Spaudos projektas

 

baldai1Šilutė taps dar gražesnė: jau rudenį Lietuvininkų gatvėje, šalia istorinių pastatų turėtų atsirasti pirmieji „sekretai“ - grūdintu stiklu dengti požeminiai „kambariukai“, atspindintys miestui svarbių pastatų istoriją, jų paslaptis, parodantys kuo gyveno žmonės „auksiniu“ Šilutės istorijos laikotarpiu (XIX a. pabaigos - XX a. vidurio).

Šios unikalios idėjos autoriai ir partneriai - AB „Šilutės baldai“, Šilutės meno mokykla ir Šilutės rajono savivaldybė. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ir Šilutės mokyklos, rinkusios informaciją apie pastatus. Pastatų istorijomis su savo skaitytojais dalinsis Šilutės laikraščiai.

Idėją įgyvendinantys jos iniciatoriai taip pat prašo visos miesto bendruomenės pagalbos nagrinėjant senųjų Šilutės pastatų istoriją.

„Moksleiviai surinko daug įdomios istorinės informacijos. Tačiau senieji namai yra ne tik pastatai - tai istorijos dalyviai ir liudininkai. Tad norime kreiptis į visus šilutiškius, kviesdami su vaikais pasidalinti savo turima informacija apie senuosius namus, jų gyventojus, istorinėmis nuotraukomis“, - prisidėti prie bendruomenę suvienijusio projekto kviečia „Šilutės baldai“ direktorius Eimuntas Jankauskas. - „Rašyti galite tiesiai į redakcijas ir portalus, kuriuose rasite namų aprašymus, labai lauksime“.

Planuojama, kad pirmieji „Šilutės sekretai“ miesto centre bus įrengti rudenį, kai baigsis Lietuvininkų gatvės rekonstrukcija.
Šiandien kviečiame susipažinti su dviem iš dvidešimties miestui svarbių pastatų, šalia kurių bus įrengti „sekretai“ - Siauruko geležinkelio stotimi bei Pašto skyriumi ir banku.

filmasPo Velykų, balandžio 4 dieną, Ventėje dirbo vienas garsiausių Lietuvos režisierių Algimantas Puipa su filmavimo grupe. Dieną Šilutės krašte jie praleido kurdami vaidybinį filmą „Kamanių medus“. Filmas, kurio biudžetas yra 680 000 eurų, kuriamas pagal Torgny Lindgreno to paties pavadinimo romaną, o jame pasakojama dviejų brolių istorija.

Filmo gamybos vadovas Kristijonas Puipa pasakojo, kad Ventėje buvo filmuojama filmo pradžia, nes Ventės peizažas atitiko neįvardintą skandinavišką salą.

Masinei filmo scenai kūrėjai kvietė nusifilmuoti ir šilutiškius, tačiau buvo keliami specialūs reikalavimai jų išvaizdai: jie turėjo būti skandinaviškos išvaizdos - aukšti, švieios odos ir plaukų.

Šioje lietuviškoje juostoje nusifilmavo ir trys Šilutės teatro aktoriai - Alma Rimkevičiūtė, Vygantas Paldauskas ir Vytautas Bartuška. O vienas pagrindinių aktorių - Juozas Budraitis yra kilęs iš Švėkšnos.

„Esu labai patenkinta, jeigu dar kartą pakvies, būtinai filmuosiuos“, - įspūdžiais dalinosi A.Rimkevičiūtė.

Mickiene ilgaamzeKlausantis Gardamo ilgaamžės Marijos Mickienės gyvenimo atsiminimų būtų galima parašyti knygą. Jaunystėje ji kartu su seseria buvo ištremta į Sibirą ir atsidūrė vaikų namuose, iš kurių po metų vienui viena parkeliavo į Lietuvą...

Balandžio pradžioje 90 metų jubiliejų atšventusi Marija džiaugiasi dukra, anūku, trim proanūkiais ir tuo, kad gimtadienio proga savo namuose sulaukė daug garbių svečių.

neigalieji metu_ataskaitaŠilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Laima Micienė, kaip ir kasmet pavasarį, visus rajono neįgaliuosius sukvietė išklausyti ataskaitą apie per metus nuveiktus darbus. Šiemet susirinkimas sutapo su mažųjų Velykėlių išvakarėmis, tad buvo gera proga ne tik prisiminti praėjusių metų renginius, bet ir susibėgus į būrį sudaužyti ne vieną margutį, sudainuoti linksmą dainą.

 

IlgaamzeSaulėtą balandžio 9-ąją, gražų 90-ies meų jubiliejų šventė šilutiškė Bronislava Žukienė. Per savo gyvenimą ilgaamžė daug dirbo, netgi būdama pensijoje, o laisvalaikiu mezgė, nėrė, siuvinėjo.

„Mama visuomet buvo gera. Savo gerąsias puses paveldėjome iš mamos“, - sakė kartu su mama gyvenanti dukra Violeta.

Pasidžiaugti gražiu Bronislavos jubiliejumi atvyko Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Jie linkėjo ilgaamžei stiprybės, jaukumo, artimųjų dėmesio ir kad ji jaustųsi taip, kaip dabar atrodo.

Ukmergės naujienos