Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Prie Sausgalvių – grįžtančius paukščius pasitinkant

Image - Prie Sausgalvių – grįžtančius paukščius pasitinkant

Pasienio ruožui priskiriami Sausgalviai – ypatingi. Ne tik tuo, kad yra dalis įstabiojo Nemuno deltos regioninio parko. Norintiems būti pirmaisiais, kurie pasitinka iš žiemojimo pargrįžtančius paukščius, reikėtų vykti būtent čia.

Pirmadienis, 20 kovas Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

VTEK tirs politikės elgesį

Image - VTEK tirs politikės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) informavo, kad pradėjo tyrimą dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Sandros Tamašauskienės

Antradienis, 14 kovas Komentarai (0)

Problema

Pažadėjęs nebedaryti nusižengimų, neįgalus vyras tą pačią dieną pažadą sulaužė

Image - Pažadėjęs nebedaryti nusižengimų, neįgalus vyras tą pačią dieną pažadą sulaužė

Neseniai Žemaičių Naumiesčio gyventojai policijos pareigūnams priminė vieno neįgalaus degutiškio keliamas problemas: jis neįgaliojo vežimėliu važinėja kelio viduriu, nedėvi jokio šviesą atspindinčio elemento, neretai elgetauja prie parduotuvių ir taip gąsdina

Penktadienis, 24 kovas Komentarai (0)

Savivaldybėje

Sukčiai nesnaudžia ir „tampa“ policininkais, bankininkais, pardavėjais

Image - Sukčiai nesnaudžia ir „tampa“ policininkais, bankininkais, pardavėjais

Po seniūnijas kartu su rajono savivaldybės vadovais važinėjantys ir su gyventojais bendraujantys policijos atstovai visur primena vieną aktualiausių šių dienų problemų - sukčiavimą.Pastaruoju metu šio „verslo“ profesionalai sugalvojo naujų būdų,

Sekmadienis, 26 kovas Komentarai (0)

Seniūnijose

Naumiestiškiai norėtų vaizdo kamerų, dantisto, o nebenorėtų elgetautojų

Image - Naumiestiškiai norėtų vaizdo kamerų, dantisto, o nebenorėtų elgetautojų

Žemaičių Naumiestyje apsilankę savivaldybės vadovai išgirdo gyventojų priekaištų dėl to, kad iki šiol jų miestelyje nėra vaizdo stebėjimo kamerų, kad nerandama priemonių suvaldyti gėdą darančio išmaldos prašytojo, o suskaudus dančiui

Šeštadienis, 25 kovas Komentarai (0)

Problema

4 skardzius_jakieneNeįgalius vaikus auginančias ir slaugančias šilutiškių šeimas šokiravo viešojoje erdvėje pasklidęs Šilutės socialinių paslaugų centro direktorės Rasos Jakienės pasisakymas, kuriame ji nepagarbiai išsakė savo nuomonę apie neįgalius žmones. Direktorė piktinosi Lietuvoje gyvuojančia „supuvusia sistema“, kuri, pasak jos, sudaro galimybę žudyti, prievartauti, tyčiotis, gimdyti silpnapročius, o mes, likusieji, turėsime jiems tarnauti, jais rūpintis...

Prieš savaitę R.Jakienės poelgį svarstė Savivaldybės administracija, o šiandien jį svarstyti imasi rajono Tarybos politikai.

Rajono meras Vytautas Laurinaitis suabejojo, ar R.Jakienė tinka eiti socialinės globos įstaigos vadovės pareigas.

R.Jakienė kol kas turi nedarbingumo pažymėjimą, bet sutiko „Šilutės naujienoms“ išsakyti ir savo poziciją.

kanceliarines islaidos2_copyRajono politikai ne vienerius metus piktino rinkėjus, iš Savivaldybės biudžeto prašydami kompensacijų už išgalvotas keliones. Siekdami, kad tokių akivaizdžių melagysčių būtų mažiau, ketvirtadienį politikai vieningai pakoregavo Šilutės savivaldybės tarybos veiklos reglamentą - prirašė daugiau išlaidų, už kurias galėtų prašyti kompensacijos.

Taip sureaguota į Etikos komisijos pirmininko Jono Jatauto viešą kreipimąsi dėl išlaidų kompensavimo tvarkos neskaidrumų. Tačiau J.Jatautas teigia, kad Reglamento papildymai politikų išlaidų kontrolės nepadidins.

kaminai ruksta1Kaip ir kasmet, sausio pradžioje visoje Lietuvoje pradėta aplinkosauginė akcija „Kaminukas“, kurios metu aplinkosaugininkai stebi, ar įmonių ir sodybų savininkai nekiša į krosnis to, ko negalima.

Akcijos metu nustatoma šimtai pažeidimų. Paaiškėja, kad žmonės degina ir senus langų rėmus, ir baldų atliekas, ir padangas, net plastikinę tarą ar kitokias buities atliekas.

Taip besielgiantys asmenys smarkiai žaloja savo ir aplinkinių sveikatą, mat į orą paleidžia, o paskui patys įkvepia daugybę mirtinai pavojingų cheminių medžiagų.

Per pastarąsias porą savaičių tikrintojų sulaukė ir kai kurių Šilutės automobilių remonto dirbtuvių bei smulkesnių baldų gamybos įmonių šeimininkai.

pavirsinis copySausį Šilutės rajono įmones užgriuvo ne tik žiemos šalčiai, bet ir... „lietaus mokestis“.

Toks mokestis pradėtas skaičiuoti šiemet, kai įsigaliojo pernai liepą rajono politikų patvirtintos paviršinio vandens nuotekų tvarkymo kainos.

Pirmąsias sąskaitas gavusios verslo įmonės apstulbo - už išlijusio vandens tvarkymą „Šilutės vandenims“ jos kasmet turės mokėti šimtus ar net daugiau nei tūkstantį eurų.

Verslininkai sukruto prašyti valdžios atsipeikėti - atšaukti „lietaus mokestį“.

sukciaiBūkite atsargūs - Šilutėje plinta naujas pinigų išviliojimo būdas. Informacines technologijas įvaldę sukčiai įsilaužia į įstaigų vadovų elektroninius paštus ir vadovų vardu išsiunčia laiškus kitiems darbuotojams, nurodydami į kitas sąskaitas pervesti solidžias pinigų sumas.

Per savaitę tokius įsilaužimus patyrė du Šilutės lopšeliai - darželiai - „Raudonkepuraitė“ bei „Pušelė“.

Laimei, šių įstaigų darbuotojai buvo budrūs: gavę laiškus iš „direktorių“, nepervedė prašomų sumų, žodžiu pasitikslino, ar tikrai direktorės atsiuntė tokius nurodymus, o supratę apgavystę kreipėsi į policijos pareigūnus.

Ukmergės naujienos