Spaudos projektas

KLOJIMO TEATROO_1Devyni spektakliai, kuriuos atvežė skirtingų Lietuvos savivaldybių teatrai, trečią rugsėjo savaitgalį buvo parodyti Rusnėje. Čia įvyko trisdešimtoji Lietuvos klojimo teatrų krivūlė. Tiesa, vieną spektaklį - Aušros Judeikienės režisuotą „Velniavą“ Saugų bendruomenės teatro kolektyvas šeštadienį rodė savo namuose, malūne.

Juknaičių dramos mėgėjų kolektyvas „Motyvas“ savo spektaklį „Bobutės susipyko“ (autorius Kazimieras Čiplys - Vijūnas), suvaidino Rusnėje.

grybavimo sventeGrybavimo šventė - tradicinis, kasmetinis Švėkšnos neįgaliųjų draugijos renginys, kurio metu vyksta grybavimo varžytuvės, išrenkami šauniausieji grybautojai, dovanojami prizai, skamba smagi muzika, ragaujama grybienė, smagiai bendraujama ir galiausiai aptariami grybavimo ypatumai Švėkšnos apylinkėse.

Per dvi valandas devynios komandos vertinimo komisijai pateikė 303 grybus, iš kurių 64 baravykai, o likę - raudonikiai.

pyragu 1Traukiasi, trumpėja dienos, tirštėja sutemos. Po pievas vaikštinėja rūkai, o vasara jau pasiklydo voratinkliuose. Ruduo...

Soduose obelys nuo svyrančių šakų po kojomis barsto obuolius: raudonus, žalius ir geltonus - pilnus vasaros saulės šviesos.

Saulės trupinėliai, medžių apdarų skiautės - rudenėjančios gamtos spalvos. Vis dažniau į langą barbena lietus. Ir taip kiekvieną rudenį. Kiekvieną...

Ši vasara lepino saule ir šiluma, tad sodininkai džiaugiasi gausiu vaisių, ypač obuolių, derliumi.

Isvyka 1Demokratiškos valstybės pagrindas ir garantas - stiprios savivaldybės, o pastarųjų stiprybę lemia bendruomeniškumo laipsnis. Tikros savivaldos plėtojimas, visų pirma, yra bendruomenės plėtojimas. Bendruomenėje ugdomas pagrindinis žmogaus, kaip socialinės būtybės, gebėjimas - menas gyventi ir sutarti su kitais, tai yra savarankiškas, nesavanaudis, atviras ir atsakingas bendravimas, kitų žmonių interesų bei nuomonių gerbimas. Bendruomenėje sudaromos sąlygos tenkinti pagrindinius žmogaus socialinius, psichologinius ir biologinius poreikius.

Įmonė NORFA kartu su naujienų portalu DELFI siekdama mažinti regionų atskirtį ir norėdama parodyti, kad net mažiausiuose Lietuvos miesteliuose, kaimuose yra knygos vertų šviesių žmonių ir istorijų, paskelbė konkursą „BENDRUOMENĖ 2018“. Jo tikslas - skatinti bendruomeniškumą, aktyvų, prasmingą laisvalaikį, užimtumą, didinti įvairių šalies bendruomenių žinomumą.

Saugų bendruomenės „Saugų artuma“ aktyvas, pasitaręs su seniūnijos administracija, nusprendė dalyvauti konkurse ir įrodyti, kad ne tik didmiesčiuose verda gyvenimas!

paroda laivybos_jpgRugsėjo 11 d. Usėnų bibliotekoje atidaryta paroda „Laivyba pamaryje“, kurioje eksponuojamos Salos etnokultūros ir informacijos centro archyve saugomi Kęstučio Demerecko vadovaujamos leidyklos „Libra Memelensis“ ir kolekcionieriaus Viktoro Raševskio surinktos graviūros, atvirukai, fotografijos.  Parodą pristatė Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė.  Ji supažindino su laivybos istorija Rusnėje.

Ukmergės naujienos

kamieniniubank.lt