Jaunimo banga

saugu vakaroneEtninė kultūra sudaro kiekvienos tautos kultūros pamatą ir paveldą. Per daugelį metų ji formavosi kartu su žmogumi, apimdama visas jo materialiojo ir dvasinio gyvenimo sritis. Etninės kultūros dalį sudaro gyvos, iš kartos į kartą perimamosios tradicijos, patenkančios kultūrinėn aplinkon, nuolat pritaikant jas prie naujų poreikių.

sodina inkakliaiKiekvieną pavasarį, minint Žemės dieną, vis nauji įspūdžiai ir naujos žinios aplanko Inkaklių kaimo pradinukus. Tai įvairūs konkursai, skatinantys saugoti Žemę, inkilų kėlimas pirmiesiems pavasario pranašams, talkos ir akcijos, verčiančios pradėti švarintis nuo savo kiemo.

zurnalistaiJuknaičių pagrindinės mokyklos jaunieji žurnalistai aplankė Šilutės rajoninių laikraščių „Pamarys“ ir „Šilutės naujienos“ redakcijas.

Prieš kelionę jie galvojo, kad ten spausdinami laikraščiai, bet sužinojo, kad laikraščiai spausdinami ne redakcijoje, o spaustuvėje.

Europrotai 071Baigėsi penktasis - finalinis turnyro „Europrotai“ etapas F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Finale susitiko šešios geriausios Šilutės komandos: „Eurowin“, „Draugelės“, „Euronautai“, „Zigzagas“, „Ereliai“, „Kūlverstukai“.

Mokiniai pateikė literatūrinę kompoziciją: skaitė  eilėraščius ir ištraukas iš Maironio  knygų "Jūratė ir Kastytis", "Mano gimtinė", "Pavasario balsai", atliko dainas. / Renatos Ivaščenkienės nuotr.Jau dvyliktąjį kartą Lietuvoje rengiama Nacionalinė bibliotekų savaitė, kuri prasidėjo balandžio 23 d. 12 val. bendru renginiu visose Lietuvos bibliotekose. Tai jau tradicija tampantis renginys, kurio metu bibliotekos kviečia savo bendruomenės narius iš naujo atrasti garsiausių Lietuvos rašytojų kūrinius, klausytis jų ar savitai interpretuoti.

Į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Miesto filialo renginį „Ten, kur Nemunas banguoja...“ , skirtą Maironio metams, rinkosi mažieji bibliotekos lankytojai ir Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokiniai.