Jaunimo banga

 

TautosakaVasario 1-osios rytą į Kintų biblioteką sugužėjo Kintų pagrindinės mokyklos pirmokai ir ketvirtokai, lydimi mokytojų Irenos Šerkienės ir Ilonos Papievienės. Pradinukai pirmiausia grąžino perskaitytas knygeles ir išsirinko kitas, kurias skolinosi iš bibliotekos.

 

Pamario mokyklaŠilutės Pamario pagrindinė mokykla jau ne pirmą kartą dalyvauja Erazmus+ projekte. Šį kartą partneriais tapo penkios šalys: Lenkija, Italija, Olandija, Portugalija ir Lietuva. Jos vykdo tarptautinį projektą „Raise Your Voice, Cross your Borders“, skirtą politikos propagavimui jaunimo tarpe. Pojekto dalyviai susitikę kaskart vis kitoje šalyje vykdys įvairias veiklas, susijusias su aktyvios jaunimo politinės pozicijos formavimu.

 

Pasysiu vaikai_2Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale jau penktus metus veikia neformalaus vaikų švietimo būrelis ,,Naminuko palėpė“. Jame vaikai skaito literatūros kūrinius, susipažįsta su vaikų rašytojų gyvenimu ir kūryba, dalyvauja įvairiose akcijose, mokosi dirbti kompiuteriu, konstruoja, piešia, kuria.

 

driftas 3„Černobylis“ Šilutėje, o „Meksika“ – Klaipėdos rajone? Tai jaunimo pamėgtų vietų pavadinimai, kuriose jie renkasi, rengia automobilių „drifto“ (šonaslydžio) treniruotes, grožisi automobiliais, tiesiog kartu praleidžia laisvalaikį.

Legali „drifto“ treniruotė vasarą įvyko senosios Šilutės lentpjūvės aikštelėje, vadinamajame Černobylyje. Stebėti šonaslydžio, o kartu ir dalyvauti jame suvažiavo keli šimtai automobilių sporto entuziastų, daugiausiai iš Klaipėdos. Organizuojant šį renginį stipriai prisidėjo šilutiškis Vidmantas Činauskas, kuris taip pat yra ir Klaipėdos BMW renginių organizatorius.

 

Šilutės Vydūno gimnazijos vienuoliktokas pripažįsta, kad šiuo metu jo gyvenimą valdo automobiliai ir fotografija. Kartu jis prašo Šilutės valdžios atkreipti dėmesį į tai, kad mūsų miesto jaunimas norėtų legalios aikštelės, kurioje galėtų treniruotis „driftinti“.

 

51190462 2474081292663766_8695254079225462784_nProgramavimas, pažintis su svetainių ir žaidimų kūrimu, LEGO robotų valdymas, skrydžiai su dronais - tai dalykai, kurių Šilutės moksleiviai mokosi miesto bibliotekoje. Visus šiuos išmanius dalykus vaikams perprasti padeda bibliotekos darbuotojas, patyręs programuotojas Ovidijus Kulda. Kelias programavimo kalbas išmanantis bei kompiuterių sandarą puikiai žinantis specialistas pripažįsta, kad dirbti su vaikais nėra lengva, tam reikia kantrybės, tačiau viską atperka rezultatas.

Nesistengiantis būti griežtu mokytoju ir vaikams kalbantis jiems suprantama kalba, vyras į savo užsiėmimus pritraukia keliasdešimt mažųjų šilutiškių, kurie čia ne tik išmoksta šiuolaikiškų dalykų, bet ir pailsi nuo namų, mokyklos, išsikalba.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt