Spaudos projektas

 Sirtauto lopsysNuo antradienio Kuršių marių vandenys liūliuoja nendrinę skulptūrą „Lopšys“, kurią sukūrė Andrius Sirtautas - Šilutės meno mokyklos dailės mokytojas, 2015-ųjų „Lietuvininkų vilties“ premijos laureatas.

Virš vandens daugiau nei penkis metrus iškilusi skulptūra kartu su kitais trimis menininkų darbais visą vasarą puoš Gintaro įlanką Juodkrantėje. Šios skulptūros lankytojus džiugins iki rugsėjo 22-osios, o per Rudens lygiadienį teatralizuoto renginio metu jos bus sudegintos.

Nendrinės skulptūros - tai daugiau nei savaitę Juodkrantėje vykusio tradicinio nendrinių skulptūrų simpoziumo rezultatas.

„Viskas buvo labai fainai, rezultatu esu patenkintas, dalyvavimas simpoziume buvo be galo įdomi patirtis“, - įspūdžiais su „Šilutės naujienų“ skaitytojais dalijasi A.Sirtautas.

Kolektyvo Deima sokejos po 12 met pristaciusios soki is 2004 m. repertuaroGražiu koncertu 20-ąjį gimtadienį paminėjo vaikų ir jaunimo šokių kolektyvas „Deima“.

raukciai katalogo pristatymasVainuto seniūnijos Balčių kaime gyvenantys ir kuriantys tautodailininkai Angelė ir Vytautas Raukčiai reprezentuoja Lietuvą tarptautiniu lygiu. Tai dar kartą patvirtina Lietuvos nacionalinis muziejus, neseniai išleidęs itin išsamų talentingos šeimos kūrybos katalogą.

„Tai tik trečias Lietuvos nacionalinio muziejaus serijos „Tradicijos ir dabartis“ leidinys, skirtas liaudies meno tyrinėjimams ir pažinčiai su liaudies meistrais, gebančiais naudotis tradiciniu palikimu ir praturtinančiais jį savo kūrybos savitumu. Todėl džiugu, kad mūsų tautodailininkų darbas yra taip įvertintas“, - sakė katalogo pristatymą surengę Šilutės muziejininkai.

kaimyno diena atlaja 1Šiandien, gegužės 27-ąją, pasaulyje minima tarptautinė Kaimynų diena, kurios metu visi galime pradžiuginti, padėti savo kaimynams, pagražinti savo miestą.

Pilietinio projekto „Aš už Lietuvą!“ iniciatoriai būtent Kaimynų dienąpakvietė visos šalies bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, įstaigas, įmones padovanoti po gerą darbą savo šaliai ir taip drauge kurti šaunesnę Lietuvą.

Projekto internetiniame puslapyje asuzlietuva.lt įregistruota apie 370 įvairių veiklų, tarp kurių yra dvi šilutiškių iniciatyvos: šiandien, gegužės 27-ąją, 16.30 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre vaikų ir jaunimo šokių grupės „Viržytė“ ir „Atlaja“ šilutiškiams dovanos koncertą, o Šilutės vaikų dienos centras kviečia padėti iki birželio 1 dienos įrengti vaikų žaidimų aikštelę.

kintu muzikos festivalio 2016 pristatymasVažiuoji siauru vingiuotu keliu per Aukštumalos pelkę, stebiesi unikalia Pamario gamta, ir privažiavęs nedidelį jaukų Kintų miestelį patenki į pasaulinės garsenybės koncertą...

Tokiais stulbinančiais netikėtumais kas vasarą modernios muzikos gerbėjus lepina viešoji įstaiga „Kintai Arts“, kuri šiemet liepos viduryje rengia jau penktąjį Kintų muzikos festivalį.

Pasak festivalio meno vadovo, kompozitoriaus Gedimino Gelgoto, NETIKĖTUMAS ir šiemet bus festivalio raktinis žodis, nes šiemet Kintuose koncertuos itin garsūs muzikos grandai.

Ukmergės naujienos