Jaunimo banga

VydunasAtostogaujantys Vydūno gimnazijos moksleiviai džiūgauja sekmadienio vakarą sužinoję, kad jie iškovojo pergalę fotokonkurse, vykusiame parodos „Studijos 2013“ metu. O džiaugtis yra ko: vydūniečių laimėtas prizas - grupės „G&G Sindikatas“ koncertas.

Iš visų Lietuvos kampelių į „Litexpo“ parodų rūmuose vykusią parodą „Studijos 2013“ suvažiavę mokyklų atstovai Mykolo Riomerio universiteto stende galėjo pasirinkti jiems įdomiausią profesiją ir iliustruoti ją čia pat sugalvotu fotosiužetu.

Universitetas turėjo įvairių drabužių, kuriais apsivilkę moksleiviai imitavo galimas studijuoti profesijas ir įsiamžino nuotraukose. Tos nuotraukos dalyvavo fotokonkurse.

Už nuotraukas visą savaitę balsavo „Facebook“ lankytojai ir rezultatai paskelbti vasario 17 dieną.

vainuto simtadienis„Liko šimtas dienų tarp klasės draugų,   Liko šimtas dienų tarp geltonų suolų,
Vienas šimtas dienų, svajomis apsuptų,
Vienas šimtas dienų, kai jautiesi čia savu.“

Šis eilėraštis Vainuto vidurinės mokyklos stende skelbė apie artėjančią šimtadienio šventę.

sveksnos sanatorine zvereliaiJau ne vienerius metus Švėkšnos specialiojoje mokykloje vykdomas projektas „Baltajam badui - ne“, kurio tikslas padėti miško žvėreliams ir paukšteliams įveikti žiemos negandas, ugdyti vaikuose meilę ir atjautą gamtai.

Žiemą svarbus auklėtojų R.Eidukienės, D.Budvytienės, A.Norvilienės ir jų ugdytinių rūpestis - paukščių ir gyvūnų globa.

Sausio pradžioje buvo paskelbtas originaliausios lesyklėlės konkursas. Technologijų mokytojų V.Didžiūno, I.Girskienės ir auklėtojų padedami mokiniai darė lesyklėles iš įvairių medžiagų. Buvo panaudoti seni kamuoliai, plastikiniai buteliai, kartonas, mediena. Aktyviausi dalyviai apdovanoti, jų padarytų lesyklėlių nuotraukos išsiųstos į Delfi.lt paskelbtą konkursą.

saugose rasytoja kepenieneKlaipėdietė rašytoja Nijolė Kepenienė - poetė ir prozininkė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Nors yra parašiusi kelis romanus suaugusiesiems, bet save vadina vaikų rašytoja. Kuria eilėraščius, pasakas, apsakymus, apysakas. Randa laiko ir vertimams iš anglų į lietuvių kalbą, lieja akvareles, ėmėsi net iliustruoti savo knygas. Pelnytai gali pasidžiaugti solidžiu išleistų knygų bagažu ir premijomis už kūrybą.

Susitikimą su rašytoja organizavo Saugų vaikų darželio auklėtoja Irena Rimkuvienė.

Giedre pupsyteEuropos Komisijos rengiamo kasmetinio jaunųjų vertėjų konkurso nugalėtoja pripažinta Žemaičių Naumiesčio gimnazijos moksleivė - vienuoliktokė Giedrė PUPŠYTĖ.

Naumiestiškė nurungė kitus 60 moksleivių iš visos Lietuvos.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt