Jaunimo banga

abiturientas arlauskasAntradienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, pagerbti sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę šalies abiturientai, tarptautinio bakalaureato ir profesinio mokymo įstaigų absolventai. Tarp jų - ir tris šimtukus - iš lietuvių kalbos, anglų kalbos ir informacinių technologijų egzaminų surinkęs šilutiškis Lukas Arlauskas.

Lukas gerai žinomas daugeliui šilutiškių. Nuo 8 metų jis pradėjo kurti pasakas ir pasakojimus, vėliau virtusius užkrečiančiomis istorijomis. Tai vienas jauniausių rajono rašytojų, kuris nesiliauja stebinti kraštiečius. Vaikinas iš viso yra parašęs penkias autorines knygeles, taip pat penkis kartus apdovanotas „Lietuvos Maximalisto“ stipendija.

„Šilutės naujienoms“ Lukas dar anksčiau minėjo, kad ruošiasi studijuoti Kauno technologijų universitete programų sistemas, nes nuo pat vaikystės jį žavi kompiuteriai. Tad šiandien jau galime jį pasveikinti ir su šiuo įvykdytu svarbiu žingsniu, nes šis šilutiškis - jau studentas.

vasara pasysiu_bibliotekoje1Pašyšių bibliotekoje toliau tęsiasi akcijos „Atverk duris vasarai“ renginiai.

stovyklos vaikuVasaros atostogos artėja prie pusiaujo, tad tai viena, tai kita rajono moksleivių grupė dar išvyksta atostogų prie jūros.

Šeštadienį į netoli Palangos esančią stovyklą „Žilvitis“ išlydėta 11 Šilutės socialinių paslaugų centro globojamų vaikų, o antradienį į Palangą, į stovyklą „Raganė“ išvyko dar gausesnė - 34 rajono moksleivių grupė. Daugumos jų poilsį finansuoja rėmėjai iš Švedijos ir Vokietijos, keletą kelialapių nupirko ir politikas, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Tomas Budrikis.

entrepreneur-593357 960_720Jau ketverius metus daugiau kaip 150 Jaunimo garantijų iniciatyvos koordinatorių, projektų „Atrask save“, „Naujas startas“ darbuotojų, savanoriškos tarnybos mentorių visoje Lietuvoje dirba su jaunimu (15-29), padėdami planuoti jų karjerą, įveikti patiriamus sunkumus sugrįžus iš užsienio, suteikiant reikalingą pagalbą netekus darbo - padedant jiems įgyti naudingos praktikos, imtis naujų veiklų, savanorystės ir atrasti save iš naujo.


Nuo projekto pradžios jame dalyvavo 42 437 jaunuoliai, 19 023 iš jų įsidarbino, pradėjo mokytis, įgijo kvalifikaciją.

vyduno gimnaija_isvykaBirželio 14 dieną grupė įvairių klasių vydūniečių svečiavosi Žemaitijos nacionaliniame parke.

Ukmergės naujienos