Spaudos projektas

ACIU KAINOVAITIS__1Grabupių kaimo bendruomenės pirmininkas Vladas Kainovaitis džiaugiasi dar vienu užbaigtu projektu. Šalia lauko tinkinio aikštelės įrengti du lauko suoliukai ir įsigyta 30 tvirtų kėdžių bendruomenės konferencijų salei.

Projektui įgyvendinti bendruomenė pinigų - 1200 eurų gavo iš Šilutės savivaldybės administruojamo Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017 - 2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės “Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”.

aciuIniciatyva platformoje www.aciulietuva.lt siekia surinkti kuo daugiau padėkų Lietuvai. Tokiu būdu skatinamas pozityvus mąstymas apie mūsų šalį, griaunami stereotipai, o visuomenė įkvepiama didžiuotis savo valstybe. Mainais kiekvienam padėkojusiam yra siunčiama juostelė ant riešo su stilizuotu Vyčiu. Taip visi, dėkojantys Lietuvai, jungiasi į didelę ir vieningą bendruomenę.

Tad ir „Šilutės naujienos” toliau domisi už ką Lietuvai norėtų padėkoti mūsų kraštiečiai, kodėl jie didžiuojasi savo valstybe, kodėl jiems čia gera?

153Laikrodžiams skaičiuojant paskutines šių metų valandas žmonės skaičiuoja nuveiktus darbus, apžvelgia aplankytus tolimus kraštus.

Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai taip pat 2017 metais nemažai keliavo, tad metus nutarė palydėti dideliu bendraminčių būriu aplankydami Klaipėdos jūrų muziejų, duris atvėrusį po restauracijos.

vainuto neigalieji_kalediniai_sveikinimai4Kasmet artėjant didžiosioms metų šventėms Kalėdų  Senelio su dovanomis sulaukia ne tik maži, bet ir garbaus amžiaus sulaukę Vainuto seniūnijos gyventojai. Ir šiemet Kalėdų senelis jau suko per aplinkinius kaimus, lydimas dovanas suruošti jam padėjusių Vainuto Gerumo namų ir neįgaliųjų draugijos moterų.

kaledu senelis_cerlinskas2Artėjant gražiausioms žiemos šventėms - šv. Kūčioms ir Kalėdoms, šilutiškis Antanas su žmona Elyte, lyg burtų lazdele mostelėjus, virsta Kalėdų Seneliu ir Sniego Karaliene. Pasidabinę ištaigingais, visus metus tobulintais kostiumais, jie vaikšto po namus, įstaigas ir džiugina didelius bei mažus šilutiškius. Ir taip jau daugiau kaip dvidešimt metų.

O kiek atsiminimų ir smagių nutikimų per tą laikotarpį susikaupę... Kalėdų Seneliu virtusiam Antanui yra tekę ir ant arklio joti, ir mašina per potvynio apsemtą kelią „plaukti“, ir pasiklydus ne į tas duris pasibelsti.

Antanas ir Elytė Čerlinskai, pasakodami šiuos atsiminimus, nesuvaldo nuoširdaus juoko, kuris nejučia užkrečia gera nuotaika ir apgaubia stebuklingu Kalėdų laukimu.

Ukmergės naujienos