Spaudos projektas

 LavasteKuo skiriasi lietuviai nuo suomių? Kuo ypatingos jų moterys, jų kapinės ir ar tokie jau skirtingi alkoholio vartojimo įpročiai? Kada Lietuvoje prasidėjo mokytojų darbo nuvertinimo ir nepagarbos žinioms laikmetis ir kodėl rašyti knygą apie vyrų jausmus yra pavojingas šachtininko darbas? Ko Lietuvos žmonės nesužinojo apie garsiuosius Garliavos įvykius ir kodėl tai yra juoda dėmė Lietuvos žurnalistikoje bei teisėsaugoje?

Savus atsakymus į visus šiuos ir daug kitų šilutiškių klausimų pateikė žinoma žurnalistė ir knygų autorė Laima LAVASTE. Šį susitikimą Spaudos atgavimo, kalbos ir kygos dienos proga šilutiškiams surengė Šilutės bibliotekininkai.

„Linksma knyga apie suomius ir Suomiją“, „Skersgatvis dviem“, „Mes. Lietuviai. Vadovėlis, kaip suprasti lietuvius ir jais naudotis“ ir „Kalės istorija“, - į šias keturias knygas visą savo ilgamečio žurnalistinio darbo bei dažnų kelionių patirtį sudėjusi L.Lavaste šilutiškius pakerėjo atvirumu ir savitu požiūriu į daugelį dalykų.

knygu muge_Rasytojo_P_Juodisiaus_studijaŠilutės F.Bajoraičo viešojoje bibliotekoje vyko strateginis Šilutės rajono kultūros renginys ir pagrindinis 17-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „#tuesibiblioteka“ renginys - tarptautinė vaikų knygos mugė 2017 „Kviečia baltos knygų burės!“.

Pagrindiniai jo rėmėjai - rajono savivaldybė bei labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.

Vainuto protmusis_neigaliejiNeįtikėtinai triukšminga viena popietė buvo Vainuto bibliotekoje - čia iš visos seniūnijos sugužėjo į komandas susibūrę seniūnijos bendruomenių nariai - jie rungėsi protų mūšyje „Spauskim gazą“.

Norinčiųjų „spausti“ susirinko net 7 komandos: Vainuto, Bikavėnų, Gorainių ir Balčių kaimų bendruomenių nariai, komandas sudarė ir Vainuto seniūnija, vietos neįgaliųjų draugijos nariai bei Vainuto jaunimo klubas „Saulėtekis“.

naumiestis sniego_gniuzteNors sniego už lango seniai nebėra, bet balandžio pabaigoje į Žemaičių Naumiesčio gimnaziją atriedėjo „Sniego gniūžtė“ - renginys, kurio nuotaikomis jaunimas tebegyvena iki šiol.

1 ramuciu_biblioteka_susitikimas_su_Rimantu_GreiciumiNacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko kraštiečio Rimanto Greičiaus knygų „Man nereikia likimo kito“ ir „Slenksčiai“ pristatymas, dalyvaujant autoriui.

Šis kraštietis žinomas Ramučių gyventojams, nes 1963-1970 metais čia gyveno ir dirbo mokytoju, vėliau - mokyklos direktoriumi.

Ukmergės naujienos