Jaunimo banga

Neptuno komandajaunimo_naktis_kintuose5Jau penktus metus iš eilės Kintų daugiafunkciame centre knibždėjo „Jaunimo nakties“ dalyviai. Šiemet Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus darbuotojai šiai progai parengė ir atvežė intelektualų pramoginį žaidimą „Ruletės iššūkis jaunimui“.

Tautosaka SaugosePasakojamoji tautosaka - tai pasakos, pasakėčios, sakmės, anekdotai, patarlės ir priežodžiai, mįslės, užkalbėjimai, maldelės, būrimai, garsų pamėgdžiojimai, greitakalbės, skaičiuotės ir t. t. ir pan. Pasakos bene įdomiausias pasakojamosios tautosakos žanras. Pasakos žinomos nuo mažens, jas sekdavo prieš miegą namuose, darželiuose, o vėliau teko su jomis susidraugauti skaitant pirmąsias knygas.

profesijos diena_jankaus_mokykla3Džiugu, jog tradicija susipažinti su įvairiomis profesijomis M.Jankaus pagrindinėje mokykloje tęsiasi. Šiais metais 1a klasės mokiniai turėjo galimybę susipažinti su prekybininko profesija. Igno mamytė Inga Lamsodienė pakvietė apsilankyti parduotuvėje „Eglė“.

pirmoji gimnazijaIlgametė Šilutės pirmosios gimnazijos partnerė Vokietijoje Halepagheno gimnazija (Bukstehude) jau antri metai vykdo mokinių, besimokančių vokiečių kalbą ir norinčių pagilinti vokiečių kalbos žinias, projektą. Sumanytojas ir realizatorius - tarptautinių mainų programos vadovas, anglų ir prancūzų kalbų mokytojas H.Hausmanas.

mokiniu 2Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras pakvietė švietimo, kultūros įstaigas, dienos centrus, bendruomenės centrus ir kitas organizacijas spalio 5-7 dienomis vykti į edukacinę išvyką į Helsinkio mokslo centrą „Heureka“ (Suomija). Tai dovana toms organizacijoms, kurios aktyviausiai dalyvavo iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“ ir vaikams suteikė galimybę prasmingai ir nemokamai leisti vasaros atostogas.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt