Jaunimo banga

IMG 6570Lietuvos kultūros tarybai priėmus sprendimą skirti dalinį finansavimą tęstiniam Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektui „Jaunųjų technologų akademija bibliotekoje“ (vadovė Akvilė Tamošiūnė), jį paruošę Informacijos skyriaus specialistai ėmė ruoštis naujos paslaugos bibliotekoje pristatymui.

Tai pamokos ir žaidimai su interaktyviais kubais iMO-LEARN. Tai šiuolaikinis sprendimas, sujungiantis dinaminį sėdėjimą ir skaitmeninį kinestetinį mokymąsi. Šie kubai – analogų neturintis, unikalus ir revoliucinis mokymosi būdas. Ergonominio dizaino interaktyvūs kubai turi integruotą judėjimo sensorių (giroskopą), kuris bevieliu būdu susijungia su interaktyvia programine įranga i3LEARNHUB.

eskizaiGardžiausi pyragai ir keksiukai, suknelių eskizai, velykinės puošmenos, - tai dalykai kuriuos pagamino Vydūno gimnazijos devintokės ir dešimtokės nuotoliniu būdu. Merginos parodė, kad technologijų pamokos ne vien mezgimas, siuvinėjimas ar nėrimas, bet ir maisto gaminimas, gamtinių medžiagų panaudojimas kuriant suknelių koliažus, pašnekesiai apie gyvenimą, tradicijas, šeimą.

95742052 4528937010465100_2189813698913107968_oŠeštadienį Vydūno gimnazijos mokiniai ir mokytojai šalia „IKI“ prekybos centro šilutiškiams dalino pačių siūtus daugkartinio naudojimo maišelius vaisiams ir daržovėms. Akcija priminė, kad prisidėti prie Žemę tausojančių pokyčių turime kiekvienas: mažiau vartoti, rūšiuoti atliekas, neišmesti maisto, daugiau vaikščioti pėsčiomis. Net vienas daugkartinis maišelis reiškia daug, nes pakeis dešimtis plastikinių, kurie panaudoti tik kartą teršia gamtą.

Gimnazistų akcija buvo tik viena projekto „Gyvenk kaip galima švariau, pikti kenkėjai budi tundroje“ dalių.

93119820 580534365897093_9139059844559405056_nApie nuotolinį mokymą kalbinome ir vyresnius mokinius - Vydūno gimnazijos vienuoliktokę Elzę ir abiturientą Vidmantą. Jiedu neslepia, kad šioje naujovėje labiausiai pasigenda tiesioginio kontakto su mokytojais.

Mokymas nuotolinis_2_Matas_3bJPGApžvelgiant pirmosios nuotolinio mokymo(si) savaitės rezultatus, galima pasidžiaugti suplanuotomis veiklomis ir jų įgyvendinimu. Visa tai pavyko dėl mokyklos bendruomenės susitelkimo ir profesionalumo. Mokytojai dalyvavo įvairiuose nuotolinio mokymo(si) seminaruose, vyko įvairios diskusijos dėl nuotolinio mokymo(si) programų ir platformų tinkamumo ir efektyvumo.