Jaunimo banga

Eivanas Maksvytis_robotikos_dirbtuvesAr žinote, kad kitais metais Šilutėje gali atsirasti labai daug naujų gyventojų... robotų humanoidų?!. Vaikštančių, skraidančių, plaukiančių ar dar kitaip vykdančių žmogaus komandas. Šiuos robotus pagamintų ne kas kitas, o patys šilutiškiai - vaikai, suaugę, paaugliai - visi tie, kam įdomus programavimas.

Ši, atrodo, neįtikėtina idėja vos už kelių mėnesių turėtų virsti realybe. Tuo įsitikinęs daug kur pasaulyje pabuvojęs programuotojas 31-erių Eivanas Maksvytis
.
Šiuo metu jis gyvena Švedijoje, yra „Ericsson IT“ kompanijos vieno iš padalinių vadovas. Jau kitų metų pradžioje Eivanas planuoja mūsų mieste atidaryti dirbtuves, kuriose būtų gaminami robotai.

„Pasaulis keičiasi sparčiu tempu, vis daugiau žmonių darbo perima mašinos. Atsilikimas nuo šiuolaikinių technologijų gali brangiai kainuoti. Vaikai nuo pirmųjų klasių turėtų būti mokomi programavimo“, - primena E.Maksvytis.
Eivanas svajoja drąsiai - jis norėtų, kad ateityje Šilutė taptų robotikos centru Lietuvoje. O kad tai išsipildytų, jam reikalingas visos Šilutės bendruomenės palaikymas.

„Tą galima daryti Vilniuje, tą galima daryti Klaipėdoje, bet labiausiai neįtikėtina, kad tą galima daryti Šilutėje. O kodėl ne?..“, - iššūkį meta vyras.

 

robotas2Jau nuo kitų metų sausio mėnesio daugiau kaip 150 vaikų ir jaunuolių nuo 9 iki 16 metų turės galimybę penkis mėnesius tobulinti mokslo žinias gilindamiesi į robotikos subtilybes. Tuo pasirūpino VšĮ Robotikos akademija ir „Energijos sprendimų centras“, kuris parėmė Robotikos akademijos norą įgyvendinti projektą „Vaikų ir jaunimo užimtumo skatinimas pasitelkiant STEAM ugdymo priemones“. Projekto metu dienos centrai ir vaikų namai galės pretenduoti gauti net penkių mėnesių mokymus bei įrangos, kuri liks centrams. Projektas buvo inicijuotas po ne vienkartinio bendradarbiavimo su organizacija „Gelbėkit vaikus“.

Apie projektą ir kaip jis bus įgyvendinamas kalbamės su VšĮ Robotikos akademijos direktoriumi Džiugu Luku Eiduku ir turinio komandos vadovu bei bendraįkūrėju Kristijonu Vasiliausku.

 

learn-2001847 960_720Darželyje prabėganti vaikystė yra tas metas, kai žmogus aktyviausiai mokosi bendravimo gebėjimų. Maži vaikai yra itin imlūs kalboms ir tai puikus laikas mąstymui lavinti. Užsienio kalbos pamokos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams padeda įgyti įvairių, ne tik kalbinių gebėjimų. Plačiau apie tai pasakoja Raminta Rupšienė, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė, leidyklos „Šviesa“ anglų kalbos ugdymo priemonių autorė.

 

1 vyduno_gimnazija_briuselyje_parlamentePaskutinėmis lapkričio dienomis Europos Parlamento (EP) narė Laima Andrikienė pakvietė aktyvius Šilutės Vydūno gimnazijos mokinius Luką Strelnikovą, Vytenį Papievį, Martyną Vekterį kartu su mokytoja Sandra Tamašauskiene paviešėti Briuselyje.

2 pamario_mokykla_tevu_savaiteŠilutės Pamario pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių tėvų savaitė.

Ukmergės naujienos