Jaunimo banga

isvykimTarptautiniai moksleivių mainai - tai puiki galimybė moksleiviams išvykti į užsienio šalį, joje mokytis ir gyventi metus, pusmetį ar vasarą, išmokti naują kalbą, pažinti pasaulį ir kitokią kultūrą, susirasti draugų iš viso pasaulio, nugalėti savo baimes ir įveikti iššūkius.

„YFU Lietuva“ organizacija, vykdanti moksleivių mainus, skuba pranešti, kad laikas registracijai tirpsta kaip sniego pusnys už lango.

tukstantmecio vaikaiŠilutės Vydūno gimnaziją pasiekė žinia, kad Eimantas Šaulitis, 3k klasės gimnazistas, pateko į „Tūkstantmečio vaikų“ finalą. Visas smulkmenas, kaip tai įvyko, žino tik jo palaikymo komanda, važiavusi drauge su Eimantu į Vilnių, į vienuoliktokų pusfinalio filmavimą.

katyc gruodisLietuvos moksleiviai dalyvavo AB LESTO organizuotame „EKO Kalėdų“ konkurse, kuriam kūrė 2013 metų kalendorius ekologine tema. Kiekvienas kalendoriaus lapas turėjo atskleisti draugiškas aplinkai veiklas, kurias gali atlikti kiekvienas gyventojas.

Fantazijos neribojo ir prie aplinką tausojančių idėjų sklaidos prisidėjo ir Katyčių pagrindinės mokyklos 7 klasės moksleiviai. Jų darbas neliko neįvertintas. Nors katytiškiai ir nelaimėjo pirmųjų prizinių vietų, tačiau jų originalus, ekologiškas ir kruopštus darbas apdovanotas specialiuoju prizu.

raudonkepuraite seria gyvunusŠilutės lopšelio - darželio „Raudonkepuraitė“ vaikų savivaldos klubas „Tvarkiukas“ parengė netradicinio ugdymo savaitės „Globokime paukštelius ir žvėrelius“ projektą.

Projekto metu vaikai su auklėtojomis skaitė literatūros kūrinius, vartė enciklopedijas, susipažino su žiemojančiais paukščiais, išmoko juos pamėgdžioti, diskutavo.

Daug žinių mažieji įgijo stebėdami darželio kieme įrengtą lesyklėlių alėją, kurioje - apie 50 lesyklų, pagamintų vaikų ir jų tėvelių bei darželio staliaus.

pasysiu kaledosKalėdinė eglė ir šiemet sužibo Pašyšių kaimo parkelyje. Tuo pasirūpino trys jauni žmonės - Artūras Miklovis, Marius Bernotas ir Vidas Šiaudvytis. Jie parvežė eglę, kurią dovanojo girininkas Jurgis Preikšas ir eigulys Vitalijus Rupšys.

Eglės puošimu rūpinosi Rima Miklovytė. Ji kartu su kaimynų V. ir R.Kumžų šeima pagamino ir puošmenas.

Eglės įžiebimas Pašyšiuose tradiciškai vyksta, kai mokyklos bendruomenė surengia kalėdinį žiburėlį. Į šią šventę rogėmis atvažiavo ir Kalėdų Senelis su Snieguole, nešini maišu dovanų. Skambėjo Kalėdų giesmės, eilėraščiai, vyko žaidimai.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt