Jaunimo banga

Knygos keliasBiblioteka – knygų namai. Dažnas čia patiria skaitymo malonumą, tačiau nemažai šių dienų vaikų ir jaunimo patiria ir skaitymo kančias – privalomus sąrašus, mokyklinę programą ir pan. Pasaulį užvaldžius kompiuteriams, internetui, daugelis vaikų nebesupranta, koks džiaugsmas yra paimti gerą knygą į rankas ir nusikelti į jos istorijos verpetus.

 

20200302134706 SmoningumodidinimomnuoBEPATYIKovą „Vaikų linija“ skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ, šiemet kviesdama visuomenę sutelkti dėmesį į patyčias virtualioje erdvėje. Kas trečias tėvas teigia nežinantis, kaip reikėtų reaguoti, jei jo vaikas susidurtų su patyčiomis internete. „Vaikų linija“ kartu su partneriais pristato socialinę kampaniją „Internete BE PATYČIŲ“, kuria siekia suteikti reikalingų žinių suaugusiems ir vaikams, kaip tinkamai elgtis, susidūrus su elektroninėmis patyčiomis.

Kintu vaikaiPriekulės socialinių paslaugų vaikų dienos centro meninio būrelio „Amatų dirbtuvės“ vaikų darbai ne kartą buvo eksponuoti Kintų bibliotekoje. Vieno susitikimo metu bibliotekininkė pasidžiaugė, kad įgyvendinant projektą „Robotų ir savo krašto tyrinėtojai – 2“ bibliotekoje galima rengti robotikos dirbtuvėles vaikams. Socialinė darbuotoja Sigita Perutavičienė prasitarė, kad ir Priekulės socialinių paslaugų dienos centro vaikai norėtų tai išbandyti. Tad vasario 18-ąją Kintų bibliotekoje surengtos robotikos dirbtuvėlės.

Naumiescio vaikaiŽemaičių Naumiesčio bibliotekoje kasmet vasario 21-ąją minime Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Šiemet netradicinė pamoka „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“ surengta vasario 13 dieną. Pamokoje dalyvavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleiviai su lietuvių kalbos mokytojomis Jūrate Daugaliene ir Lilija Lengviniene.

Lauciu vaikaiLaučių jaunimas vasario 19 dieną kartu su Laučių bibliotekininke atvyko į Šilutės F. Bajoraičio viešąją biblioteką pasitikrinti žinias apie Šilutės kraštą keliaujant interaktyviu žaidimu „Grindopolis“.