Jaunimo banga

eko dizaino_konkursas_vaikamsPrasidėjus naujiems mokslo metams, Lietuvos vaikai vėl kviečiami pajusti ryšį tarp kūrybiškumo ir ekologijos  bei dalyvauti jau penktajame eko dizaino konkurse „Kita forma“. Konkursas tęsis iki lapkričio 10 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami parodų centre „Litexpo“.

Deimante 3Katytiškė Deimantė Gruzdytė jau antrus metus gyvena antrame pagal dydį Pietų Korėjos mieste Busane, kur Dongseo universitete studijuoja žaidimų kūrimą.

Vilniuje įstojusi į Mykolo Romerio universitetą mergina žinojo, kad po dviejų kursų dvejiems metams turės išvažiuoti į Pietų Korėją, nes abiejų šalių universitetai vykdo jungtinę „Informatikos ir skaitmeninio turinio“ studijų programą.

„Tolima šalis manęs nebaugino. Mokslus Korėjoje labiau vertinau kaip galimybę, nei kaip iššūkį“, - sako ji.

Svetima neįprasta kalba, gerokai karštesnis klimatas nei Lietuvoje, kalnai, korėjietiška virtuvė, vietinų gyventojų smalsumas - tai dalykai, prie kurių katytiškei teko priprasti, gyvenant tolimoje ir egzotiškoje šalyje. Gyvendama čia ji netgi patyrė žemės drebėjimą.

Jūsų dėmesiui - egzotiškas interviu su D.Gruzdyte iš tolimosios Pietų Korėjos.

zu mokykla_mergaites_su_dokumentaisRugsėjo 6 d. pasibaigė priėmimo į profesines mokyklas antrasis etapas, ir jau pirmadienį, rugsėjo 11 d., tapo aišku, kiek jaunuolių panoro mokytis Šilutės žemės ūkio mokykloje.

Taigi mokslo metus pradeda net 194 pirmakursiai. 25 iš jų įstojo į Žemaičių Naumiesčio skyrių, kur specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai mokosi virėjo ir apdailininko (statybininko) specialybių.

 

iluts r._PKPirmąsias mėnesio dienas pareigūnai Tauragės apskrityje skyrė didelį dėmesį eismo saugumui. Gausios pareigūnų pajėgos, išsidėsčiusios prie pėsčiųjų perėjų, užtikrino viešąją tvarką ir rūpinosi moksleivių saugumu. Pareigūnai mažiausiems eismo dalyviams padėjo saugiai pereiti gatvę.

Greta Gudaityte_su_Vaida_Galinskiene„Rundina, dikta - ta y fest merga“, - šišioniškišką komplimentą, reiškiantį „apvali, tvirta yra šauni mergina“ lengvai ištaria 18-metė juknaitiškė Greta Gudaitytė.

Lietuvininkų tarme mergina domisi nuo šeštos klasės. Greta pati yra šišioniškė, jos seneliai, proseneliai čia gyvenę. Mokydamasi Šilutės pirmojoje gimnazijoje, paskatinta mokytojos Vaidos Galinskienės Greta ėmė labiau gilintis tik į šio krašto tarmę, bet ir į istoriją, kurią, anot jos, turėtų žinoti kiekvienas, save vadinantis šilutiškiu.

Jaunoji lietuvininkų tarmės puoselėtoja dalyvavo daugelyje konkursų, laimėjo prizines vietas.
Mergina buvo viena iš šešių Pirmosios gimnazijos abiturientų, kuriems 2017 metais buvo skirtos vienkartinės stipendijos už kryptingą, labai gerą mokymąsi, prizines vietas olimpiadose, aukštus valstybinių brandos egzaminų rezultatus, puikius pasiekimus kūrybinėje, visuomeninėje veikloje.

Ukmergės naujienos