Jaunimo banga

Gyvunu gerove_mokyklojeBeglobius gyvūnus gelbstinti organizacija VšĮ “Šilutės gyvūnų gerovė” plečia savo veiklą ir pradėjo rengti paskaitas vaikams apie atsakingą elgesį su gyvūnais.

festivalyje silutiskes_Urte_ir_GintareLapkričio pabaigoje Vilniaus „Litexpo“ rūmuose buvo galima pamatyti daug atgijusių filmų bei kompiuterinių žaidimų herojų - įvyko populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Vienas iš spalvingiausių, muzikaliausių šio festivalio renginių. „Cosplay konkursas“. Į jį, parodyti savo sukurtų personažų kostiumų ir specialių šou atvyko dalyviai net iš įvairių pasaulio valstybių, buvo surengta daugiau nei 140 pasirodymų.

Būtent šiame, Lietuvoje pirmą kartą įvykusiame konkurse, pasirodė ir trys šilutiškės - Ieva Jankauskaitė, Gintarė Radionovaitė ir Urtė Jonaitytė. Merginos įkūnijo savo mėgstamų japoniškų animacinių filmukų ir kompiuterinių žaidimų herojus.

Ir nors jos oficiliai nieko šiame konkurse nelaimėjo, tačiau įgijo neįkainojamos patirties, susipažino su kitais dalyviais, pamatė pasaulinio lygo kino ir serialų žvaigždes.

Ieva, Gintarė ir Urtė savo įspūdžiais iš „Cosplay“ konkurso pasidalijo ir su „Šilutės naujienų“ skaitytojais.

3 vilkyciu_mokykla_erasmus_projektas_rumunijaVilkyčių pagrindinė mokykla tęsia savo dalyvavimą tarptautiniame Erasmus+ projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“.

Antraisiais projekto metais projekte dalyvauja mažiau šalių - Lietuva, Rumunija ir Italija. Antrasis mokinių susitikimas įvyko Rumunijoje, Tifesti mieste, delegaciją iš Lietuvos sudarė 4 mokytojos  ir  8 mokiniai.

pirmoji gimnazija_projektas_kuriame_lietuvaPernai startavo projektas „Kuriame Lietuvą!“, kurio metu Lietuvos mokiniai bando keisti piliečių pasyvumą savo pačių veiklomis, siekia skatinti jaunimą naudotis pilietinėmis teisėmis sprendžiant visuomenei svarbius klausimus, stiprinti jaunų žmonių atstovavimą vietos gyvenime, suteikti žinių apie jaunimo galimybes Europos Sąjungoje.

salunas konkursas_panevezyjePanevėžyje vyko IV tarptautinis šokių konkursas „Christmas Stars”, kurį organizavo Panevėžio „Meno ir ugdymo studija”.

Didžiulėje kino teatro „Garsas” arenoje rungėsi Lietuvos ir Latvijos miestų įvairaus amžiaus ir įvairių šokio žanrų kolektyvai: gatvės, šou, klasikos bei modernaus šokio.

Ukmergės naujienos