Įvairenybės

 

house-1407562 960_720Nelaimingi atsitikimai, susiję su gyvenamuoju būstu ir turtu, gali gerokai apkartinti šventes. Tipinė nelaimė švenčių metu paliktuose namuose – vandens užliejimas. Ką reikėtų žinoti, švenčių metu išvykstant iš namų ilgesniam laikui, kad nemalonumai nepriverstų grįžti ir negadintų šventinės nuotaikos, pataria specialistai.

 

Arvi keptas_kalakutasArtėjant didžiosioms metų šventėms, dažnas suka galvą, kaip nustebinti ir pamaloninti svečius. O pastarųjų metų apsipirkimo prieš šv. Kalėdas tendencijos rodo, jog kalėdiniam pietų stalui pirkėjai vis dažniau renkasi kalakutą. Būtent dėl šios priežasties gruodžio 20 d. į lietuvišką prekybos tinklą „Maxima“ atkeliauja didžiausias iki šiol, rekordinis kiekis – 10 tūkst. ekologiškai užaugintų kalakutų, kuriuos šventėms paruošė didžiausias šalyje, lietuviškas kalakutų augintojas „Arvi kalakutai“.

googleKokie žmonės, vietos ir įvykiai šiemet pasaulyje susilaukė daugiausia dėmesio? Kokia naujiena pasaulyje buvo populiariausia per paskutiniuosius 12 mėnesių? Kokie nauji muzikantai bei filmai labiausiai patraukė vartotojų dėmesį? Visa tai šiandien skelbiama „Google“ 2017 m. paieškų rezultatų suvestinėje, kuri, remiantis ieškotais raktažodžiais, leidžia apžvelgti esminius šių metų momentus ir pagrindines tendencijas pasaulyje ir Lietuvoje.

 

1349 f5a7743978bc626ffdfbf11826de4276Šiaurės Lietuvos krašte, garsėjančiame aludarystės tradicijomis bei bajorų virtuve, dešiniajame Kruojos upės krante – klasicistinio stiliaus dvaras, patekęs į Rekordų knygą kaip didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas mūsų šalyje. Jame visais metų laikais, tiek vasarą, per naktigonę, tiek kalėdmečiu, klausant pasakos apie Spragtuką, galima pasinerti į dvarišką gyvenimą ir dvaro istorijas – apie baronus fon Ropus, apie to meto dvaro technikos stebuklus, vėjo malūną ar net lietuviškojo Robino Hudo, Tado Blindos, ūsus. Pakruojo dvaras skelbiamas Patraukliausia Lietuvos kultūrinio turizmo traukos vietove 2017.

 

Lina Nikitinaite_DofeKasmet pasaulyje savanoriauja milijonai žmonių. Daugybę nevyriausybinių organizacijų laukia savanorių, kurie savo laisvą laiką galėtų skirti žmonėms, susiduriantiems su tam tikromis problemomis, dirbtų aplinkosaugos srityje, gyvūnų prieglaudose, įvairiuose renginiuose arba savo profesinėmis žiniomis neatlygintinai dalintųsi su tais, kuriems to labiausiai reikia. Ir nors savanorystė kasmet įgauna svarbesnį vaidmenį mūsų visuomenėje, tačiau nemaža dalis vis dar atsargiai renkasi šios altruistinės veiklos kelią. Viso to priežastis – nežinojimas ir laiko stoka.

 

0.439654001512545236Ką tik išleistos knygos „Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje“ autoriai – Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys ir žinomi šalies ornitologai Saulius Karalius ir Liutauras Raudonikis – ją skyrė mūsų valstybės atkūrimo šimtmečiui. Šioje knygoje pateikti pastarojo šimto metų laikotarpio išsamūs duomenys apie visas retas ir naujas šalyje paukščių rūšis.

 

suniukai po_egleJei Kalėdoms planuojate vaikams padovanoti šuniuką ar kačiuką, gerai pagalvokite, apsvarstykite, pasitarkite. Pakalbėkite apie pareigas šeimoje ir vaikų elgesį su gyvūnais.

 

Tradicine silkeSenovės lietuvių buities ir papročių tyrinėtojų tvirtinimu, mūsų protėviai gerai žinojo, ką naudinga valgyti tamsiuoju metų laikotarpiu. Žuvies patiekalai ant tautiečių stalo anaiptol nebuvo egzotika, o prieškalėdiniu laikotarpiu jie tapdavo ypač svarbūs. Būtinybę per pasninką mėsos ir pieno produktus keisti žuvimi diktavo metų laikas, religiniai įsitikinimai bei fiziologiniai žmonių poreikiai. Pasirodo, ši tradicija gyva ir šiandien.

 

grybas kopustgalvis_1Vaikštinėdama netoli savo namų esančiame Macikų miškelyje Marija Ramašauskienė aptiko tikrą gamtos stebuklą - itin retą grybą kopūstgalvį raukšlių, kuris įtrauktas į Lietuvos raudonąją knygą. Patyrusi grybautoja tokį retą grybą pamatė pirmą kartą savo gyvenime.

Kopūstgalvį raukšlių radusią moterį ir jį mačiusius žmones stebina jo dydis, grožis ir tai, kad jis išdygo lapkričio pabaigoje, kai įprastai miškuose auga rugpjūčio mėnesį.

„Visur potvyniai, o pas mus grybai auga“, - linksmai apie gamtos stebuklą kalba Marija.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos