Aktualijos

Edit

Amount of short articles:

Amount of articles links:

You can order sections with dragging on list bellow:

  • Aktualijos
Išsaugoti
Atšaukti
Reset

Gamta

Miško kirtimai saugomose teritorijose ir Europos Bendrijos svarbos buveinėse

Image - Miško kirtimai saugomose  teritorijose ir Europos  Bendrijos svarbos buveinėse

Sausio mėnesio straipsnio pataisymas:vietoj sakinio „Vakarų taigos buveinėse galimi visi miško kirtimai, išskyrus specialiuosius kirtimus, tačiau negali būti šalinama buveinėse susidaranti negyva mediena, siekiant sukurti įvairiaamžį, būdingos rūšinės sudėties ir

Penktadienis, 21 Vasaris Komentarai (0)

Gulbių skrydis

Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Image - Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Pagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko - ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas

Ketvirtadienis, 3 Lapkritis Komentarai (0)

Nuomonės ir komentarai

Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

Image - Nepatinkančią pavardę galima nesudėtingai pasikeisti

  Kai kurie žmonės nugyvena visą gyvenimą turėdami vieną pavardę, tačiau kiti dėl vienokių ar kitokių priežasčių savo asmenvardį pasikeičia. Migracijos teisės ekspertė Edita Prilepskienė įvardija, kokiais atvejais žmonės nusprendžia pavardę

Šeštadienis, 12 Rugpjūtis Komentarai (4)

Oficialūs pranešimai

Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Image - Bus skelbiami paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Ketvirtadienį bus paskelbti paskutinių valstybinių brandos egzaminų rezultatai. Abiturientai sužinos, kaip jiems sekėsi laikyti matematikos, istorijos ir geografijos

Ketvirtadienis, 11 Liepa Komentarai (0)

Politika

Liberalų sąjūdis pretendentu į Seimą siūlo A. Endziną

Image - Liberalų sąjūdis pretendentu  į Seimą siūlo A. Endziną

Kelti savo skyriaus pirmininką Audrių Endziną pretendentu į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėje rinkimų apygardoje Šilutės liberalsąjūdiečiai nusprendė trečiadienį, partijos skyriaus visuotiniame

Antradienis, 21 Sausis Komentarai (0)

Problema

Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

Image - Miško savininkas nesuvokia nevaleikų psichologijos: kaip galima taip teršti gamtą?

  Pirmadienio rytą redakcijai paskambino žmogus, kuriam parūpo, kas jo miške išmetė baldus ir jų nuolaužas. Pašyšių keliu pavažiavus apie porą kilometrų ir puskilometrį pasukus į mišką Gaidelių miško keliuku išmestos

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (0)

Savivaldybėje

Savivaldybės šilumos gamintojai didina šilumos kainą

Image - Savivaldybės šilumos gamintojai  didina šilumos kainą

Rudeniška šiluma, o ne žiemiškais speigais pasižyminti šiemetinė žiema džiugina visus, tik ne šilumos gamintojus. Tik šilumos gamintojų bendrovės darbuotojai vaikšto po centralizuotą šilumą gaunančius daugiabučius namus, ir tikrindami šildymo

Pirmadienis, 24 Vasaris Komentarai (3)

Seniūnijose

Gardamo gyventojai prašo apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Image - Gardamo gyventojai prašo  apšviesti miestelį, asfaltuoti kelius ir remontuoti kapinių vartus

Vasario 11 d. Savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus 2019 m. veiklos ataskaitos pristatytos Gardamo seniūnijos gyventojams. Gardamo seniūnijos gyventojai labiausiai domėjosi melioracijos griovių valymu, nes šiuo metu daugelio jų

Sekmadienis, 23 Vasaris Komentarai (0)

Problema

kazes dujosAktyvus ir neabejingas pirkėjas, net jei jis jau ir aštuntą dešimtį bebaigiantis, gali prispausti uodegą nesąžiningiems paslaugų teikėjams. Tą įrodė mūsų skaitytoja p.Kazė, kurią labai papiktino dujų pardavėjų sukčiavimas.

Pensininkė, pasvėrusi jai atvežtus dujų balionus ir įsitikinusi, kad juose trūksta po kelis kilogramus dujų, sugebėjo išsireikalauti, kad tiekėjai atitinkamai sumažintų tų balionų kainą. Be to, informavo tokius pažeidimus tiriančią Metrologijos inspekciją. Moteris akcentavo, jog kovoja ji ne tik už save - jai skauda ir dėl kitų apgaudinėjamų žmonių.

Ar toks šilutiškės poelgis turės įtakos jau kelis kartus baudas pelniusios dujų pardavimo įmonės veiklai, pamatysime ateityje.

siuskles knygnesiuŠiukšlių vežėjai šiukšles paliko šunims, varnoms ir vėjui.

Prieššventinio laiko džiugesį Gardamo seniūnijos Pašiliškės ir Juškaičių kaimų žmonėms jau ne vieną savaitę kartina... šiukšlės. Atliekų vežėjai „Ecoservice“ šiukšlių konteinerių šiame kaime nebetuština jau kelias savaites, atsikalbinėdami tai esą nepravažiuojamais keliais, tai neva sugedusiais automobiliais.

Panaši „šventinė“ padėtis ir Šilutėje. Redakciją užpylė skambučiai iš Melioratorių alėjos, Knygnešių, P.Jakšto, Vytauto gatvių, kurių gyventojai piktinasi, jog ir tarpušvenčiu, ir šventėms praėjus nebeturi kur išpilti atliekų: konteineriai perpildyti, krūvos atliekų dar nuo Kūčių suversta šalia jų.

ONUTE copySenas, vienišas ir psichikos negalią turintis žmogus paliktas vienas. Šaltame bute nėra tualeto, elektros, suskeldėjusios sienos, net krosnies nebeįmanoma įkurti.

Tokią situaciją nupiešė skaitytojos iš Rusnės skambutis. Moteris jaudinasi ne dėl savęs ir ne dėl giminaitės - dėl kaimynės, kuria, jos nuomone, nepasirūpina socialiniai darbuotojai.

„Šilutės naujienos“ aiškinosi, ar tikrai Rusnės socialiniai darbuotojai padarė viską, ką padaryti privalėjo.

image-79753-panoV9-swowŠiemet kaip niekad dažnai girdime pranešimų apie tamsoje į kelią prieš pat atvažiuojančius automobilius išbėgusius žvėris.

Vieni vairuotojai tuoj po įvykių pranešė apie tai policijai, o atvykę pareigūnai kai kuriems iš jų suskubo rašyti protokolus, mat policija vairuotojus, dėl susidūrimų su žvėrimis patyrusius solidžių nuostolių, dar ir baudomis gali „apdovanoti“.

Kiti vairuotojai apie tokius įvykius nutylėjo ir jiems beliko tik suniokotas mašinas remontuoti ar net į metalo laužą išvežti.

Tretieji, kurių automobiliai po susidūrimo dar galėjo važiuoti, spruko iš įvykio vietos, nudaužtą stirną įsimetę į bagažinę.

„Tokios nelaimės ištiktą žmogų baudomis dar gąsdina valstybė, nesugebanti aptverti miškų bent jau ties regioninės reikšmės keliais“, - taip tokias situacijas komentuoja vairuotojai.

BUTAS2Ketvirtadienį Šilutės centre vidudienį buvo įsilaužta į butą, tik šį kartą įsilaužėliai buvo ne nusikaltėliai, bet UAB „Šilutės būstas“ suburta komanda. Užraktų specialisto atrakintų durų slenkstį peržengė minėtos įmonės santechnikai, antstolis ir buto savininko giminaitis, norėdami pagelbėti minėto buto kaimynams.

Negyvenamo buto savininkas kaimynams pridarė nuostolių, nes paliko varvančius vandentiekio vamzdžius.