Jaunimo banga

 

ProfAntanasMaziliauskasŠalies abiturientams sparčiai artėja lemiamų apsisprendimų metas, kokiu keliu eiti toliau, o didžiuosiuose miestuose jau prasideda ir aukštųjų mokyklų studijų mugės. Jų metu universitetai bei kolegijos moksleiviams siūlo dešimtis studijų krypčių ir šimtus programų.

Sparčiai besivystančiame pasaulyje jaunam žmogui šiandien išsirinkti studijas nėra lengva – gali būti, kad po penkerių ar dešimties metų jų darbo vietą užims robotas arba šiandien dar net neišrasta technologija. Vis dėlto, ekspertai prognozuoja, kad tikrai neapsiriks tie, kurie savo ateitį susies su klimato kaita ir augančios žmonijos populiacijos aprūpinimu saugiu maistu.

nakties zygis_2Šeštadienį (sausio 17-18 d.) 18-ąjį kartą vyko naktinis žygis „Klaipėdos sukilimo dalyvių keliais“. Jis buvo skiriamas Lietuvos kariuomenės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Žygio dalyviai įveikė 25 km atstumą iš Gargždų į Klaipėdą.

mityba copyŠilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiais organizavo „Sveikos mitybos įgūdžių formavimo“ paskaitas Šilutės ir Pagėgių savivaldybių mokyklose. Lektorė Danguolė Gasparavičienė bendravo su įvairaus amžiaus mokiniais, tėveliais, įstaigų darbuotojais, diskutavo apie ikimokyklinio amžiaus vaikų mitybai keliamus reikalavimus. Su gimnazistais aptarta, kas trukdo sveikai maitintis, kaip maistą paversti draugu, o ne priešu.

 

Sveksnos gimnazistaiSausio 10 dieną grupelė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokinių vyko į Klaipėdoje esančią gyvūnų prieglaudą „Linksmosios pėdutės“. Ši III g klasės iniciatyva jau tapo tradicija, o jos metu mokiniams yra ugdomi gerumo įpročiai - padėti beglobiams gyvūnams.

Sauliai begaNors sekmadienį dangus virš Klaipėdos buvo gerokai apsiniaukęs, vietomis prapliupo lietus, pūtė priešpriešinis vėjas, tačiau jauniesiems šilutiškiams Dijai Jasaitei, Kristinai Bataitytei ir Ramūnui Šteiniui nesutrukdė dalyvauti jubiliejiniame 20-ąjame bėgime Laisvės gynėjų keliu. Bėgime dalyvavo per 300 dalyvių, neskaičiuojant dar beveik 100 kariškių. Tai vienas iš renginių, kurio metu prisimenami 1991 metų sausio 13-osios įvykiai.