Jaunimo banga

sveksnos sanatorine zvereliaiJau ne vienerius metus Švėkšnos specialiojoje mokykloje vykdomas projektas „Baltajam badui - ne“, kurio tikslas padėti miško žvėreliams ir paukšteliams įveikti žiemos negandas, ugdyti vaikuose meilę ir atjautą gamtai.

Žiemą svarbus auklėtojų R.Eidukienės, D.Budvytienės, A.Norvilienės ir jų ugdytinių rūpestis - paukščių ir gyvūnų globa.

Sausio pradžioje buvo paskelbtas originaliausios lesyklėlės konkursas. Technologijų mokytojų V.Didžiūno, I.Girskienės ir auklėtojų padedami mokiniai darė lesyklėles iš įvairių medžiagų. Buvo panaudoti seni kamuoliai, plastikiniai buteliai, kartonas, mediena. Aktyviausi dalyviai apdovanoti, jų padarytų lesyklėlių nuotraukos išsiųstos į Delfi.lt paskelbtą konkursą.

saugose rasytoja kepenieneKlaipėdietė rašytoja Nijolė Kepenienė - poetė ir prozininkė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Nors yra parašiusi kelis romanus suaugusiesiems, bet save vadina vaikų rašytoja. Kuria eilėraščius, pasakas, apsakymus, apysakas. Randa laiko ir vertimams iš anglų į lietuvių kalbą, lieja akvareles, ėmėsi net iliustruoti savo knygas. Pelnytai gali pasidžiaugti solidžiu išleistų knygų bagažu ir premijomis už kūrybą.

Susitikimą su rašytoja organizavo Saugų vaikų darželio auklėtoja Irena Rimkuvienė.

Giedre pupsyteEuropos Komisijos rengiamo kasmetinio jaunųjų vertėjų konkurso nugalėtoja pripažinta Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleivė - vienuoliktokė Giedrė PUPŠYTĖ.

Naumiestiškė nurungė kitus 60 moksleivių iš visos Lietuvos.

isvykimTarptautiniai moksleivių mainai - tai puiki galimybė moksleiviams išvykti į užsienio šalį, joje mokytis ir gyventi metus, pusmetį ar vasarą, išmokti naują kalbą, pažinti pasaulį ir kitokią kultūrą, susirasti draugų iš viso pasaulio, nugalėti savo baimes ir įveikti iššūkius.

„YFU Lietuva“ organizacija, vykdanti moksleivių mainus, skuba pranešti, kad laikas registracijai tirpsta kaip sniego pusnys už lango.

tukstantmecio vaikaiŠilutės Vydūno gimnaziją pasiekė žinia, kad Eimantas Šaulitis, 3k klasės gimnazistas, pateko į „Tūkstantmečio vaikų“ finalą. Visas smulkmenas, kaip tai įvyko, žino tik jo palaikymo komanda, važiavusi drauge su Eimantu į Vilnių, į vienuoliktokų pusfinalio filmavimą.

Ukmergės naujienos