Left Bottom vmi

Archyvas

Naujienos

 kintu biblioteka_zolinesRugpjūčio 15-ąją minima švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo diena - pati seniausia ir garbingiausia šv. Marijos šventė. Lietuvoje liaudiškas šios šventės pavadinimas yra Žolinė, kadangi bažnyčiose tądien šventinami žolynai. Šia proga rugpjūčio 14 d. į Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialą buvo pakviesta Kintų pagrindinės mokyklos darželio grupė atverti „Pynių skrynelę“.

38975593 221411408550928_530790436604739584_nRugpjūčio 15-oji - švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena, nuo V amžiaus žinoma viena seniausių švenčių, išlikusi iki šių dienų. Ji reiškia naujo derliaus šventinimą, dėkojimą. Tądien bažnyčiose buvo šventinami laukiniai augalai ir gėlės, vaistažolės, daržovės, nes tikėta, kad tai turi magiškų galių apsaugoti namus nuo perkūno, piktųjų dvasių, gaisrų ar ligų.  Anuomet susirinkdavo visa giminė, nes pasak patarlės: „kas per Žolinę neviešės, tas visą gyvenimą nieko neturės“. Tad kartu pašventindavo naujo derliaus vartojimo pradžią, ragavo derliaus vaisių ir 12 patiekalų, iš naujojo derliaus kepdavo duoną, aukodavo gyvulius, pasveikindavo naujai susikūrusias šeimas ir naujagimius, prisimindavo mirusiuosius.

grabupiu bibliotekaRugpjūčio 14 d. Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo jaunieji skaitytojai rinkosi į edukacinį užsiėmimą „Pasitinkant Žolinę“, kurio metu prisimintos šios šventės tradicijos, kalbėta apie tai, kaip ir kur ši šventė švenčiama, kada pradėta švęsti.

sit-back-relax-savings-cost-environment-1024x512Nenumaldomai artėja laikas, kai kiekvienas savivaldybės pilnametis pilietis vėl įgaus galią ketveriems metams rinkti sau patinkančią valdžią. Kitų metų pavasarį baigsis dabartinės Savivaldybės tarybos ir Savivaldybės mero kadencija. Valdžia bus renkama iš naujo. Politinių partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų vadovai jau dabar suka galvas, kaip tapti išskirtiniais. Jiems reikia parengti patrauklias rinkimų programas, pritraukti kuo daugiau visuomenei nusipelniusių žmonių ir vėl ketveriems metams pretenduoti valdyti savivaldybės „piniginę“ - rajono biudžetą, kuriame savivaldybės poreikiams iš Valstybės biudžeto, mokesčių mokėtojų bei Europos Sąjungos paramos programų sukapsi apie 42 mln. Eur kasmet. 

vilkyciai popierines_gelesŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Vilkyčių filiale vyko edukacinis užsiėmimas „Vaikų šventės”. Jo metu Vilkyčių gyventoja, rankdarbių mėgėja Iveta Baltrukonė mokė vaikus pasigaminti popierines gėles.

Ar pritariate draudimui prekiauti vaikišku šampanu?

Ukmergės naujienos