Įvairenybės

 

shutterstock 5995505181Nors šių metų vasara geru oru nelepino, lietuviai vis tiek noriai leisdavo laiką gamtoje, gamindavo maistą ant grilių bei kepsninių. Grilio ekspertai negaili pagyrų tobulėjančiai kepimo ant žarijų kultūrai mūsų šalyje, na o griliui skirtos produkcijos gamintojai bei pardavėjai dalinasi augančių pardavimų statistika.

Saltinis -_PixabayKuo pakeisti įprastas valymo priemones, jeigu auginate vaikus, esate alergiškas tam tikrai buitinei chemijai, o gal rūpinatės aplinkos tarša? Pasirodo, net jei kalbama apie purviniausių paviršių valymą, ekologiška ar gamtai draugiškos sudėties priemonė gali būti lygiai tokia pat efektyvi. „Maximos“ duomenimis, parduotuvių lankytojai pastaruosius dvejus metus vis dažniau renkasi natūralesnius buities priežiūros produktus – bekvapius valiklius, jautriai odai skirtus ploviklius ar ekologiškas priemones. Rinktis tikrai yra iš ko – vien šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse siūloma daugiau kaip 1200 buitinės chemijos prekių, kurių nemaža dalis – ekologiškos ar draugiškos aplinkai.

 

Adresato mobiliojo_telefono_nurodymasGyventojų laiškų dėžutėse mažėja laiškininkų paliekamų informacinių pranešimų apie gautą ir pašte saugomą siuntą. Šiuo metu jau dažniau nei kas penktas Lietuvos pašto siunčiamas pranešimas apie adresatus pasiekusias pašto siuntas yra elektroninis – atsiųstas SMS žinute arba el. laišku.

 

3Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Lietuvos paštas skelbia 2018-aisiais leisimų pašto ženklų konkursą. Meno ir kūrybinių industrijų atstovai kviečiami teikti savo sukurtus projektus ir tapti pašto ženklų autoriais, šitaip prisidėti prie visai šaliai svarbių istorinių datų, asmenybių, bendruomenių, išskirtinių kultūros ir technikos objektų įamžinimo.

 

Maxima priespeiciaiPrasidėjus naujiems mokslo metams atsinaujino ir diskusijos visais laikais aktualiu klausimu – kaip vaikai turėtų malšinti alkį kol mokosi. Dėl siūlomo raciono, maisto kokybės ir kainos dažniausiai tėvai reiškia pretenzijas būtent mokyklai, tačiau socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė primena ir pataria, kad yra kita gera išeitis – galima užkandžių į mokyklą paruošti ir namuose.

 

bare-1985858 960_720Lietuvos gyventojai, susiruošę atostogų, šiais metais trečdaliu daugiau kelionių į užsienį pirko internetu. Tokias tendencijas rodo didžiausio Baltijos šalių kelionių organizatoriaus „Novaturo" duomenys, liudijantys, kad užsienyje atostogaujančių mūsų šalies žmonių elgesys kasmet vis labiau panašėja į Vakarų Europos keliautojų įpročius. Žmonės ne tik keliones, bet ir kelionių draudimą įsigyja internetu.

 

agurkai saltinis_StockSnapGausus agurkų derlius keliauja į stiklainius, kibirėlius ir statinaites. Patyrusios šeimininkės žino gausybę receptų, kaip paruošti daržovių atsargas žiemai. Vienos labiau mėgsta marinuoti, kitos – rauginti, o trečios žiemą savo šeimą nudžiugina agurkų mišrainėmis ar ieško naujų, netradicinių agurkų konservavimo žiemai būdų. Bendrovės „Maxima“ duomenys rodo, kad konservavimo sezonas su dideliu pagreičiu artėja prie finišo tiesiosios.

 

pasto zenklas_skulpturaLietuvos paštas tęsia pašto ženklų serijos „Šiuolaikinis lietuvių menas“ leidybą. Šiais metais vaizduojamojo meno šakai įamžinti pasirinkta nacionalinės premijos laureato Stanislovo Kuzmos skulptūrinė kompozicija „Lozoriau, kelkis“, skirta gydytojų pašaukimui pagerbti. Naujasis pašto ženklas su S. Kuzmos kūrinio atvaizdu apyvartoje pasirodys šį šeštadienį, rugpjūčio 26 dieną.

 

nuotraukaAustralijos zoologijos sode pasaulio šviesą išvydo koalos mažylis baltu kailiu. Tai yra labai retas genetiškai nulemtas fenomenas, antradienį sakė zoologijos sodo Kvinslendo valstijoje darbuotojai, kuriais remiasi agentūra AFP.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos