntimo paštu patarimais.

 

siuntosLPEXPRESSArtėjant Kalėdoms sparčiai augant tiek gaunamų iš užsienio, tiek Lietuvoje siunčiamų pašto siuntų srautui, Lietuvos paštas kviečia gyventojus atsakingai rinktis internetu užsisakomas prekes, kurios bus siunčiamos paštu. Tos kalėdinės dovanos, kurios patenka tarp draudžiamų paštu siųsti daiktų, adresatų gali ir nepasiekti.

 

people-2557399 960_720Tėvai, išleisdami vaikus į darželį ar mokyklą, pagrįstai tikisi, kad jie ten bus visiškai saugūs, tačiau kartais nutinka kitaip. Darželinukui prispaudžiami pirštai durimis, moksleivis prasikerta lūpą slidžiame mokyklos koridoriuje, o gimnazistas dėl netvarkingo inventoriaus susižeidžia kūno kultūros pamokoje. Draudikai atkreipia dėmesį, kad žiemos laikotarpiu ir pačioje mokslo metų pradžioje vaikai ugdymo įstaigose nukenčia dažniausiai.

 

Kaledos Maxima_2017_1Šventiniai papročiai ir tradicijos grįžta į madą, rodo jau ketvirtus metus atliekama lojalių „Maximos“ pirkėjų apklausa. Pirkėjai sako, jog tradicijas pirmiausiai puoselėja gamindami lietuviškus patiekalus ir prisimindami švenčių esmę, puošdami namus šiaudais ar vaškiniais žaisliukais, žaisdami senovinius žaidimus. Tačiau ruošdami šventinį stalą ieško ir naujovių – prie tradicinių patiekalų deda ir visiškai naujų ar bent atnaujina dalį patiekalų ingredientų.

„Pastaraisiais metais jaučiame, kad lietuviai iš naujo žadina, vis labiau jaukinasi lietuviškas tradicijas. Pastebime tikrą lietuviško maisto ir kitų lietuviškų prekių renesansą. Auga lietuviško maisto paklausa, o stengdamiesi patenkinti pirkėjų poreikius, tiek mes, tiek tiekėjai tradiciniams patiekalams suteikiame vis naujų, įdomesnių, modernesnių skonių. Ne tik maisto, bet ir kituose – pramonės prekių, drabužių – skyriuose auga ir lietuviškų prekių paklausa, ir pasiūla. Pastebėjome, jog ir tautinių vėliavų, kitos nacionalinės atributikos kasmet nuperkama vis daugiau,“, – sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

 

kalediniai zenklaiŠį šeštadienį, lapkričio 25 dieną, pasirodys šventiniai pašto ženklai, skelbsiantys apie artėjančias didžiąsias metų šventes – šv. Kalėdas ir Naujuosius metus. Šiųmečiai šventiniai Lietuvos pašto ženklai bus išskirtiniai. Jie kvepės imbieriniais sausainiais.

„Tradiciškai su išleidžiamais šventiniais pašto ženklais prasideda ir kalėdinių sveikinimų siuntimas. Kalėdiniu laikotarpiu atvirlaiškius, pašto korespondenciją ir dovanų siuntas puoš pirmąkart Lietuvos filatelijos istorijoje išleisti kvapieji pašto ženklai.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos