Spaudos projektas

rusnes egles_iziebimas_dainuoja_IMG_0030Pirmadienio pavakarę, kai Atmatos krantus apgaubė gruodžio tamsa, širdingos adventinės giesmės suskambo Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Susikaupimo metą ir artėjančių švenčių laukimo nuotaikas pajausti padėjo kunigo Valdo Miliausko palaiminimas ir etnografinio ansamblio „Sklada“ koncertas.

Vakarą tęsė ir sakralinėje aplinkoje nuraminti širdis kvietė Salos etnokultūros ir informacijos centro darbuotojos Sonata Verbučianskė bei Dalia Kubilienė, kurios skaitė adventines eiles, neliko skolinga ir Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, kuri visiems geradariams, nuveikusiems per metus daug gražių ir gerų darbų, išsakė padėkos žodžius.

3 betliejaus_ugnis_sveksnaBetliejaus Taikos ugnis keliauja po visą pasaulį. Švėkšnos A.Rugytės skautų draugovės nariai, vadovaujami vadovių Violetos Stonienės ir Danutės Šneideraitienės, jau ne pirmus metus šią ugnelę parveža ir į Švėkšną.

Penktadienį šeši skautai ir aštuoni kandidatai į skautus vyko į Klaipėdos laivų terminalą pasitikti Betliejaus Taikos ugnies.

 2 gardamo_biblioteka_edukacija_adventasBaigiantis antrajai advento savaitei Gardamo bibliotekininkė Diana Formanikaitė kartu su socialine darbuotoja Jūrate Mockiene surengė šeimoms edukacinį advento rytmetį. Šių užsiėmimų tikslas buvo padėti šeimoms pasipuošti savo aplinką ir padovanoti gerą nuotaiką vaikams.

Receptai farsiruota_lydeka_copyAr žinojote, kad prieš karą Šilutę garsino ne tik žuvies turgūs, bet ir konditeriai, kepę štrudelius (vynioti sluoksniuotos tešlos pyragai) su žemuogėmis, štroizelius (trapios tešlos pyragaičiai) su medumi ir lazdynų riešutais, Haydekrugo šarlotę (greitai gaminamas tortas) su agrastų uogiene, už kurios receptą šilutiškiui kepėjui vienas Berlyno cukrainės savininkas siūlė net 10 000 markių.

Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas rašo, kad po karo senieji lietuvininkų receptai buvo nežinomi arba pamiršti.  Šiandieniniame straipsnyje siūlome prisiminti autentiškus mūsų krašto valgius ir gėrimus, kurie tiks ir Kūčių stalui.

Beje, V.Sakas turi garsiosios agrastų uogienės receptą, tad verslininkai, jeigu susidomėjote, kreipkitės į A.Saką arba mūsų redakciją. O mes kviečiame paskaityti ir savo namuose išbandyti valgius, kuriuos valgė Šilutėje prieš mus gyvenę žmonės.

eimanto kuryba_IMG_9065Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatyta Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro dešimtoko Eimanto Jonušo kūrybos paroda.

Vaikiną atlydėjo centro direktorė Stasė Latvelienė, jos pavaduotoja Daiva Budvytienė, draugai, mama, seneliai, kurie į anūko pirmosios parodos atidarymą sukorė ne vieną dešimtį kilometrų.

Parodos atidaryme dalyvavo Eimanto technologijų mokytojas Aurimas Liekis, jau tapęs ir artimu bičiuliu. Jis šiltai pristatė savo mokinį ir susirinkusiems papasakojo apie jaunuolio kūrybinius ieškojimus, įžvalgas meilės, tariamų ateities kelionių temas.

Ukmergės naujienos