Spaudos projektas

juknaiciu sokejaiGegužės 21 dieną Ukmergėje vyko respublikinio suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių konkurso „Pora už poros“ trečiasis turas. Juknaičių seniūnijos šokių grupės „Juknaičiai“ šokėjai, įveikę pirmuosius du konkurso turus, vėl tapo laureatais.

seimu svente_sveksnoje_SalnaVisoje Lietuvoje gegužė - šeimos mėnuo. Šią svarbią šventę Švėkšnoje kasmet pamini ir suaugusiųjų šokių kolektyvas „Šalna“, kuriam talkina Tradicinių amatų centras.

muzieju naktisJei Muziejų naktį nebuvote Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, būtinai ten suskubkite. Nors nebeišgirsite dvaro kambariuose ir menėse skambėjusios muzikos, dainų ir pasakojimų, bet dar pamatysite ypatingą parodą. Joje eksponuojami pasaulyje unikalaus kultūrinio reiškinio - Nidos dailininkų kolonijos - menininkų kūriniai, kuriuos savo privačioje kolekcijoje sukaupė klaipėdietis Aleksandras Popovas.

Parodos atidaryme dalyvavęs kolekcininkas teigė, kad gyvendami šiame nuostabiame krašte pasijusime tikrai laimingi, kai išsiaiškinsime, suprasime ir įvertinsime, kokius kultūrinius turtus paveldėjome iš šimtmečius čia gyvenusių ir kūrusių žmonių. Jis, kaupdamas Nidos kolonijos dailininkų kūrinius, turi svarbiausią tikslą - sugrąžinti į Lietuvą šį ypatingą meno lobyną.

Muziejų naktį Šilutės muziejininkai, pasikvietę Šilutės meno mokyklos mokinius ir mokytojus, folkloro ansamblio „Ramytė” narius bei Klaipėdos muzikinio teatro artistus, lankytojus džiugino ne tik dailės, bet ir istorijos, muzikos, folkloro, klasikinio vokalo atradimais.

katyciu poezija_po_obelimiGegužės 21 dieną Katyčiuose, Algimanto ir Vandos Valaičių sodyboje, po žydinčios obels šakomis buvo skaitoma poezija ir dainuojami romansai. Toks renginys sodyboje vyksta jau antri metai. Čia savo gimtosios kalbos žodžius, sudėliotus į posmus, į dainą, jos melodiją skaito ir atlieka vietos gyventojai bei atvykę svečiai.

 Ekskursija prie_sienosArtėjant Šilutės gimtadieniui, mūsų miesto muziejininkai surengė nemažai nemokamų renginių, kurių metu šilutiškiai ir miesto svečiai galėjo daugiau sužinoti apie šį kraštą ir jo istoriją.

Vienas tokių - nuo H.Šojaus muziejaus iki naujosios Šilutės sienos pabaigos vykusi ekskursija, kurią vedė muziejininkė Roma Šukienė. Atėjusieji išgirdo įdomių ir tikrai negirdėtų faktų.

Ukmergės naujienos

,,,,,