Spaudos projektas

5 biblioteka trys parodos Parod dmiai apiri kratieiai Linas Zub ir Janina KrasauskienŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos erdvėse padvelkė laisvi kūrybiniai vėjai. Juos į Pamarį atviliojo šilutiškių sueiga „Šviesos parnešti, gera padaryti...“. Būtent šio susibūrimo metu durys buvo atvertos trims labai skirtingoms, tačiau energetiškai vienodai stiprioms parodoms. Jų autoriai - kraštiečiai, grįžę  į Šilutę, kupiną šviesių prisiminimų.

 gorainiu bendruomenes namaiŽemės ūkio ministerija paskelbė, kokias bendruomenes parems iš kaimo bendruomenių rėmimo programos lėšų.

Tarp projektų, gavusių finansinę paramą, yra keturi Šilutės rajono bendruomenių projektai: Degučių bendruomenės „Rytdiena“, Laučių kaimo bendruomenės, Juknaičių bendruomenės ir Usėnų seniūnijos bendruomenės.

Gaila, kad dvi Šilutės rajono bendruomenės, teikusios paraiškas, finansavimo negavo dėl neapsižiūrėjimo - niekas nepasirūpino, kad būtų pratęsta bendruomenių patalpų nuoma iš Savivaldybės pagal panaudos sutartis.

 katyciu svente ribozenklisSavo kasmetinę šventę „Sugrįžimai“ surengę katytiškiai šiemet vėl papuošė savo miestelį naujais akcentais, dovanojo saviškiams ir svečiams naujų ir tradicinių pramogų, o tų svečių sulaukė ne tik iš gretimų seniūnijų, bet ir iš kaimyninės Latvijos.

Šventės „vinimi“ tapo naujos nuorodos į Katyčius atidengimas, dar kartą patvirtinęs vietinių žmonių ir akmens sąsajas.

muzikos festivalis saugosSaugų bendruomenė šią vasarą turės išskirtinį kultūrinį renginį - vietos evangelikų liuteronų parapija, kurioje tarnauja kunigas Mindaugas Žilinskis, inicijavo Saugų muzikos festivalį „Muzikos malūnas“ ir praėjusį sekmadienį surengė pirmąjį profesionalios muzikos koncertą.

Saugiškius, šilutiškius ir kitų vietovių gyventojus sužavėjo valstybinio choro „Vilnius“ koncertas „Tėvyne mūsų, kur esi Danguos“, diriguojamas Giedriaus Pavilionio.

Me photo-Reda Mickeviciute„Šilutė man - vaikystės didmiestis“, - atvirauja Vytautas Lukočius, Lietuvos publikos labai mylimas orkestro „Vilnius Sinfonietta“ dirigentas, muzikas, populiarių muzikinių projektų muzikos vadovas. Jis diriguoja ne tik Lietuvos, bet ir užsienio scenose, akompanuoja žinomiems dainininkams.

Nustebsite išgirdę, kad profesionaliosios muzikos žvaigždė turi daugybę sąsajų su Šilutės kraštu: Lazduonėnuose, pas senelius, prabėgo daugelis berniukiškų Vytauto vasarų, mūsų rajone gyvena jo giminaičiai.

Birželio 19-ąją V.Lukočius trumpam sugrįš į savo vaikystės didmiestį, kur koncertuos Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyksiančiame „Muzikinės verdenės 2016“ festivalyje.

„Šilutės naujienos“ su garsiu dirigentu bendravo telefonu. Ypatingu humoro jausmu garsėjantis pašnekovas kaipmat užkrėtė gera nuotaika, o atsakinėdamas į klausimus šmaikštavo kaip įpratęs...

Ukmergės naujienos