Jaunimo banga

"Žibų" vasario 16-osios šventė. / Organizatorių nuotr.Prabėgusi Vasario 16-osios diena ir artėjanti dar viena Lietuvai reikšminga data - Kovo 11-oji verčia visus dar kartą susimąstyti, kodėl šios datos, mums lietuviams, yra ypatingos? Kaip šių dienų reikšmę  paaiškinti patiems mažiausiems lietuvaičiams?

Jau priešmokyklinėse ugdymo įstaigose vaikai yra mokomi mylėti savo kraštą, savo Tėvynę. Kaip meilę mylimai Lietuvai gali parodyti darželinukas ar pradinių klasių mokinukas?

zibu pirmokeliaiŠilutės Žibų pradinės mokyklos 1a klasės mokiniai dalyvavo tarptautiniame INTERNATIONAL EDUCATION and RESOURSE NETWORK projekte, kurio tikslas - supažindinti mokinius su įvairių šalių, projekto partnerių kultūra, švenčių tradicijomis bei siekti tarpkultūrinio bendradarbiavimo tarp įvairių šalių mokyklų.

raudonkepuraite svente vasario 16Mažieji šilutiškiai, lankantys „Raudonkepuraitės“ darželį, visą savaitę mokėsi tapti tikrais savo krašto piliečiais, mylinčiais savo artimuosius, Tėvynę ir nuolat besirūpinantys sodo ir miško gyventojais.

kvartetas 2Šilutės kraštas neabejotinai galėtų suburti savo chorą ir varžytis populiariame televizijos projekte „Chorų karai“, - tokią išvadą galėtume padaryti pasiklausę pedagogės, chorvedės Gražinos Matulienės.

Jos vadovaujamuose choruose aistra dainai dega didelis būrys muzikos mėgėjų. Dabar jos mokinių kvartetas pakliuvo į „Dainų dainelės“ respublikinį turą ir yra vienas iš dviejų konkurse besivaržančių vaikinų kvartetų visoje šalyje.

jaunimo projektasJau ne pirmus metus bendruomenės „Rusnės šeima“ suaugusiųjų rūpesčiu yra tapęs klausimas, kaip jauniems žmonėms sukurti tokias gyvenimo kaimo vietovėse sąlygas, kad jiems nekiltų minčių nei visam laikui persikelti į didmiesčius, nei juolab palikti Lietuvą. Ši užduotis nėra iš lengvųjų. Tačiau bendruomenė jos ėmėsi. Juk reikia imtis iniciatyvos.