Jaunimo banga

sveksnos spcec. mokykla 6Švėkšnos specialiosios mokyklos auklėtiniams surengta neįprasta popietė – Vilkų kampo bandonijų ir armonikų muziejuje jie apžiūrėjo senovinius instrumentus ir klausėsi pasakojimų apie muzikos instrumentų istoriją.

Šioje mokykloje dirbantis muziejaus savininkas Mindaugas Nogaitis supažindino su įvairių muzikos instrumentų raida, pamokė jais groti, papasakojo kaip iš paprasčiausių medžiagų pagaminti muzikos garsus skleidžiantį instrumentą.

pasysiu svente raso projektaVizualus šventinio turizmo žemėlapis - tokią idėją galvoje nešiojasi Pašyšių jaunimo organizacijos „Pašyšių jaunimas“ nariai. Šalia strateginių Šilutės rajono švenčių galima atrasti jau 5 metus vykstančią Pašyšių kaimo šventę, kurią savo iniciatyva organizuoja patys žmonės.

Šiemet iš bendruomenės narių estafetės lazdelę perėmė jaunimas. Jie tapo pirmaisiais rajone, kurie surengė šventę visam kaimui. Pirmasis kepinys neprisvilo, tad jaunieji pašyšiškiai jau kuria naujus planus.

ruduo 7Ruduo – pats turtingiausias metų laikas. Sodai pilni obuolių, darže gausu daržovių. Vaikams džiaugsmas pasipuikuoti, ką savo tėvelių darže ir sode užaugino per vasarą, ką jų mikliosios rankelės iš rudens gėrybių sugeba sukurti. Pagaminti ką nors gražaus nelengva, bet tėveliai su savo atžalomis sumano įmantriausių darbelių ir vis nustebina naujomis idėjomis.

Rudenėjančiu rugsėjo taku į Saugų vaikų darželį atkeliavo rudens gėrybių šventė, kurios kasmet vaikai nekantriai laukia. Mažieji, kurdami linksmuosius darbelius iš įvairiausių rudens gėrybių – vaisių, daržovių ir uogų, išgyvena kūrybos džiaugsmą. Auklėtoja Irena Rimkuvienė pastebi, kad vaikams labai svarbus laikas, kurį praleidžia kartu su tėveliais.

sporto svente vainuteVainuto vidurinė mokykla mokslo metus pradeda aktyvia sportine veikla. Praėjusią savaitę mokykloje surengta kasmetinė rudens sporto šventė, kurioje dalyvavo visi mokiniai - nuo mažiausio iki didžiausio.

Krikštynos Vainuto vidurinėje mokykloje. / Organizatorių nuotr.Jau tapo tradicija – rugsėjo viduryje Vainuto vidurinėje mokykloje vyksta 11-tokų krikštynos. Nuo pat ankstyvo ryto mokykloje vyravo šventinė nuotaika. Krikštatėviai 12-tokai rinkosi anksti ryte ir lauke krikšto vaikų. Dvyliktokai pasipuošė juodai, o vienuoliktokai atėjo apsirengę nuo vaikystės likusiais drabužiais. Ir kaip visa tai spalvingai atrodė!

8 valandą ryto vienuoliktokai ir dvyliktokai susirinko mokyklos aktų salėje. 11-tokai gavo mokykloje nešiotis po trinkelę malkų, kaip santarvės, meilės ir taikos simbolį. Pertraukų metu skambėjo muzika.