Jaunimo banga

Robotika komandaTikras industrinis robotas, daugkartinės ekskursijos į Fizinių ir technologijos mokslų centrą (FTMC) Vilniuje, išsamesnės paskaitos, robotų galerija, parodos ir dar daugybė įdomių dalykų šiais mokslo metais laukia Šilutės robotikos laboratorijoje „Tavo robotas“.

Laboratorijos įkūrėjas Eivanas Maksvytis, prieš atvykdamas dirbti į Šilutę, sau buvo davęs pusę metų - jeigu jo projektas nepavyks, grįš atgal į Švediją ir toliau dirbs telekomunikacijų kompanijoje „Ericsson IT“. Per pusmetį laboratorija sulaukė dėmesio tiek iš vietinės valdžios, tiek iš Švietimo ir mokslo ministrės. Ir nors viskas vyksta ne taip greitai, kaip norėtų, Eivanui užteko noro ir ryžto likti ir toliau kurti Šilutėje.

Idėjų nestokojantis vyras sugalvojo būdą, kaip modernizuoti informacinių technologijų pamokas. Juk klasėse galėtų būti ne tik stalai, kompiuteriai, bet ir... pačių vaikų sukonstruoti robotai, padedantys geriau suprasti programavimo kalbą.

JAUNIMO REIKALU_2Šilutės jaunimo reikalų taryboje, kuriai vadovauja Tomas Budrikis, susipažįstama su klausimais, kurie skirti Šilutės savivaldybės jaunimo perspektyvai. Į ketvirtadienį surengtą šios Tarybos posėdį atėjo Šilutės savivaldybės administracijos, politikų ir jaunimo organizacijų atstovai, kurie išreiškė nuomonę ar tiesiog išklausė pateiktus klausimus.

Švietimo skyriaus jaunimo koordinatorė Rimantė Čiutienė pateikė 10 klausimų, kurie buvo svarstyti, išklausyta ir jaunų žmonių nuomonė. Posėdyje dalyvavo 7 tarybos nariai - Rimantė Macijauskaitė (rajono mokinių taryba), Ričardas Čaikys (Pamario jaunimo organizacija) bei Šilutės savivaldybės administracijos atstovai Jurgita Skobienė, Vida Kubaitienė, Modestas Rauktys ir Rimvydas Petrauskis (Jaunimo erdvės vadovas) su savivaldybės politiku Tomu Budrikiu. Iš viso Jaunimo reikalų taryboje yra 12 narių.

meno mokyklaRugsėjo 3-ąją keliems šimtams jaunųjų šilutiškių ir juos lydintiems tėvams duris atvėrė ir Šilutės meno mokykla.

Jau trečius metus ši mūsų krašto jaunųjų menininkų kalvė, kuri anksčiau veikė dviejuose skirtinguose pastatuose, savo veiklą vysto miesto centre esančiose ir dabar jau tam pritaikytose patalpose. Šiemet mokykla džiaugsmingai pasitiko beveik pusės tūkstančio savo moksleivių būrį.

grabupiuose gandru_isskridimasGrabupių bibliotekoje vyko darbelių kūrimas, naujų knygų vaikams pristatymas ir mugė, skirta šv. Baltramiejaus arba Gandrų išskridimo dienai paminėti.

Lelininku-stovykla-2Visą vasarą Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko renginiai, kuriais buvo prisidedama prie jau trečius metus LR Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai”.

Šilutiškiai bibliotekininkai atostogaujantiems moksleiviams iš Šilutės, kitų Lietuvos miestų bei užsienio suteikė galimybę prasmingai praleisti atostogas. Jie rado gerą vietą įvairiapusiškam bendravimui su bendraamžiais: dalyvavo užsiėmimuose su elektronikos konstruktorių rinkiniais; naudodamiesi Xbox kompiuterinių žaidimų konsole šoko, kopė į viršukalnes, žaidė boulingą; pasitikrino žinias prie interaktyvaus ekrano; žaidė tradicinius stalo bei lauko žaidimus, kt.

Ukmergės naujienos