Spaudos projektas

bendruomenesSpalio 10-ąją tradiciškai surengti „Šimtmečio bendruomenių susirėmimai“, šiemet skirti Lietuvos šimtmečiui. Į žaidynes Vainute, kaimo turizmo sodyboje „Ąžuola“ rinkosi Šilutės rajono savivaldybės administracijos ir 11 seniūnijų bendruomenių komandos, jų sirgaliai. Visus pasveikino savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Administracijos vadovai.

CHORU 1Minint 150-ąsias filosofo, rašytojo, kultūros veikėjo Vilhelmo Storostos gimimo metines, 2018-ieji Lietuvoje pavadinti Vydūno metais. Taip valstybės lygiu buvo pagerbtas žmogus, kuris visą gyvenimą skyrė žmogiškųjų idealų paieškai ir jų atskleidimui žmonių širdyse.

Galime didžiuotis, kad Vydūnas gimė Šilutės rajone, Jonaičių kaime, o jau būdamas brandaus amžiaus kurį laiką mokytojavo ir kūrė Kintuose.

Šiemet Lietuvoje buvo surengta daugybė renginių, skirtų Vydūno gimimo metinėms paminėti, o 2018-iesiems sukant į pabaigą, Šilutės kultūros ir pramogų centras spalio mėnesį surengė Vydūno chorinės muzikos festivalį „Vydūno daina“. Festivalis apjungė šalis, susijusias su Vydūno biografija ar kūryba - Lietuvą, Vokietiją, Rusiją.   

bociaiLietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Šilutės rajono bendrijos nariai prieš savaitę keliavo po Žemaitiją.

Rugsėjo 28-ąją į kelionę kilo 28 Šilutės „Bočių“ nariai. Bendru visų sutarimu jie nutarė pasiekti Žemaičių Kalvariją, mat nemaža dalis jų norėjo pabuvoti dar nematytoje tenykštėje Švč. M.Marijos Apsilankymo bažnyčioje.

 

TAU mokslo_4Kol visoje Lietuvoje vykdoma švietimo reforma ir jungiamos studentų neprirenkančios aukštosios mokyklos, Šilutėje kitaip - Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) lankytojų gretos kasmet išauga kone dvigubai, - toks paradoksalus faktas konstatuotas pirmadienį, kuomet įvyko šio universiteto mokslo metų pradžios šventė.

Atrodė, jog buvusios Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos salės sienos net braška - tiek norinčiųjų semtis žinių, nesenti ir žengti vis pirmyn senjorų susirinko į pirmąjį šių metų susitikimą. Juos sveikinę pedagogai, rajono savivaldybės vadovai nepajėgė nuslėpti nusistebėjimo, kad Šilutėje yra tiek daug žingeidžių garbaus amžiaus žmonių, pasiryžusių nesenti ir žengti koja kojon su laikmečiu.

ilgaamzis Albinas_Macijauskas„Nejutau, kaip tie metai praėjo. Kiekvieną dieną nuo tamsos iki tamsos dirbau, tai dienos, metai labai greitai prabėgo“, - pasakoja rugsėjo pabaigoje 90 metų jubiliejų šventęs Albinas Macijauskas, gyvenantis Pašyšiuose, Juknaičių seniūnijoje.

Garbaus jubiliejaus proga ilgaamžį pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys ir socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė.

Ukmergės naujienos