Jaunimo banga

Kadras iš O.Venckaus filmuko "Vienas". / Youtube.com nuotr.Šilutės Vydūno gimnazijos 3g klasės moksleivis Oskaras Venckus tapo Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuojamo projekto ŽALIASIS KODAS „Žalio filmuko“ konkurso laureatu.

Gimnazisto sukurtas animacinis filmas "Vienas" - tarp 11 geriausių „Žalio filmuko“ konkursui pateiktų trumpametražių filmų. Šie geriausieji pateko į ŽALIOJO KODO filmukų rinkinį, kurį ketinama dar ne kartą parodyti skirtingų su ekologija susijusių renginių metu.

azuoliukas himna dainuojaApie 1000 į mokyklas išleistų vaikų - tokį kraitį jau sukrovė Šilutės vaikų lopšelis - darželis „Ąžuoliukas“, švenčiantis 30-ties metų sukaktį.

Visus tuos metus įstaigai ir jos pedagogėms vadovaujančios direktorės Irutės LEKAVIČIENĖS žodžiais tariant, „joms taip lemta: sutikti mažus, prisirišti prie jų ir pamilti, užauginti vaikystės sparnus ir paspaudus rankas išsiskirti...“

Penktadienį ši mažųjų kalvė sulaukė garbių svečių, priiminėjo sveikinimus, šoko ir dainavo kartu su Kapitonu Flintu ir Giliuku, o visai bendruomenei pasižadėjo išauginti dar daug giliukų kartų.   

Gimnazistai balsuojaAntradienį ir trečiadienį Šilutės pirmojoje ir Vydūno gimnazijose vyko projekto „Man ne dzin“ organizuotos pilietiškumo paskaitos, kuriose gimnazistai išreiškė savo valią balsuodami simuliaciniuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose.

Projektas „Man ne dzin“, gyvuojantis jau aštuntus metus, prieš kiekvienus rinkimus Lietuvoje organizuoja renginius, kuriais siekiama jaunimui suprantama kalba parodyti, kodėl svarbus jų, kaip vienos iš didžiausių visuomenės grupių, dalyvavimas rinkimuose.

Darželyje "Gintarėlis" - Rudenėlio šventė. / Organizatorių nuotr.Šilutės lopšelyje - darželyje "Gintarėlis" surengta tradicinė Rudenėlio šventė.

Spalio 4-osios rytą, rudenėjančiu takeliu visus einančius į "Gintarėlį" pasitiko kasmetinė nuotaikinga vaikų ir tėvelių rudens gėrybių parodėlė "Jau ruduo atėjo – gausus derlius užderėjo!"

Lauke surengta spalvinga rudens gėrybių paroda džiaugėsi ne tik vaikai, jų tėveliai ir visa įstaigos bendruomenė, bet ir į svečius atvykęs rudeniniais lapais pasipuošęs "Dėdė Rudenėlis" (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vitalija Martišienė), nešinas pilnu maišu įvairiausių rudens turtų.

sveksnos spcec. mokykla 6Švėkšnos specialiosios mokyklos auklėtiniams surengta neįprasta popietė – Vilkų kampo bandonijų ir armonikų muziejuje jie apžiūrėjo senovinius instrumentus ir klausėsi pasakojimų apie muzikos instrumentų istoriją.

Šioje mokykloje dirbantis muziejaus savininkas Mindaugas Nogaitis supažindino su įvairių muzikos instrumentų raida, pamokė jais groti, papasakojo kaip iš paprasčiausių medžiagų pagaminti muzikos garsus skleidžiantį instrumentą.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt