Spaudos projektas

menininku dinastija_1Jakševičių šeima, kaip ir grafai Pliateriai, prelatas, klebonas Julius Maciejauskas - neatsiejama Švėkšnos istorijos dalis.

Skulptorius Aleksandras Jakševičius (1844-1934) susilaukė dviejų sūnų: Vincento (1873-1936) ir Benjamino (1895-1984), pasukusių tėvo pėdomis. Vėliau jais sekė jų sūnūs: Silvanas Eugenijus (1900-1933), Adomas (1908-1967), Romanas (1905-1993) ir Vytautas (1930-1982) (pastarasis - Benjamino sūnus).

Šilutės F.Bajoraičio bibliotekos Saugų filialas skaitytojus pakvietė į bibliotekos globėjos Violetos Astrauskienės fotografijų parodos „Menininkų Jakševičių kūrybos palikimas”, atidarymą. Parodos autorė pasakojo apie legendinių menininkų gyvenimą ir svarbiausius darbus, kurie saugomi Švėkšnoje, grafų Pliaterių dvaro parke, šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje, Kužiuose (Šiaulių r.), Kaišiadoryse ir Panevėžyje - šventovių interjero puošyba bei Žiežmarių Laisvės paminklas.

Signataru keliasEmilijos Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyrius, pasitikdamas Lietuvos valstybės šimtmetį, kviečia į pažintinį maršrutą „Signatarų kelias“. Šios idėjos autorė - Ona Norkutė, E. Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyriaus pirmininkė.

Pažintinis turizmas - viena populiariausių turizmo rūšių. Tokios kelionės tikslas susipažinti su šalies kultūros paveldu, aplankyti istorines vietas, pamatyti kraštovaizdį ir pan.

E.Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyrius kviečia moksleivius, studentus, kariūnus, istorikus, lituanistus, šaulių, skautų ir kitas organizacijas, įvairius kolektyvus keliauti autobusais, dviračiais, pėsčiomis su kuprinėmis ir/ar palapinėmis pažintiniu maršrutu „Signatarų kelias“.

sysos kaimo_bendruomene3Sutartinai besitvarkantys Šyšos kaimo bendruomenės nariai įgyvendino Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017 - 2019 metų veiksmų plano 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Šiemet gavę 830 eurų jie įsigijo šakų smulkintuvą.

ACIU KAINOVAITIS__1Grabupių kaimo bendruomenės pirmininkas Vladas Kainovaitis džiaugiasi dar vienu užbaigtu projektu. Šalia lauko tinkinio aikštelės įrengti du lauko suoliukai ir įsigyta 30 tvirtų kėdžių bendruomenės konferencijų salei.

Projektui įgyvendinti bendruomenė pinigų - 1200 eurų gavo iš Šilutės savivaldybės administruojamo Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017 - 2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės “Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse”.

aciuIniciatyva platformoje www.aciulietuva.lt siekia surinkti kuo daugiau padėkų Lietuvai. Tokiu būdu skatinamas pozityvus mąstymas apie mūsų šalį, griaunami stereotipai, o visuomenė įkvepiama didžiuotis savo valstybe. Mainais kiekvienam padėkojusiam yra siunčiama juostelė ant riešo su stilizuotu Vyčiu. Taip visi, dėkojantys Lietuvai, jungiasi į didelę ir vieningą bendruomenę.

Tad ir „Šilutės naujienos” toliau domisi už ką Lietuvai norėtų padėkoti mūsų kraštiečiai, kodėl jie didžiuojasi savo valstybe, kodėl jiems čia gera?

Ukmergės naujienos