Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Vandens telkinius bus galima tvarkyti paprasčiau

Image - Vandens telkinius bus galima tvarkyti paprasčiau

Nuo gegužės 1 dienos norintys tvarkyti vandens telkinių ir jų pakrančių augaliją, galės tai daryti paprasčiau. Pjaunant vandens augaliją nebereikės rengti vandens telkinio tvarkymo dokumentų, jeigu šie darbai atliekami miestų,

Pirmadienis, 24 Balandis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Image - Seimo narys R. Žemaitaitis siūlo panaikinti nedarbo išmokas arba piniginę socialinę paramą neblaivie

Seimo narys Remigijus Žemaitaitis užregistravo du naujus įstatymo projektus - Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą (toliau - Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams

Antradienis, 29 Gruodis Komentarai (15)

Oficialūs pranešimai

Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

Image - Valstybės garantuojama pirminė teisinė pagalba – kas tai?

 Klausimas: Norėčiau gauti konsultaciją teisiniais klausimais, tačiau neturiu finansinių galimybių kreiptis į advokatus. Ar galima teisinę konsultaciją gauti

Ketvirtadienis, 14 Liepa Komentarai (1)

Politika

Opozicija pati kurs savivaldybės vystymo programą

Image - Opozicija pati kurs savivaldybės vystymo programą

Šilutės savivaldybės tarybos opozicijos politikai valdančiąją daugumą pavadino stagnatoriais. Jų manymu, savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis veikia atgyvenusiais sovietiniais metodais - dirba tik tada, jeigu Vyriausybė

Trečiadienis, 19 Balandis Komentarai (0)

Problema

Šeimą nuodija pelėsis. Kas gali padėti?

Image - Šeimą nuodija pelėsis. Kas gali padėti?

 Juodu pelėsiu padengtos sienos, lubų pakraščiai, kas keli mėnesiai pajuostantys ir nukrentantys tapetai, kiekviename kambaryje stovintys šildytuvai ir iš kampo į kampą keliaujantis drėgmės rinktuvas - taip gyvena Šilutės Melioratorių

Pirmadienis, 24 Balandis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Šilutės savivaldybė neištvėrė - skolinsis

Image - Šilutės savivaldybė neištvėrė - skolinsis

Ilgą laiką savivaldybės vadovai - meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis kaip savo valdžios kokybės ženklą deklaravo sutaupytas lėšas ir sugrąžintas skolas. Ne taip seniai - gal prieš

Sekmadienis, 23 Balandis Komentarai (0)

Seniūnijose

Velykų mugė Švėkšnoje

Image - Velykų mugė Švėkšnoje

Švėkšniškiai bei miestelio svečiai, nepabūgę vėjuoto ir lietingo oro, balandžio 13-ąją susirinko į Knygnešių skverelį, kur Tradicinių amatų centras surengė spalvingą Velykinį jomarką ir mini

Šeštadienis, 15 Balandis Komentarai (0)

Problema

SukciaiGruodžio 7-ąją viena juodžiausių dienų savo gyvenime vadina 75-erių šilutiškė, tądien nė nesudvejojusi, kai nepažįstami vyrai prisistatė dukrą gydančiais gydytojais - jiems atidavė visas senatvės santaupas - paskutinei gyvenimo kelionei susitaupytus 1000 eurų.

„Viešpatie, už ką man taip“, - be sustojimo liedama ašaras dejuoja senolė, viešai apie savo nelaimę prabylanti tik todėl, kad bent kitiems tai būtų pamoka.

Taromatai IrenaKą daryti, jeigu taromatai nepriima specialiais ženklais paženklintų plastikinių butelių? Toks klausimas iškilo šilutiškei Irenai. Į „Šilutės naujienų“ redakciją moteris atėjo nešina dviem maišais „Blindos“ alaus butelių, kurių nepavyksta priduoti jau kelias savaites.

Dvi savaites Šilutės parduotuvių darbuotojai Irenai žadėjo išspręsti šią problemą, tačiau reikalai vis nejudėjo iš vietos.

Kodėl taromatai nepriima būtent „Blindos“ alaus butelių, ėmė aiškintis „Šilutės naujienos“. Gavusis mūsų informaciją, taromatus eksploatuojanti VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ problemą išsprendė per savaitę.

APRANGOS KORUPCINIS_V_22017 metams planuojamos išlaidos Šilutės senelių globos namų gyventojams - 146 Eur vienam gyventojui per metus - sukėlė įtarimų Savivaldybės vyr. specialistei korupcijos vertinimui Jūratei Bandzienei ir Ekonomikos bei finansų komiteto nariams.

Politikams nerimą sukėlė gal ne išlaidų suma, bet tai, kad kitiems metams numatytos didesnės išlaidos, nei buvo šiemet.

“Anksčiau kasmet seneliams rengti ir jų patalynei reikėdavo 23,2 Eur per metus. Kas atsitiko? Kodėl tiek daug kartų kitais metais pabrangs senelių išlaikymas?” - klausė politikai.

Raudonasis Kryžius nutraukia paramą

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audra Barauskienė politikams pristatė sprendimo projektą „Dėl išlaidų maitinimui, medikamentams, patalynei ir aprangai 2017 metų finansinių normatyvų nustatymo Šilutės rajono socialinių paslaugų įstaigose“ - Šilutės senelių globos namuose, Saugų vaikų globos namuose ir Šilutės paslaugų centre.

Politikams, sunerimusiems dėl keliskart padidėsiančių išlaidų senelių aprangai, ji sakė, kad jokios klaidos nėra: planuojamos išlaidos paskaičiuotos pagal normatyvus ir jos bus ne didesnės nei aplinkinių rajonų senelių namuose. Skirtumas tik tas, kad Šilutės senelių globos namai 2017 metais nebegaus labdaros, todėl visą aprangą ir patalynę reikės pirkti už Savivaldybės lėšas.

Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė politikams pasakojo, kad gavo Raudonojo Kryžiaus Šilutės skyriaus pranešimą, jog nuo 2017 metų nutraukiamas labdaros tiekimas Senelių globos namams.
Iki šiol globos namai daugelį metų naudojosi minėtos organizacijos teikiama labdara, todėl senelių aprangai ir patalynei išleisdavo neįtikėtinai mažai. Dabar, jeigu nebus surasti nauji labdaros tiekėjai, daug dalykų, kurie iki šiol buvo gaunami nemokamai, teks pirkti.

Ateina „plikų ir basų“ senelių

Savivaldybės korupcijos vertinimo specialistė J.Bandzienė, kurios vadovaujama komisija atliko sprendimo projekto antikorupcinį vertinimą, sakė, kad komisiją sudomino ne tik tai, jog išlaidos senelių aprangai padidės kelis kartus. Pasak J.Bandzienės, sprendimo projekte yra ir kuriozų: visiems gyventojams numatyta pirkti ir kojines, ir kelnaites, ir liemenėles, tarsi ir seneliams vyrams būtų liemenėlės reikalingos...

Socialinių paslaugų poskyrio vedėja A.Barauskienė politikus patikino, kad visų socialinių globos įstaigų planuojamos išlaidos maitinimui, aprangai ir patalynei buvo atidžiai patikrintos ir visi duomenys atitinka normatyvus - pateikti skaičiai yra vidutinės išlaidos vienam gyventojui.

D.Valodskienė ir įstaigos buhalterė sakė, kad yra sunku suplanuoti, kiek seneliams prireiks apatinių drabužių, nes niekas nežino, kiek naujų senelių atvažiuos į globos namus, kiek rūbų bus sugadinta ir pan.

Pasak įstaigos direktorės, neretai pasitaiko atvejų, kad darbuotojoms tenka vaikščioti po pigesnių rūbų parduotuves pirkti aprangą naujam gyventojui. „Juk pas mus dažnai atvežami pliki basi žmogeliai, kuriuos reikia vežioti pas gydytojus. Stengiamės, kad jie būtų aprengti švariai ir oriai. Įpirkti naujų drabužių neįstengiame, todėl dažnai perkame dėvėtų prekių parduotuvėse, kartais net už savo asmeninius pinigus“, - pasakojo D.Valodskienė.

Bus pavalgę ir aprengti

Išsiaiškinę priežastį, kodėl keliskart brangsta senelių apranga ir patalynė, politikai pritarė minėtam sprendimo projektui.

Be to, buvo pastebėta, kad maitinimo, medikamentų pirkimo normatyvai 2017 metais bus bemaž nepakitę, palyginti su praėjusių metų normatyvais.

Vienam asmeniui pamaitinti per parą Šilutės senelių globos namuose kitais metais bus skiriama 3,30 Eur; Saugų vaikų globos namuose ikimokyklinio amžiaus vaikams teks 4,10 Eur, mokyklinio amžiaus vaikams - 4,10 Eur. Sekmadieniais ir švenčių dienomis šis normatyvas didinamas 0,30 Eur.

Šilutės socialinių paslaugų centre vieno gyventojo maitinimui per parą bus skirta 3,50 Eur.

Išlaidos medikamentams ir slaugos priemonėms vienam asmeniui per parą Šilutės senelių globos namuose sudarys 3,30 Eur: iš jų medikamentams bus skiriama 0,68 Eur, slaugos priemonėms - 2,23 Eur, asmens higienos priemonėms - 0,39 Eur.

Saugų vaikų globos namuose tai pačiai paskirčiai kiekvienam vaikui per parą teks 0,20 Eur.
Išlaidos patalynei ir aprangai vienam asmeniui per metus Šilutės senelių globos namuose sudarys 146,00 Eur, Saugų vaikų globos namuose - 180,00 Eur.

Šis sprendimas įsigalios nuo 2017 m. sausio 1 d.

smurtas prevencija12 minučių. Per tieko laiko policijos pareigūnai iš bet kurio rajono kampelio turi nuvykti į įvykio vietą, gavę pranešimą apie smurtą šeimoje. Tokių pranešimų gaunama mažiausiai 4-5 per dieną. Per paskutiniuosius tris metų ketvirčius Šilutės rajone buvo pradėti 139 ikiteisminiai tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje. Tačiau šie skaičiai - tik ledkalnio viršūnė, nes dėl patirto smurto kreipiasi vos 15 proc. aukų.

Nuo lapkričio 25-osios - Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris dienos iki gruodžio 10-osios - Tarptautinės žmogaus teisių dienos, buvo minimas 16 dienų laikotarpis be smurto prieš moteris, kuriuo norima pasakyti, kad smurtas artimoje aplinkoje yra grubus žmogaus teisių pažeidimas, užtraukiantis baudžiamąją atsakomybę.

Prie šios akcijos prisijungė ir Kretingos moterų informacijos ir mokymų centras (KMIMC) - pirmadienį Šilutėje buvo organizuotas informacinis renginys „Matai smurtą - netylėk“. Kretingiškės šias akcijas vykdo jau nebe pirmus metus ir įvairia forma. Šiemet nuspręsta pasikviesti seniūnijų socialinius darbuotojus, savivaldybės, policijos atstovus ir visiems kartu panagrinėti šią skaudžią problemą.

Naujakuriu kanalai_1Kas kaltas dėl to, kad dalies Naujakurių kvartalo gyvenamųjų namų rūsiuose tyvuliuoja vanduo, - klausimas, jau ne vienerius metus nerimą keliantis ne tik to kvartalo gyventojams, bet ir Šilutės seniūnijos vadovams. 

Nebeapsikentę kai kurie naujakuriškiai rašė raštus, po jais rinko parašus ir mynė takus į savivaldybę bei seniūniją, tikėdamiesi, kad valdžia suras išeitį. Tačiau panašu, kad ją rasti nėra taip paprasta, o ateities prognozės dar prastesnės - specialistai įsitikinę, kad padėtis tik blogės.

Ukmergės naujienos