Jaunimo banga

grabupiuose gandru_isskridimasGrabupių bibliotekoje vyko darbelių kūrimas, naujų knygų vaikams pristatymas ir mugė, skirta šv. Baltramiejaus arba Gandrų išskridimo dienai paminėti.

Lelininku-stovykla-2Visą vasarą Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko renginiai, kuriais buvo prisidedama prie jau trečius metus LR Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Atverk duris vasarai”.

Šilutiškiai bibliotekininkai atostogaujantiems moksleiviams iš Šilutės, kitų Lietuvos miestų bei užsienio suteikė galimybę prasmingai praleisti atostogas. Jie rado gerą vietą įvairiapusiškam bendravimui su bendraamžiais: dalyvavo užsiėmimuose su elektronikos konstruktorių rinkiniais; naudodamiesi Xbox kompiuterinių žaidimų konsole šoko, kopė į viršukalnes, žaidė boulingą; pasitikrino žinias prie interaktyvaus ekrano; žaidė tradicinius stalo bei lauko žaidimus, kt.

 

5b921d9a5767b„Samsung Mokykla ateičiai“ pedagogų švietimo programa Lietuvoje pradeda penktą sezoną. Valstybinės ir savivaldybių bendrojo lavinimo mokyklos kviečiamos burti komandas ir teikti paraiškas dalyvauti šešių mėnesių trukmės mokymų programoje, kurių metu bus plečiamos pedagogų skaitmeninės kompetencijos ir mokomasi kūrybingai pritaikyti technologijas ugdymo procese. Sėkmingiausiai programoje pasirodžiusi mokykla laimės 10 000 eurų vertės prizą, skirtą skaitmeninių pokyčių projektui savo mokykloje įgyvendinti.

 

1014 467291a91cd40931c6940b013a33dbab_1Studentams, savanoriams ir jaunimo mainų organizatoriams atsiveria dar didesnės galimybės: naujame programos „Erasmus+“ etape dvigubai didėja projektų finansavimui skirtas biudžetas, kuris 2021 – 2027 metais viršys 30 mlrd. eurų. Taip pat prasideda nauja programos „Erasmus+“ dalis „DiscoverEU“, kuri leis jaunimui keliauti ir pažinti Europą, o tam iš bendro programos biudžeto skirta 700 mln. eurų.

pramogadienis masina_copyRugsėjo 1-ąją, šeštadienį, karšta buvo šalia Šilutės kultūros ir pramogų centro. Čia vyko jau tradicinis vasaros užbaigimo ir Mokslo metų pradžios renginys - Pramogadienis.  Pramogų ir įdomių užsiėmimų, kaip ir naudingų edukacijų, čia netrūko nei mažam, nei dideliam.

Kitą dieną Šilutės švento Kryžiaus katalikų bažnyčioje įvyko šv. Mišios už mokytojus, mokinius ir jų tėvelius.

Taigi, šeštadienį pramogavę, o sekmadienį įgavę rimties bei susikaupimo, darželinukai, moksleiviai, mokytojai bei jų tėvai pirmadienį sugrįžo į mokyklas - su nauja energija semtis žinių, augti ir tobulėti.

Ukmergės naujienos