Įvairenybės

Stintų šventė Palangoje. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Vasario 18 dieną Palanga jau devintą kartą organizuoja tradicinę šventę „Palangos Stinta“. Jos metu miesto svečiai galės susipažinti su pajūrio krašto žvejiškomis tradicijomis, istorija bei kulinariniu paveldu.

Žvejiška šventė „Palangos Stinta 2012“ prasidės penktą kartą organizuojamomis stintų meškeriojimo varžybomis nuo jūros tilto bei tradicinėmis magaryčiomis žvejams ir svečiams. J. Basanavičiaus gatvėje visą dieną jūsų lauks šviežios, agurkais kvepiančios, iškart iškeptos ar išrūkytos, vytintos, dainuojančios, šokančios, metalinės, molinės bei gintarinės stintos, gardi žuvienė, patys tikriausi žvejai bei įvairūs žvejiški monai – koncertas „Žvejų liaudies melodijos“, inkaro kilnojimo varžybos, stintų valgymo varžytuvės ir kitos žvejiškos įdomybės.

Vaidilutes gatves namasBeveik 13 mln. litų kainuojantis individualus namas ir butas už beveik 4 mln. litų, daugiausiai prabangių namų parduodama sostinės Valakampių rajone, o butų – Senamiestyje ir centre. Tokios brangiausių parduodamų būstų tendencijos pastebėtos įvertinus daugiau nei 80 tūkst. lankomiausiame nekilnojamo turto skelbimų portale Domoplius.lt skelbiamų objektų.

Į brangiausiai parduodamų individualių namų penketuką patenkančių objektų kaina viršija 5 mln. litų, tuo tarpu butų kaina svyruoja nuo 1,8 iki 3,9 mln. litų. Dauguma šių objektų yra parduodami Vilniuje, keletas – Klaipėdoje.

sleptuve rimkusSpauda skalambija - pasaulio pabaiga artėja: 20 tonų nugaišusių žuvų nusėjo Norvegijos pakrantę, negyvi paukščiai krintantys iš dangaus - trečias apokalipsės ženklas? O kur dar žemės drebėjimai, cunamiai, saulės užtemimai, ir, spėjama, atsiradę 2 mėnuliai danguje!

Amerikiečiai jau griebėsi veiksmų - perka brangias patarimų knygas „Išlikimo vadovas“ arba rezervuoja vietas bunkeriuose.

Meilė būna įvairi. / funkhoone.com nuotr.Glostomos katės ima murkti. Ar kas nors šiandien jus paglostė? O jūs ką nors jau apkabinote? Kada bučiavote paskutinį kartą?

Artėjant meilės pilnai Valentino dienai "Šilutės naujienos" kviečia šiuos klausimus panagrinėti ir organizuoja fotografijų konkursą "Mano meilė".

Kinai švenčia Drakono metus. / oneperfectbite.blogspot.com nuotr.2012-ieji pagal Rytų kalendorių yra juodojo vandens Drakono metai. Jie prasideda šiandien, sausio 23 d. ir tęsiasi iki 2013 m. vasario 9 d.

Pas mus drakonas – tai pavojinga, pikta pabaisa, iš kurios kadaise riteriai vaduodavo gražiąsias mergeles. Kinijoje Drakonas atrodo visai kitaip. Ten jis įkūnija visas teigiamąsias vyriškos natūros savybes: stiprumą, drąsą, kilniaširdiškumą kartu su išmintimi. Kartais jis būna nevaldomas ir nekantrus. Kaip ir Kiškio, taip ir Drakono ženklas laikomas ypatingai laimingu. Drakonas siejamas su kilmingumu, su imperatoriaus rūmais.

Šio simbolio žmonės yra aktyvūs, sveiki. Jie atviri, nesugebantys veidmainiauti ir meluoti, tačiau dėl šios priežasties jiems gali trūkti taktiškumo. Neapgalvotas žodis gali greitai išsprūsti ir aplenkti mintis. Tačiau nenusiteikite priešiškai, jų patarimai gali būti naudingi.

Trumpas 2012 kinų horoskopas.

Stintos. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Palangos apgyvendinimo įstaigos intensyviai rengiasi naujam svečių antplūdžiui.

Jau dabar aišku, kad daugybė pramogautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių – Latvijos, Rusijos, Švedijos, Vokietijos bei Baltarusijos – vasario 13 – 19 dienomis atvyks į šventinės savaitės, kai bus minima Valentino diena, Vasario 16-oji bei jau devintoji Stintų šventė, renginius.

pilnatisJei tryliktą mėnesio dieną pasitaikantis penktadienis yra nesėkminga diena, tai 2012-ieji yra neįprastai nesėkmingi metai. Šis su trylikta mėnesio diena sutampantis penktadienis yra vienas iš trijų (kiti bus balandį ir liepą), kuriuos skirta „ištverti” šiemet. Tiek daug šitokių penktadienių pasitaiko tik kartą per 11 metų, „LiveScience” cituoja „Yahoo”.

Tai didžiausias skaičius, kuris gali pasitaikyti per vienerius kalendorinius metus.

Šilutė perdavė Kultūros sostinės titulą Anykščiams. /  Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Antradienį Anykščių sakralinio meno centre bus iškilmingai įteikiama Teresės Mikeliūnaitės Anykščių kultūros premija.

Už darbus ir nuopelnus gimtajam kraštui 2011 metų premija paskirta Vilniuje dirbančiai anykštėnei dailės istorikei, menotyrininkei, Lietuvos dailės muziejaus parodų kuratorei Daliai Tarandaitei.

Du mėnuliai. / scienginespace.blogspot.com nuotr.Žemės ir Mėnulio tandemas Saulės sistemoje yra unikalus. Mėnulio masė sudaro 1/81 Žemės masės. O daugelio kitų planetų mėnulių masė prilygsta tik 3/10 000 planetos masės.

Mėnulio dydis yra viena svarbiausių Žemėje vešinčios sudėtingos gyvybės prielaidų. Jei atsirastų antras mėnulis, viskas gerokai pasikeistų. Kaip?

  • Naujausi
  • Populiarūs
  • Komentarai

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt