Jaunimo banga

saugu mikso_mokykla_20_metu1Kovo 16-osios pavakarę Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos salė buvo pilnutėlė: susirinko buvę ir esami mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir jų tėvai bei gausus būrys garbingų svečių. Mokykla ir miestelio bendruomenė minėjo J.Mikšo vardo suteikimo mokyklai dvidešimtmetį.

Ypač renginį ir visą dieną įprasmino Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesoriaus, habilituoto daktaro Domo Kauno atvykimas. Jis kartu lankėsi Virkytų kaime, kur gimė ir mokėsi Jurgis Mikšas, skaitė mokiniams pranešimą, priminė J.Mikšo gyvenimo istoriją bei kitų žymių mūsų kraštiečių veiklą.  Prof. D.Kaunas garbingai vadinamas mokyklos krikštatėviu.

J.Mikšas (1862 - 1903 m.) gimė Virkytuose, mokėsi Tilžėje. Jis pirmasis iškėlė laikraščio „Aušra“ leidimo idėją, o nuo 1883 metų buvo laikraščio leidėjas ir redaktorius. J.Mikšas taip pat organizavo Mažosios Lietuvos lietuvių visuomenės sąjūdį. Deja, šis daug nuveikęs žmogus buvo nepelnytai pamirštas. Todėl 1998 metais profesorius D.Kaunas ir pasiūlė Saugų mokyklą pavadinti J.Mikšo vardu. Kaip vėliau savo kalboje profesoriaus žodžius, pasakytus prieš 20 metų, priminė šišioniškių tarmės saugotoja Vaida Galinskienė, neišsaugotas žmogaus atminimas greitai nubėga užmarštin.

raudonkepuraite kas_yra_patycios2Šilutės lopšelio - darželio „Raudonkepuraitė“ bendruomenė įsijungė į socialinę akciją - savaitę „Be patyčių“. parengtas projektas apėmė kiekvieną dieną ir buvo gausu įvairių vaikams įdomių veiklų.

Festivalis SvajoneSavaitgalį Šilutėje įvyko devintasis respublikinis vaikų ir jaunimo populiariosios vokalinės muzikos festivalis „Svajonė“, skirtas atkurtos Lietuvos 100-mečiui. Vieninteliame tokiame renginyje mūsų krašte dalyvavo 200 gyvai dainuojančių atlikėjų iš visos Lietuvos: Utenos, Elektrėnų, Kėdainių, Klaipėdos, Gargždų, Šiaulių, Mažeikių ir, žinoma, iš pačios Šilutės.

Festivalio vizitinė kortelė - šiltas ir draugiškas bendravimas, kurio metu dalyviai ir jų mokytojai gali įvertinti vieni kitus ir išmokti kažko naujo.

vilkyciu mokykla_erasmus_projektas1Vilkyčių pagrindinė mokykla jau antrus metus dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte „Socialinės atskirties mažinimas per verslumą ir savanorystę“. Neseniai sulaukėme trečiojo mokinių susitikimo, kuris vyko Lietuvoje, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje. Į Lietuvą atvyko 20 žmonių delegacija iš Italijos ir Rumunijos - po 3 mokytojus ir 7 mokinius.

Taurages erdveje_silutiskiaiKuo gyvena kaimyninėje Tauragės savivaldybėje esanti atvira jaunimo erdvė (AJE), kiek ji gauna finansavimo iš Savivaldybės, kaip vyksta bendradarbiavimas su valdžia, kaip į erdvę pritraukiamas jaunimas - šiuos ir kitus dalykus pamatė Šilutės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos nariai, suorganizavę išvažiuojamąjį posėdį į Tauragę.

„Pamatėme, kad Tauragės atviroje jaunimo erdvėje viskas daug moderniau. Jie taip pat gauna daugiau dėmesio iš Savivaldybės, o su jaunimu ten dirba du žmonės“, - pasakojo Šilutės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, jauniausias Tarybos narys Tomas Budrikis.

Jis pripažįsta, kad tauragiškiams būtų galima pavydėti, tačiau geras kaimynų pavyzdys įkvepia stengtis ir patiems bei tikėti, kad ateityje Šilutės AJE peraugs į jaunimo centrą.

Ukmergės naujienos