Jaunimo banga

pramogadienis masina_copyRugsėjo 1-ąją, šeštadienį, karšta buvo šalia Šilutės kultūros ir pramogų centro. Čia vyko jau tradicinis vasaros užbaigimo ir Mokslo metų pradžios renginys - Pramogadienis.  Pramogų ir įdomių užsiėmimų, kaip ir naudingų edukacijų, čia netrūko nei mažam, nei dideliam.

Kitą dieną Šilutės švento Kryžiaus katalikų bažnyčioje įvyko šv. Mišios už mokytojus, mokinius ir jų tėvelius.

Taigi, šeštadienį pramogavę, o sekmadienį įgavę rimties bei susikaupimo, darželinukai, moksleiviai, mokytojai bei jų tėvai pirmadienį sugrįžo į mokyklas - su nauja energija semtis žinių, augti ir tobulėti.

DSC 0069Dar kupini vasaros įspūdžių, tačiau su naujomis viltimis ir tikslais, nešini gėlėmis pirmadienį į Šilutės miesto ir rajono mokyklas sugrįžo mokiniai. Vieniems tai pirmoji šventė mokykloje, kitiems - jau paskutinė.

Vakar Šilutės rajono mokyklų duris pravėrė maždaug 4655 mokiniai, ir tai yra maždaug 163 mažiau, nei pernai rugsėjo 1-ąją (buvo 4818). Kol kas nesutikslintais duomenimis, juos pasitiko apie 650 mokytojų (pernai rajono mokyklose dirbo 648 pedagogai).

 

Šiuos mokslo metus pradėjo visos pernai veikusios mokyklos, jokių reorganizacijų ar uždarymų šiemet rajone nebuvo. Užtat padaugėjo ikimokyklinukų - atidarytos net 6 naujos grupės.

 

lazeriu kambarys_3Lazerių labirintas - tai dar viena nemokama pramoga Šilutės jaunimui ir ne tik, kurią ruošia išradingieji Šilutės bibliotekininkai.

Į šį labirintą patekęs žmogus pasijus kaip veiksmo filme, kur vyksta banko apiplėšimas: turės išsirangyti per švytinčius lazerius, jų nepaliesdamas. Jeigu tai pavyks, išbandymo dalyvis pereis į kitą lygį, o jei ne - ištrūkti iš pinklių turės dar kartą.

Vyriausioji bibliotekininkė Dalia Bardauskienė atskleidžia, kad ši idėja ne nauja. Užduotis su lazeriu pernai veikė bibliotekininkų sukurtame galvosūkių kambaryje „Bebaimių 12“.

„Pastebėjome, kad išbandymo kambario dalyviams ypatingai patiko užduotis su lazeriais. Kilo idėja patobulinti viską, persikelti į didesnes patalpas ir padaryti vien tik lazerių užduotis, kurios būtų kelių lygių“, - pasakojo ji.

Rimante MacijauskaiteVasarai įsibėgėjus, rugpjūčio 5-9 dienomis, būrys moksleivių iš 34 Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) padalinių skubėjo į Taujėnuose vykstantį LMS vasaros forumą „Įžiebk pilietiškumo kibirkštį” 2018.

IMG 8995Rugpjūčio 22 dieną Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale vyko užsiėmimai su bepilotėmis  skraidyklėmis (dronais), įsigytais vykdant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Jaunųjų technologų akademija” bibliotekoje”. Šiuo projektu siekiama suburti besidominčius naujausiomis informacinėmis technologijomis Šilutės rajono vaikus ir jaunimą, įtraukti juos į bendrą netradicinę veiklą, skatinti jų saviraišką.

Ukmergės naujienos