Įvairenybės

 

Huracan coffee_kavos_pupelesKuo svarbūs kavos pasauliui buvo praėję 2017-ieji ir ko laukti iš šių metų? „Praėjusiais metais savo pozicijas stiprino vadinamosios „specialty“ kavos segmentas. Ji skverbiasi į vis daugiau šalių, miestų, viešbučių, restoranų, kavinių ir namų. Tai pastebima ir Lietuvoje, o kad žmonės dažniau rinkosi išskirtinės kokybės kavą, rodo ir mūsų įmonės praėjusių metų rezultatai, užtikrintai didėjantys tokios kavos pardavimai. Pavyzdžiui, kavos pupų pardavimai didėjo 12 proc., o juodos ir espreso kavos, skaičiuojant puodeliais, mūsų kavinėse išgerta 14 proc. daugiau nei 2016-aisiais “, – sako kavos skrudintojų įmonės „Huracán Coffee“ vadovas Vytautas Kratulis.

 

Trumpavaisiai agurkai_Kietaviskiu_gausa_MaximaPrieš Kalėdas didesniųjų lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvių asortimentą papildė švieži ilgavaisiai lietuviški agurkai, o sausio viduryje pavasarį į Lietuvą šaukia šviežio derliaus, šiųmečiai trumpavaisiai agurkai. Didžiausio šiltnamių komplekso Baltijos šalyse, „Kietaviškių gausos“, atstovai sako, jog norint tokią produkciją užauginti, jiems prireikė ne tik šiuolaikinių technologijų, bet ir drąsos.

newspaper-3065044 960_720Lietuvos gyventojų pasitikėjimas interneto portalais yra kiek mažesnis nei popierine spauda, radiju ar televizija, - praėjusių metų pabaigoje, gruodžio 28 d., pranešė visuomenės apklausos duomenis pristačiusi Kultūros ministerija.

Vertindami žiniasklaidą skalėje nuo 1 iki 5, apklausoje dalyvavę lietuviai laikraštį įvertino 4,05 balo, televiziją - 4,09 balo, radiją - 4,13 balo, o interneto portalus - 3,83 balo.

Tautinių mažumų - rusų ir lenkų - tyrimas parodė, kad ir jos mažiau pasitiki interneto portalais (3,83 balo). Televizija tautinių mažumų apklausoje surinko 3,73 balo, radijas - 4,01 balo, laikraščiai - 3,8 balo.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų nuomonės apklausą Kultūros ministerijos užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“, buvo apklausti 1 008 respondentai nuo 18 iki 75 metų. Lietuvos tautinių mažumų tyrime apklausti 504 to paties amžiaus žmonės. Tyrimas atliktas pernai rugsėjo 17 - spalio 25 d.

kojinytesPainu būtų išvardinti veiklas, kuriomis užsiima Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai. Jų visur pilna, jie savo išmone džiugina aplinkinius.

 

1360 196026cd3f0f3a63158adb30d30e6e4eLietuva – rekomenduojamų šiemet aplankyti šalių „The New York Times“ ką tik paskelbtame sąraše. „Valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančios Lietuva, Latvija ir Estija yra karščiausios šių metų kelionių kryptys“, - skelbia įtakingas Jungtinės Karalystės kelionių žurnalas „Wanderlust“. Lietuvos sostinę geidžiamiausia 2018-ųjų kryptimi išrinko tiek didžiausias Suomijos kelionių žurnalas „Mondo“, tiek vienas populiariausių Prancūzijos žurnalų „Telerama“. Ką šie metai, pažymėti Šimtmečio ženklu, atneš Lietuvos turizmui?

 

Untitled-2 copyKiekvieno Lietuvos regiono tautinis kostiumas šiek tiek skiriasi ir turi tam tikrų savitų bruožų: skiriasi medžiagos, raštai, spalvos, sukirpimas, puošyba ir net vilkėjimo būdas. Tautinis kostiumas – labai svarbus tautos ir valstybės simbolis, ne tik išreiškiantis etninę, bet ir atspindintis nacionalinę kultūrą. Todėl neveltui 2017-ieji buvo paskelbti Tautinio kostiumo metais Lietuvoje, siekiant jį populiarinti ir dar labiau įprasminti.

 

Asociatyvinuotr2PexelscomIeškote būsto. Nuvykote jo apžiūrėti, susipažinote su savininkais, tačiau nesate tikri, ar bus saugu tamsiu paros metu pareiti namo nuo autobuso stotelės. Ką darote? Tikriausiai apklausiate gyventojus, tyrinėjate aplinką ir, vadovaudamiesi patirtimi, priimate sprendimą. Kokia tikimybė, kad jis bus teisingas? Kita situacija. Mieste nusprendžiama statyti paminklą, įvyksta konkursas. Išsirenkamas paminklas. Ar jis bus lankomas? Jei taip, kokių žmonių? Kokiais tikslais? Kaip išrinkti tinkamiausią jam vietą ? Abiem atvejais gali pagelbėti mokslininkai.

PiesiniaiVilniaus centriniame pašte pristatoma šalies moksleivių kurtų atvirlaiškių paroda „Susieti žmones, suburti šalį“. Daugiau kaip iš 100 įvairių Lietuvos mokyklų atvirlaiškius kūrę vaikai įamžino šiemet atkurtos valstybės šimtmetį mininčią Lietuvą ir atkurtosios Lietuvos paštą.

13306 7aa435bc77ff20140c232209aaa57096Siekiant apsaugoti žmonių sveikatą nuo nesaugių kosmetikos gaminių bei efektyvinti jų gamintojų, importuotojų, platintojų veiklos priežiūrą bei rinkoje esančių  gaminių kontrolę, Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nustatyti konkrečias nuobaudas už kosmetikos gamybos ir tiekimo rinkai reikalavimų pažeidimus.

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos