Jaunimo banga

zibu popiete skaitovai 3305Žmonės, kaip medžiai, sugeria šilumą, surenka pačius karščiausius spindulius, kad sušildytų širdis. Todėl ir susirinkome į popietę tam, kad pasisemtume gerumo, sušildytume savo širdis prisimindami poetą Justiną Marcinkevičių.

Šio renginio sumanytoja - gydytoja Regina Kulpienė - Jaunienė.

bikavenu popieteBikavėnų pradinėje mokykloje susirinko bendruomenės keturios kartos: vaikai, tėvai, seneliai ir proseneliai. Numetus medžiam paskutinius lapus, nuvytus gėlei, išskridus paukščiams bikavėniškiai suruošė rudens palydas.

Pradinukai parengė gėrybių parodą. Ir kaip kasmet mokytojų ir vaikų suruošta muzikinė programa džiugino močiutes ir senelius.

Nuo mokinių neatsiliko ir tėveliai. Mokinių tėvelių dainoms akomponavo G.Dirgėlienė. Tėvų tarybos pirmininkė D.Auškalnienė ir D.Dirgėlienė suvaidino situaciją „Pasiklydusi mergaitė“.

lugne gargzduoseŠilutės sportinių šokių klubo „Lūgnė“ šokėjai, aktyviai dalyvaujantys sportinių šokių varžybose Lietuvoje ir už jos ribų, spalio ir lapkričio mėnesiais pasiekimų metraštį papildė naujais medaliais.

Sėkmingą sportinių šokių sezoną šilutiškiai pradėjo spalio 8 d. Klaipėdoje. Kvalifikacinėse sportinių šokių varžybose „Tigrimos taurė 2011“ jaunučiai II E4 grupės šokėjai Rinas Kuturys ir Emilija Grikšelytė laimėjo 5-ąją vietą.

emblema1Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras nuo pat pirmųjų savo gyvavimo metų aktyviai dalyvauja kasmetinėse suaugusiųjų švietimo savaitėse, kurias UNESCO komisijos iniciatyva organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija.

Šiemet tokia savaitė jau dvylikta, ji buvo skiriama 21 amžiaus švietimo aktualijoms: mokymuisi žinoti, mokymuisi veikti, mokymuisi gyventi kartu, mokymuisi būti ir labiausiai orientuota į „senjorus“ - brandaus amžiaus žmones. Siekta sudaryti sąlygas įvairių kartų žmonėms patirti bendravimo ir veiklos kartu džiaugsmą.

Vaikai pamatė ožį ne tik iš paveikslėlių. / Ramunės Klymantienės nuotr.Šiuolaikiniai tėveliai atitolę nuo etninio ugdymo tradicijų, ypač nuo mūsų Pamario krašto tautosakos bei papročių. Todėl lopšelio - darželio "Pušelė" pedagogai sukūrė etninę kultūros ugdymo programą "Pažinki Pamario kraštą", kurios pagalba vaikai ir jų šeimos įtraukiami į kultūrinį tautos gyvenimą, skatinami dalyvauti kalendorinių, tautinių švenčių apeigose, supažindinami su mūsų krašto vertybėmis ir kūryba.

Ypač vaikų mėgiama šventė tapo Martyno diena (Ožkos diena, švenčiama lapkričio 11 d.). Tai paskutinė rudens šventė, kurios metu vaikai prisimena piemenavimo tradicijas Mažojoje Lietuvoje. Nuotaikingai palydi rudenį ir su „balta ožka“ linksmai, žaismingai pasitinka žiemą.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt