Jaunimo banga

IMG 20180802_163315„Esu dainavęs su grupe „Mango“, filmavęsis seriale ir komedijoje, nors nesugebu nei dainuoti, nei vaidinti. Tokias galimybes man suteikė buvimas sportininku, nes žmonėms įdomu kaip sportininkas sugebės vaidinti ar dainuoti“ - savo patirtimi ir atsivėrusiomis galimybėmis Šilutėje dalijosi Andrius Pauliukevičius.

„Pats save labiausiai suvokiu kaip sportininką“, - taip save pristatė į Šilutės kultūros ir pramogų centre organizuojamą „LA-FA ketvirtadienį“ atvykęs iš Ignalinos kilęs, o dabar Vilniuje gyvenantis kultūristas Andrius Pauliukevičius.

Visiems nuostabą sukėlė tai, kad Andrius yra įgijęs ir istorijos mokytojo išsilavinimą ir metus juo dirbęs. Jis taip pat parašė 6 knygas apie sportą ir mitybą bei du kartus tapo Europos kultūrizmo čempionu, turi daugiau nei 10-ies metų asmeninio trenerio patirtį.

gyvunau biblioteka2Ar dažnai pasitaiko į viešąją įstaigą ateiti su augintiniu? Ne? O Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vieną dieną kiekvienas atėjęs su augintiniu buvo priimtas kaip svarbiausias svečias. Tądien vaikai, suaugusieji ir jų augintiniai dalyvavo popietėje, skirtoje jų mylimiems augintiniams. Popietės tikslas – parodyti visiems susirinkusiems, jog įsigyti gyvūną yra paprasta, o juo rūpintis yra ne tik nelengva, bet ir nepigu.

degutyte ramuciuose3Ramučių bibliotekos jaunieji skaitytojai susirinko į literatūros popietę „Debesų pilis“, skirtą lietuvių poetės, vėlyvosios lyrikos romantikės, vaikų literatūros kūrėjos Janinos Degutytės 90-osioms gimimo metinėms.

jaunimasMažais žingsneliais pradėjus eiti niekur nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių jaunų žmonių situacijos Lietuvoje gerinimo keliu, akivaizdu, kad nueita toli. Prieš trejus metus Jaunimo garantijų iniciatyvos projekto „Atrask save“ koordinatoriai visoje Lietuvoje, pradėję ieškoti švietimo ar darbo rinkos sistemai nepriklausančių jaunų žmonių pačiose netradiciškiausiose vietose, šiandien džiaugiasi dalyvių gausa ir vis dar kviečia dalyvauti nespėjusiuosius.

„Mes 100 proc. paliekame pėdsaką projekte dalyvavusių jaunuolių gyvenimuose“, - pasakoja projekto „Atrask save“ koordinatorė Klaipėdoje Inga Kulikauskė. Vien uostamiestyje skaičiuojama 700 dalyvavimą projekte pasirinkusių jaunuolių. Projekte siekiama dalyvaujančiam jaunuoliui užtikrinti darbo, mokymosi ar praktikos galimybes. Koordinatoriai yra įsitikinę, kad svarbus yra ne vien jauno žmogaus priskyrimas konkrečiai sistemai, bet ir mažesnės jo pergalės.

abiturientas arlauskasAntradienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, pagerbti sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę šalies abiturientai, tarptautinio bakalaureato ir profesinio mokymo įstaigų absolventai. Tarp jų - ir tris šimtukus - iš lietuvių kalbos, anglų kalbos ir informacinių technologijų egzaminų surinkęs šilutiškis Lukas Arlauskas.

Lukas gerai žinomas daugeliui šilutiškių. Nuo 8 metų jis pradėjo kurti pasakas ir pasakojimus, vėliau virtusius užkrečiančiomis istorijomis. Tai vienas jauniausių rajono rašytojų, kuris nesiliauja stebinti kraštiečius. Vaikinas iš viso yra parašęs penkias autorines knygeles, taip pat penkis kartus apdovanotas „Lietuvos Maximalisto“ stipendija.

„Šilutės naujienoms“ Lukas dar anksčiau minėjo, kad ruošiasi studijuoti Kauno technologijų universitete programų sistemas, nes nuo pat vaikystės jį žavi kompiuteriai. Tad šiandien jau galime jį pasveikinti ir su šiuo įvykdytu svarbiu žingsniu, nes šis šilutiškis - jau studentas.

Ukmergės naujienos