Spaudos projektas

 

Sandora 1Gruodžio 1-ąją didžiosios metų šventės - Kalėdų laukimo meto ir Advento pradžios renginys atėjo į šimto krašto senolių širdis - tiek jų į visus metus laukiamą šventę ir vėl sukvietė Šilutės evangelikų - liuteronų bažnyčios labdaros organizacijos „Šilutės Sandora“ nariai.
12 sandoriečių paskutinėmis praėjusios savaitės dienomis dirbo be poilsio valandų, nes papuošti ir padengti stalus, suruošti asmenines dovanėles tokiam būriui senjorų buvo išties sunkus darbas. Šilutiškiams, kaip įprasta, labai padėjo grupelė bičiulių iš Rostoko (Vokietija), šilutiškius remiančių jau daugiau nei dvi dešimtis metų. Šįkart kelios dienos iki renginio atvyko 7 žmonių delegacija.


RUSNES SOKIS_2Penktadienio vakaras Rusnėje šokių meno mėgėjams tapo išskirtine švente. Vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Rusnietis“ tą dieną minėjo savo veiklos dvidešimtmetį. „Rusnietis“ kartu su savo artimiausiais draugais - Pasvalio r. Ustukių tautinio šokio grupe „Šėltinis“, Juknaičių vyresniųjų šokių grupe „Juknaičiai“ bei Švėkšnos vyresniųjų žmonių šokių kolektyvu „Šalna“ - surengė bendrą koncertą. Keletą šokių „Rusnietis“ su savo draugais sušoko kartu.

90mete cirtautiene„Gera tiek svečių sulaukti. Ir pati jaunesnė pasijaučiau, mažiau visur skauda“, - žibančiomis akimis ištarė 90 metų jubiliejų lapkričio 15 d. paminėjusi Saugų seniūnijos Mantvydų kaime gyvenanti Teklė Cirtautienė.

grilis verdaineSekmadienį šalia Šilutės kultūros ir pramogų centro pakvipo grilinamų patiekalų kvapu, sužibo žibintai, prie bendro stalo buvo prisimintos senosios šio krašto ir piemenėlių tradicijos, dėkojama vieni kitiems. Susiskirstę į 11 komandų šilutiškiai paminėjo paskutinę rudens šventę, įvairiuose etnografiniuose regionuose švęstą kaip Šv. Martyno, Ožio ar Žibintų dieną.

„Nors buvo šalta, akis graužė dūmai, tačiau visi buvome geros nuotaikos ir skaniai pavalgėme“, - įspūdžiais apie šventę dalinosi nevyriausybinės organizacijos „Šilutės šeimų klubo“ steigėja Vilija Liatukienė.

Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) direktorė Jūratė Pancerova viliasi, kad „Martyno dienos grilis“ taps tradicine švente, o galbūt kitais metais jos metu šurmuliuos ir jomarkas.

Laidos susitikimas_2Numerologas neabejodamas tartų, kad ryškiausia skaičių grupė - 888, nes aštuonetas - tobulumo, begalybės, stiprybės, kūrimo ir atgimimo simbolis. Aštuonetas - laimės skaičius. Vėjui apibūdinti naudojamos aštuonios kryptys, laimės ratas turi aštuonis stipinus. Aštuonetas simetriškas. Jis gali būti skeliamas vertikaliai ir horizontaliai - abi pusės liks vienodos. Trys aštuonetai - tai ir įspėjimas, kad gyvenimas gali apvirsti aukštyn kojomis. Tai ir savotiškas likimo perversmas, ženklas, kad reikia netrypčioti vietoje, o judėti į priekį naujais, dar neišmintais takais.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt