Spaudos projektas

siksniaus knygos_pristatymasKelionę pas skaitytojus pradėjo dešimtoji poeto ir prozininko Audriaus Šikšniaus knyga „Žiemojantis angelas II”. Šilutės rajono literatūrinę F.Bajoraičio premiją pelnęs kraštietis joje tęsia  pasakojimą apie nepriklausomoje prieškario Lietuvoje klestėjusios Monikos Jurkuvienės šeimos likimą sovietmečiu.

„Žmonių likimus sovietinė santvarka pažymėjo kitaip. Tiek materialines, tiek moralines jų puses. Ar Monika prie jų prisitaikys?”, - atsakymus į tuos klausimus skaitytojus ragina surasti viena iš knygos redaktorių Birutė Morkevičienė ir užsimena apie slidžiais sovietinės valdžios laiptais kylantį Monikos sūnų Augustą.

jonas jonaitis_95metisUnikalią idėją Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui sugalvojo mūsų kraštiečio Mariaus Čiuželio labdaros ir paramos fondas. Tai projektas „100 metų kartu“, kuriame gimtinės istoriją ir 100 metų jos raidą papasakos apie 30 mūsų šalies 100-mečių.

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo jubiliejui skirta idėja šalies bendraamžių lūpomis atskleis autentiškus pasakojimus bei visą valstybingumo raidą, tai bus padaryta fotografijomis ir kino kadrais. „Juk Lietuva - tai mes visi, kasdien ją kuriantys žmonės“, - tokia yra projekto sumanytojų nuostata.

Šilutės rajone taip pat ieškota 100-mečių, kurie dokumentinio kino kadruose ir fotografijose galėtų pasidalinti viso gyvenimo prisiminimais. Projekto organizatoriai ketina aplankyti keturis mūsų šimtamečius.

Šilutiškis Kęstutis ZdanevičiKestutis Zdaneviciusus yra staklių operatorius, dirba vienoje baldus gaminančioje įmonėje.

Tačiau laisvą dieną jis čiumpa fotoaparatą ir vaikšto po miestą, gamtą - fotografuoja senus pastatus, augalus, gyvūnus.

„Man tai - dvasinis atsipalaidavimas, pabėgimas nuo visų rūpesčių ir minčių. Dievinu kurti vaizdą.

Galima sakyti, kad pievos, miškai yra mano antri namai“, - sako 34-erių metų vyras.

Savo fotografijomis Kęstutis mielai dalinasi su „Šilutės naujienų“ „Facebook“ paskyros draugais. Taip su juo ir susipažinome, išsikalbėjome apie šeimą, fotografiją, tiesiog gyvenimą.

katyciu reformacija_instaliacija_atidengimas2017-aisiais metais Lietuva, kaip ir daugelis krikščioniškų šalių visame pasaulyje, švenčia 500-ąsias Reformacijos metines, pažymint 1517-uosius, kai Martynas Liuteris paskelbė savo tezes.

Gražiai jubiliejų paminėjo ir Katyčių seniūnijos  bendruomenė.

amatu dienaBirželio 2-oji diena Švėkšnoje buvo amatų, darbų ir pramogų diena. Renginys „Amatų diena“ buvo tarsi gyvas muziejus, kuriame visi dalyviai lankė amatininkų dirbtuves, dirbo su amatininkų įrankiais, susipažino su kūrybiniu procesu.

Ukmergės naujienos