Spaudos projektas

eilesŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje savo poezijos knygą „Tekėjimas“ pristatė kraštietis Gediminas Macijauskas, gimęs ir augęs Šilutėje.

Čia baigęs vidurinę mokyklą, jis studijavo Vilniaus konservatorijos Klaipėdos fakultetuose teatro režisūrą. Po studijų dirbo Klaipėdos miesto mokyklose pedagogu. Šiuo metu gyvena Palangoje, dirba Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centre metodininku.

E.V.Berbomas-Kint seninijos_kaim_zenklaiKintų Vydūno kultūros centre kasmet ruošiantis Kovo 11-osios šventei iškyla dilema, kokia forma organizuoti renginį, kad kartu būtų paminėtas ir 19 a. netoli Kintų gyvenusio Kuršių marių žvejybos inspektoriaus Ernsto Vilhelmo Berbomo (Beerbohm Wilhelm Ernst) gimtadienis. Mat E.V.Berbomas gimė kaip tik kovo 11 dieną ir palaidotas Kintų seniūnijoje esančiose Muižės kapinėse.

Gal ir nebūtų jokio gražaus simbolio, jei ne išskirtinė bei reikšminga Pamario kraštui šios asmenybės biografija, kūryba ir veikla. Tai tarsi meilės ir atsidavimo savo kraštui pavyzdys.

spaudosŠilutės naujienų“ redakcija, dalyvavusi Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo konkurse valstybės teikiamai dalinei finansinei paramai kultūriniams, visuomenės informavimo saugumo, medijų raštingumo ugdymo ir šviečiamiesiems projektams gauti, šiemet laimėjo finansavimą dviem spaudos projektams - ir viso 8500 eurų.

spauda siluteje_Stahl_knygynas_ir_knygrisyklaAr norite sužinoti, kokį indėlį Mažoji Lietuva įnešė į visos lietuvių tautos kultūrinį lobyną. Kiek spaustuvių buvo senojoje Šilutėje?

Jei taip, tai vasario 16 d. 13 val. visus kviečiame į Hugo Šojaus muziejų, kur atsukę istorijos ratą galėsite susipažinti su Mažosios Lietuvos spaudos raida, senosiomis Šilutės (Šilokarčemos) spaustuvėmis. Žinoma, šią svarbią dieną „knygų fabrike“ veiks ir senoji spausdinimo mašina, kuria atspausime jūsų parašytus linkėjimus Lietuvai. 

atlikejai viktorija__ir_martynas_15319301_1026557464137565_3265608956034891452_nJuos supažindino muzika ir šia pažintimi suteikė galimybę atrasti tą stebuklingą sėkmę, kuri kaskart pasirodžius naujam muzikiniam kūriniui sulaukia vis daugiau gerbėjų.

Iš Šilutės kilusi Viktorija Rupeikytė (23 m.) ir juknaitiškis Martynas Liulys (22 m.) dabar gyvena mėgaudamiesi sėkmės jausmu, kuris ant bangos neša toliau ir padeda sėkmingai kurti naują, dar iki šiol Lietuvoje neišpopuliarintą pop elektroninę muziką.

Šių kūrėjų bei atlikėjų kraitėje viso labo - dar tik 6 kūriniai, bet tai nėra mažai. Nuo pirmojo kūrinio gimimo ir sėkmingo „sprogimo“ internete, kai vos per kelias dienas jis sulaukė keliolika tūkstančių peržiūrų, praėjo vos pusė metų. Šiandien peržiūrų skaičius jau perkopęs gerokai per milijoną. Panaši istorija kartojasi ir su kitomis Viktorijos ir Martyno sukurtomis dainomis. Taigi jaunųjų melomanų publika ištiesusi rankas laukia, kuo dar  nustebins šie jauni ir perspektyvūs kūrėjai.

Ukmergės naujienos