Spaudos projektas

violeta astrauskieneBalandžio 7-8 d. Suomijoje, Turku mieste, vyks tarptautinis poezijos festivalis „ePublisher“, kuriame dalyvaus ir penki atstovai iš Lietuvos. Tarp jų - ir mūsų kraštietė, aktyvi Švėkšnos bendruomenės narė, Saugų seniūnijos specialistė Violeta Astrauskienė. Ji pakviesta dalyvauti festivalyje ir paskaityti savo kūrybą.

arlauskas lukas_2017Maždaug nuo 8 metų pradėjęs kurti pasakas ir pasakojimus, vėliau virtusius užkrečiančiomis istorijomis, vienas jauniausių rajono rašytojų Lukas Arlauskas nesiliauja stebinti kraštiečių.

Priešpaskutinėje Vydūno gimnazijos klasėje besimokančio vaikino kūrybos bagaže - net penkios autorinės knygos, trofėjų kraitėje - penki „Lietuvos Maximalisto“ apdovanojimai.

Septyniolikmetis šilutiškis jau yra sukūręs dvi kompiuterines programas, pritaikytas išmaniesiems įrenginiams, ir skatina jaunimą plėsti savo žinias, netradiciškai mokytis, tobulėti.

Kintai sokiu_kolektyvui_15Šokių kolektyvas „Kintai“, kuriam vadovauja Asta Gužauskienė, atšventė savo 15-ąjį gimtadienį.

eilesŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje savo poezijos knygą „Tekėjimas“ pristatė kraštietis Gediminas Macijauskas, gimęs ir augęs Šilutėje.

Čia baigęs vidurinę mokyklą, jis studijavo Vilniaus konservatorijos Klaipėdos fakultetuose teatro režisūrą. Po studijų dirbo Klaipėdos miesto mokyklose pedagogu. Šiuo metu gyvena Palangoje, dirba Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre metodininku.

E.V.Berbomas-Kint seninijos_kaim_zenklaiKintų Vydūno kultūros centre kasmet ruošiantis Kovo 11-osios šventei iškyla dilema, kokia forma organizuoti renginį, kad kartu būtų paminėtas ir 19 a. netoli Kintų gyvenusio Kuršių marių žvejybos inspektoriaus Ernsto Vilhelmo Berbomo (Beerbohm Wilhelm Ernst) gimtadienis. Mat E.V.Berbomas gimė kaip tik kovo 11 dieną ir palaidotas Kintų seniūnijoje esančiose Muižės kapinėse.

Gal ir nebūtų jokio gražaus simbolio, jei ne išskirtinė bei reikšminga Pamario kraštui šios asmenybės biografija, kūryba ir veikla. Tai tarsi meilės ir atsidavimo savo kraštui pavyzdys.

Ukmergės naujienos