Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Akcija „Medžiok saugiai“ vyks ir gruodį

Image - Akcija „Medžiok saugiai“ vyks ir gruodį

  Spalį prasidėjusi šiemetinė aplinkosauginė akcija ,,Medžiok saugiai“ vyks iki gruodžio vidurio. Ji skirta užtikrinti, kad būtų vykdomi saugaus elgesio medžioklėje reikalavimai, teisėtai naudojami medžiojamųjų gyvūnų

Antradienis, 21 Lapkritis Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (0)

Oficialūs pranešimai

Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Image - Mažės rinkliava už įvažiavimą į Neringą

  Nuo rugpjūčio 21 dienos mažėja vietinė rinkliava už įvažiavimą transporto priemone į Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją – jis lengviesiems automobiliams mažės net keturis kartus nuo 20 iki 5

Penktadienis, 11 Rugpjūtis Komentarai (0)

Politika

Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

Image - Šilutiškis kelia iniciatyvą dėl laisvų seniūnų rinkimų

  Nenuorama Šilutės verslininkas Rimantas Jaruškevičius mano, kad jau laikas vėl iš naujo klibinti Seimą, kad šis toliau tęstų savivaldos plėtrą mūsų šalyje. Pasak R.Jaruškevičiaus, pagaliau turime savivaldybės merų rinkimus, dabar

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Problema

Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

Image - Potvynio vanduo traukiasi lėtai, plaukiojantys rulonai kemša polderio siurblinę

  Neįprasto darbo pastarąją savaitę turi UAB „Šilutės polderiai“ siurblinių eksploatacijos darbuotojai ir jų vadovas Ričardas Olberkis - jau kelias dienas darbuotojų brigada lupa iš siurblinės savaiminių vandens nuotekos ertmių šieno

Trečiadienis, 15 Lapkritis Komentarai (0)

Savivaldybėje

Politikai ir visuomenininkai spaudžia valdžią racionaliau tvarkyti buitines atliekas

Image - Politikai ir visuomenininkai spaudžia valdžią  racionaliau tvarkyti buitines atliekas

Darbo grupė „Dėl buitinių atliekų tvarkymo“ pirmą kartą po vasaros atostogų susirinko aptarti ir sužinoti kaip Šilutės rajono savivaldybės administracija įgyvendino jų siūlymus.Praėjo jau ketveri metai, kai savivaldybės komunalinių atliekų

Antradienis, 21 Lapkritis Komentarai (0)

Seniūnijose

Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Image - Kelyje pro Alseikas greičio pedalo nespauskime

Šilutės rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija nagrinėjo ir Švėkšnos seniūnijos gyventojų bei seniūno prašymą pailginti automobilių greičio ribojimo atstumą kelyje ties Alseikų kaimu.

Penktadienis, 13 Spalis Komentarai (0)

Problema

image-79753-panoV9-swowŠiemet kaip niekad dažnai girdime pranešimų apie tamsoje į kelią prieš pat atvažiuojančius automobilius išbėgusius žvėris.

Vieni vairuotojai tuoj po įvykių pranešė apie tai policijai, o atvykę pareigūnai kai kuriems iš jų suskubo rašyti protokolus, mat policija vairuotojus, dėl susidūrimų su žvėrimis patyrusius solidžių nuostolių, dar ir baudomis gali „apdovanoti“.

Kiti vairuotojai apie tokius įvykius nutylėjo ir jiems beliko tik suniokotas mašinas remontuoti ar net į metalo laužą išvežti.

Tretieji, kurių automobiliai po susidūrimo dar galėjo važiuoti, spruko iš įvykio vietos, nudaužtą stirną įsimetę į bagažinę.

„Tokios nelaimės ištiktą žmogų baudomis dar gąsdina valstybė, nesugebanti aptverti miškų bent jau ties regioninės reikšmės keliais“, - taip tokias situacijas komentuoja vairuotojai.

BUTAS2Ketvirtadienį Šilutės centre vidudienį buvo įsilaužta į butą, tik šį kartą įsilaužėliai buvo ne nusikaltėliai, bet UAB „Šilutės būstas“ suburta komanda. Užraktų specialisto atrakintų durų slenkstį peržengė minėtos įmonės santechnikai, antstolis ir buto savininko giminaitis, norėdami pagelbėti minėto buto kaimynams.

Negyvenamo buto savininkas kaimynams pridarė nuostolių, nes paliko varvančius vandentiekio vamzdžius.

MILIAUSKIENE AgggggggNTENA copyJau trečią mėnesį minami valdžios kabinetų slenksčiai, nerimsta redakcijos telefonas dėl ant daugiabučių namų stogų esančių televizijos antenų nuomos ir priežiūros mokesčių.

Šilutės daugiabučių namų gyventojai, kurių pastatai perduoti eksploatuoti bendrovei „Šilutės būstas“, už televizijos tinklo nuomą ir priežiūrą dabar gauna net dvi sąskaitas. Vieną sąskaitą už tą paslaugą atsiunčia UAB „Šilutės būstas“, kitą - individuali V.Miliauskienės įmonė.

gyvenimo kokybe guli ant kelioŠilutės rajono gyventojų gyvenimo kokybė krenta - konstatuoja žurnalas „Veidas“, šeštus metus atliekantis gyvenimo kokybės tyrimą Lietuvos miestuose ir rajonuose.

Šiemet žurnalo sudarytoje reitingų lentelėje mūsų rajonas nukrito per du punktus ir tarp 60 savivaldybių užėmė 53 vietą.
Kaimyninė Pagėgių savivaldybė - viena iš dešimties savivaldybių, kurią tyrėjai įvertino kaip turinčią daugiausiai socialinių bėdų. Ji įvardinta kaip mirštanti juodoji teritorija.

Kuršių marios. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Kuršių marių pakrantę prie Kuršių nerijos ketinama atiduoti Neringos savivaldybei. Tai numatančiam įstatymo projektui ketvirtadienį po pateikimo pritarė Seimas. Už balsavo 58 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, vienas susilaikė. Toliau klausimas bus svarstomas parlamento komitetuose.

Pagal projektą, Neringos savivaldybei turėtų būti perduodama 46,36 hektaro Klaipėdos miesto savivaldybės teritorijos dalis, 1644,57 hektaro Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijos ir 3170,1 hektaro Šilutės rajono savivaldybės teritorijos.

Ukmergės naujienos