Jaunimo banga

popiezius silutes_jaunimas5Rugsėjo 22-osios popietę iš visos Lietuvos atvykęs jaunimas užpildė Vilniaus Katedros aikštę ir jos prieigas. Čia buvo surengtas vienintelis Vatikano valstybės vadovo susitikimas su katalikiškuoju jaunimu Baltijos šalyse.

Skelbiama, kad dar vasarą internetu buvo išdalyta apie 30 tūkst. nemokamų kvietimų. Šiame susitikime dalyvavo ir Šilutės krašto jaunieji katalikai. Į ilgai lauktą ir planuotą kelionę išvyko arti 100 moksleivių iš Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos, Šilutės.

„Momentas, kai pamatai mojuojantį Popiežių iš taip arti neprilygsta vaizdui televizijos ekrane. Būnant šalia norisi verkti iš laimės, emocijos ir įspūdžiai užvaldo sielą. Kaskart giedant „Jėzus Kristus- mano viltis!“ norėjosi verkti ir šiurpuliukai pereidavo kūnu, nes Šventoji dvasia palietė ir mano mažą širdutę. Dabar pasikeitė mano požiūris į viską, pasaulį matau kitokiomis spalvos. Už tai esu dėkinga savo tikybos mokytojai, kurios dėka visa tai patyriau“, - išgyvenimais dalinosi moksleivė Greta Lozoraitytė.

daikininke sigute_achRugsėjo 13 d., ketvirtadienį, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale vyko edukacinės akvarelės dirbtuvės su dailininke, viena žymiausių vaikų knygų iliustruotoja Lietuvoje, rašytoja Sigute Ach.

grabupiu bibliotekaRugsėjo 14-osios  popietę Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai ir jų mokytojos po pamokų susirinko į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vykusią popietę „Raidė + raidė = žodis“. Šilčiau nei prabėgusi vasara juos pasitiko dainelė ,,Abėcėlė“.

ezerinyteŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir Žemaičių Naumiesčio filiale vyko susitikimas su vaikų ir jaunimo knygų autore Ilona Ežerinyte.

Rašytoja į literatūrą atėjo su pasakų knyga „Šunojaus diena“, kuri 2016 metais Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse pelnė pirmą vietą, o vėliau - Aldonos Liobytės premiją už reikšmingiausią debiutą. Romanas „Sutikti eidą“ - kita rašytojos knyga, Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nominantė, apdovanota Prano Mašioto premija kaip geriausia 2016 m. vaikų ir paauglių knyga, šiemet įtraukta į Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Garbės sąrašą (IBBY Honour List).

skaitymo issukisŠtai ir baigėsi birželio 1 dieną startavusios žaismingos varžytuvės. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas prisijungė prie Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų vykdytos skaitymo skatinimo iniciatyvos „Vasaros iššūkis“. Dalyviai  sau ir savo draugams įrodė, kad vasarą gali perskaityti daugiau nei kelias knygas. Viskas, ką reikėjo padaryti, tai perskaityti 5 knygas ir atsakyti į 5 klausimus. Priėmę skaitymo iššūkį bibliotekos skaitytojai laimėjo puikių prizų!

Ukmergės naujienos