Jaunimo banga

sveikuoliai Vainutas 6Vainuto vidurinė mokykla, priklausanti sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, skatina sveiko gyvenimo būdą nuo mažų dienų, į sveikos gyvensenos mokymą įtraukia ne tik vaikus, bet ir tėvelius.

Mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja Aldona Juknienė kiekvieną mėnesį rengia sveiko maisto dieną, kurioje mamos ruošia maistą mažiesiems. Šią dieną mokiniai ne tik skanauja sveiko maisto patiekalų, bet kartu su mokytoja mokosi ir sveiko gyvenimo būdo, higienos įgūdžių, aptaria kaip apsisaugoti nuo ligų.

Vaikų fizinį aktyvumą skatina įvairūs smagūs renginiai. Štai neseniai mokiniai su rogutėmis siautė renginyje „Rogučių  šėlsmas“: vežiojo vienas kitą, leidosi nuo kalno.

rimante pristato plana14-29 metų Šilutės rajono jaunuoliai laisvalaikiu dažniausiai susitinka su draugais ir vaikštinėja po parduotuves. Daugiau nei pusę rajono jaunimo galima priskirti žemai politinio - pilietinio aktyvumo kategorijai. Matoma tendencija, kad jaunimo veiklų finansavimas mažėja. Tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl jaunimas tampa pasyvus.

Šie ir daugelis kitų jaunimo situacijos aspektų atskleisti Jaunimo problemų sprendimo Šilutės rajono savivaldybėje plane. Planą „Šilutės naujienoms“ komentavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, naujoji Savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorė Rimantė VITKAUSKAITĖ.

raudonkepuraite gaisrineVienas iš priešmokyklinės grupės uždavinių - skatinti vaikus veikti, bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais ir suaugusiaisiais, kartu plėtojant jų emocinę, socialinę ir kultūrinę patirtį.

Šeima, ugdymo įstaiga, socialiniai partneriai ir mus supanti aplinka - pagrindiniai vaiko ugdytojai, kurie turi kasdien bendrauti. Ypač svarbūs tėvelių pasiūlymai, pastebėjimai, pagalba pedagogui, o tuo pačiu ir visai vaikų grupei.

Jau daug metų to siekiame Šilutės lopšelio - darželio „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinėje grupėje. Su tėveliais tariamės, kaip jie galėtų prisidėti, kad vaikai kuo daugiau veiktų, pamatytų, veiklose būtų aktyvūs dalyviai, o ne stebėtojai. Turime vertingų pasiekimų ir norime jais pasidalinti.

VydunasAtostogaujantys Vydūno gimnazijos moksleiviai džiūgauja sekmadienio vakarą sužinoję, kad jie iškovojo pergalę fotokonkurse, vykusiame parodos „Studijos 2013“ metu. O džiaugtis yra ko: vydūniečių laimėtas prizas - grupės „G&G Sindikatas“ koncertas.

Iš visų Lietuvos kampelių į „Litexpo“ parodų rūmuose vykusią parodą „Studijos 2013“ suvažiavę mokyklų atstovai Mykolo Riomerio universiteto stende galėjo pasirinkti jiems įdomiausią profesiją ir iliustruoti ją čia pat sugalvotu fotosiužetu.

Universitetas turėjo įvairių drabužių, kuriais apsivilkę moksleiviai imitavo galimas studijuoti profesijas ir įsiamžino nuotraukose. Tos nuotraukos dalyvavo fotokonkurse.

Už nuotraukas visą savaitę balsavo „Facebook“ lankytojai ir rezultatai paskelbti vasario 17 dieną.

vainuto simtadienis„Liko šimtas dienų tarp klasės draugų,   Liko šimtas dienų tarp geltonų suolų,
Vienas šimtas dienų, svajomis apsuptų,
Vienas šimtas dienų, kai jautiesi čia savu.“

Šis eilėraštis Vainuto vidurinės mokyklos stende skelbė apie artėjančią šimtadienio šventę.