Jaunimo banga

kovo 11 bibliotekojeUgdant pilietiškumo jausmą bibliotekose, darželiuose, mokyklose valstybinių švenčių progomis vyksta įvairūs renginiai, kuriuose jaunieji lankytojai turi galimybę daugiau sužinoti apie Lietuvos istoriją bei kultūrą.

Pilietiškumo pamoka - apie Vasario 16-ąją

Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialo bibliotekininkės pakvietė skaitytojus į pilietiškumo pamokas. Vasario 15 d. vyko dokumentinio filmo „Vasario 16-oji: mįslės ir ieškojimai“ (režisierius Jonas Banys) peržiūra.

jausmai ir emocijos zvaigzdute1Norint išmokti valdyti, tinkamai reikšti jausmus, pirmiausia juos reikia labai gerai pažinti. Reikšti savo jausmus vaikus reikia mokyti nuo mažens, o tai tikrai nelengva užduotis.

Lopšelyje - darželyje „Žvaigždutė“ socialinis pedagogas organizuoja užsiėmimus su vaikais, kurių metu yra ugdomi gebėjimai tiksliai išreikšti, valdyti jausmus ir ketinimus. Jausmų valdymo vaikai mokosi žingsneliais, naudojant atsipalaidavimo, muzikos, žaidimo terapijas.

Visi jausmai ir emocijos žmogui vienodai reikalingi ir reikšmingi. Jų negalima sudėlioti į lentynėles, kaip teisingų ir klaidingų, bjaurių ir gražių, tinkamų ir netinkamų. Visus kilusius jausmus reikia išjausti, juos išgyventi.

sokiu konkursas traukinukasPirmąją pavasario dieną Klaipėdos vaikų laisvalaikio centrą sudrebino 9-asis respublikinis mažųjų šokėjų festivalis - konkursas „Traukinukas-2013“.

Į šį festivalį - konkursą vyko Šilutės rajono vaikų meno mokyklos choreografijos skyriaus kolektyvo „Pamarietė“ dviejų amžiaus grupių šokėjai. Jų vadovė - Judrė Railienė.

duonos kepykla rambyno kalnasGardus kepamos duonos ir bandelių su įdaru kvapas vakar apgaubė į UAB „Rambyno kalnas“ kepyklą atskubėjusį pradinukų būrį. Čia Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos pirmokėliai su mokytoja Irma Kelpšiene patys pamatė duonelės ir bandelių kelią iki jų stalo, o kepyklos gamybos direktorė Jolanta Deveikienė ir patiems padėjo išsikepti po savąją bandelę.

Į netradicinę pamoką kartu su mažaisiais smaližiais užsukusioms „Šilutės naujienoms“ tai irgi buvo proga pasmalsauti apie kepėjų verslo subtilybes, čia kepamos duonelės įvairovę ir šilutiškių pomėgius.

karolis 2Elektroninės muzikos kūrėjas šilutiškis Karolis GEČAS, interneto pasaulyje žinomas kaip Carl G, sėkmingai lipa DJ karjeros laiptais.

Abiturientas dėkingas savo tėvams, kad šie laiku paspaudė jį „po padu“ ir taip neleido nuklysti šunkeliais - tuomet Karoliui neliko nieko kita, kaip ieškoti savo širdžiai mielos veiklos.

Atrastas pomėgis užvaldė ne tik jį patį, bet sudomino ir tūkstančius klausytojų - į internetą įkeltus Carl G muzikos įrašus perklausė daugiau nei 39 000 žmonių.