Jaunimo banga

juknaiciu mokykla_stovykla1Pasibaigus mokslo metams, birželio 11-22 dienomis, Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“. Joje atostogas aktyviai ir turiningai leido 1-7 klasių mokiniai. Stovyklą vykdė pradinių klasių mokytojos R.Urbonavičienė, A.Miklovienė, B.Verbuvienė, kūno kultūros mokytoja N.Švedienė ir socialinė pedagogė S.Žemaitytė. Stovykla yra tęstinė, vykdoma jau dvyliktus metus.

zemaiciu naumiestyje_robotaiŽemaičių Naumiesčio gimnazijos „Poilsio“ stovyklos dalyviai birželio 20 d. buvo pakviesti į Šilutės r. Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialą. Vaikai išbandė techninei kūrybai skirtą edukaciją, kurioje mokėsi kurti savo robotus. Užsiėmimus vedė Šilutės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda ir vyresnysis bibliotekininkas Tomas Poteliūnas.

saugu stovyklaTrečiąją stovyklos dieną vaikų keliai vedė į Taurų atrakcionų parką. Mokiniai turėjo progą dieną praleisti laipynėse - karstynėse. Iš pradžių labai nedrąsiai, o paskui jau lengvai visi po keletą kartų įveikė Geltonąją trasą. Įspūdžių patyrė labai daug, išbandyti teko drąsą, jėgas ir ištvermę.

sveksniskiu isvyka_birzelis_5Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos Ig klasės mokiniai, kartu su keliais pagalbininkais iš II-III gimnazinių klasių vyko į Valdovų rūmus, paskutiniajai „Jungiam Lietuvą“ projekto etapo kovai.

kintu biblioteka_ismanusis_namasAr žinai, kas yra „protingas“ namas? O kas yra išmanus įrenginys? Visa tai galėjot sužinoti atvykę 2018 m. birželio mėnesio 14 d. į Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą, kur vyko paskaita - dirbtuvėlės „Išmanieji namai“.

Užsiėmimą vedė Vilniaus universiteto, Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto mokslo darbuotoja dr. Anita Juškevičienė.  Užsiėmimuose buvo pakviesti dalyvauti Kintų pagrindinės mokyklos 5 - 6 klasių mokiniai. Paskaitos metu buvo paaiškinta kas yra išmanusis namas, jo pagrindiniai komponentai, robotų rūšys, saityno kartos, valdiklių „Micro:bit“, „Arduino“, „Codebug“ ir kompiuteriuko „Raspberry Pi“ skirtumai ir panašumai. Kartu išbandėme NFC žymelių programavimą, aptartas jų panaudojimo galimybės.

Ukmergės naujienos