Jaunimo banga

lauciu seimosGegužės 12 d. Laučių bendruomenės kiemelyje vyko literatūros vidudienis „Aš ir mano tėveliai“, kurį organizavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Laučių filialas ir Laučių kaimo bendruomenė.

 

LT1918 nugaletojai_1Lietuvos valstybės istorijos archyve apdovanotos geriausios projekto „LT1918“ mokyklų konkurso komandos. Konkurse nugalėjo Garliavos Jonučių gimnazijos komanda atlikusi tiriamąjį darbą apie 1914–1918 m. lietuviškoje spaudoje pateiktas svarbiausias istorijos datas. Už išskirtinai gerai įgyvendintus tiriamuosius darbus taip pat įvertintos Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos, Kauno Maironio universitetinė gimnazijos, Šilutės Vydūno gimnazijos, Suginčių pagrindinės mokyklos ir Inturkės pagrindinės mokyklos komandos. Ši apdovanojimų ceremonija užbaigė daugiau nei du mėnesius trukusią projekto „LT1918“ programą, kuri įtraukė istorijos tiriamųjų temų konkursą, interaktyvias „Šimtmečio tilto“ pamokas mokyklose ir gyvas tiriamosios istorijos dirbtuves.

zvaigzdune gvildzioŠeštadienį Šilutės kultūros ir pramogų centre buvo neeilinė ir labai džiugi šventė, palietusi daugumos šilutiškių šeimas, kuriose užaugo ar auga šokėjos - net į tris solidžius jubiliejus visus pakvietė šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“.

Šie metai klubui ypatingi: „Žvaigždūnė“ minėjo 25 metų sukaktį, ne mažiau solidžius jubiliejus mini ir kolektyvo vadovės: Loreta Stanelienė darbo scenoje 35-metį, jos dukra Gintarė Stanelytė apvalią 10-šimtį! Visoms šioms progoms ypatingą aurą sukūrė tai, kad šiemet mes minime ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Būtent daina apie Lietuvą ir trispalvėmis pasipuošusių šokėjų šokis ir pradėjo vieną gražiausių mieste pavasario švenčių.

2mamu diena_juknaiciuoseJuknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai kasmet stengiasi pradžiuginti savo mamas, globėjas  ir močiutes įvairiomis dovanomis: eilėmis, dainomis ir šokiais, pačių kurtais darbeliais. Jau keletą metų tradiciškai kviečiame mamas, globėjas  ir močiutes dalyvauti „Mamų mokyklėlėje“.

 

Vandenu 3Namuose turėdami kur nusiprausti, tualetą ir iš čiaupo bėgantį vandenį, dažnai nesusimąstome, kad gyvename labai gerai, nes net 46 proc. pasaulio gyventojų neturi šių patogumų... Dar mes, lietuviai, galėtume pasidžiaugti, kad esame vieni iš nedaugelio, kurie geriame tik požeminį vandenį, kuris yra saugiausias. O Šilutės rajono vanduo yra vienas tyriausių šalyje, taigi drąsiai galime jį gerti iš čiaupo.

O ar žinojote, kad magnis ir kalcis yra elementai visai nekenksmingi žmogaus organizmui, tačiau kalkėmis padengia skalbimo mašinas, virdulius ir indaploves. Tuo tarpu geležis vandenį nudažo tamsiai ruda spalva.

Šiuos ir dar daugybę kitų įdomių dalykų apie geriamąjį vandenį, jo gavybą, sudėtį, valymo būdus Šilutės darželinukams ir moksleiviams pasakojo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) dėstytoja dr. Ramunė Albrektienė, kurią į mūsų miestą pakvietė „Šilutės vandenų“ direktorius Alfredas Markvaldas.

Ukmergės naujienos